Budowa 250/280-tki

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

Wow...właśnie uświadomiłeś mnie w jak czarnej dup.. jestem :-), to Twoja autorska konstrukcja? Ile waży na such bez osprzętu? Kurde zainspirowałeś mnie...fajnie to wszystko schowane...czekaj jaki pakiet tam się mieści? Gdzie można coś w 3d wydrukować i jaki materiał jest najlżejszy i najtwardszy? Dobra wszystko fajnie ale ja mam tylko stół, dremel, brzeszczot, i wiertarkę:):)
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: gazor »

Spoko :-)
Zaczynałem na stole w kuchni z dremelem z biedronki i wkrętarką.
Da się zrobić super detale. :-)
Buduj ,rozwalaj i buduj od nowa :-)
Bardziej zależało mi by pokazać ci kierunek i jakie są rozwiązania.
Moja ramka drukowana potrzebuje jeszcze kilku zmian , tę z fotografii można kupić za 70 funtów :-) TU
Najważniejsze by mieć dobrą zabawę z tego hobby :-)
Co druku, wycinania cnc etc. to na forum wiele osób ogłasza swoją ofertę.
ww.thingiverse.com na tej stronie masz wiele przykładów i plików elementów do quadów 250. :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

:-P no to ja dremelem z lidla :-) i na stole w salonie :-) ja mam fan już jak mogę coś pociąć poprzykręcać, zawsze mnie to kręciło, nie mówiąc już o lataniu, majsterkowaniu z elektryką itd... jak miałem 5 lat to podobno już montowałem jakieś baterie, żaróweczki, kabelki, śmigła itd. pierwszy walkman sony, jakie dostałem w wieku 10 lat po 2 dniach był rozebrany na części pierwsze :-) :-) , tylko po to żeby zobaczyć co tam jest :-) , gazor pomogłeś mi to znacznie, na razie mam burze mózgu, ale będę pisał na bieżąco swoje pomysły i liczę na Twoje podpowiedzi... :-)

EDIT

Witam ponownie, po wnikliwej analizie będę kierował się w tę stronę:

Obrazek

pręty z włókna węglowego, boczne ścianki z płyty węglowej, zastanawiam się tylko czym odpowiednio przymocować pręty do płyt...środek czyli półki nie zostały jeszcze w 100% zaplanowanie...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: gazor »

Popatrz jak to jest rozwiązane w KOMODO :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

o podobny...sam wpadłem na ten pomysł, nawet kamere w tym samym miejscu umieściłem, czyli nie jest jeszcze ze mną tak źle....:) fajny dzięki, ja bym go co prawda sporo odchudził trochę, ale....
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

Witam ponownie, projekt wre...:) aktualnie czekam na płytę która się laminuje pod szkłami, mam inne pytanie czy ktoś próbował takiego patentu na jaki ja wczoraj wpadłem, żeby do przymocowania rurek aluminiowych łączących ścianki średnica zew. 6mm wew. 3mm, użyć nitów aluminiowych 3mm? nit wchodzi ciasno w otwór, po znitowaniu próbowałem kombinerkami do wyciągnąć z rurki zapierając się konkretnie i mi się nie udało:) co sądzicie o takim rozwiązaniu jeśli nie ma się gotowych dystansów aluminiowych?
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: gazor »

Pomysł sprawdzony. Lecz ramy nie da się rozebrać. Dystanse w abcrc są dosyć tanie :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

żeby rozebrać ramę faktycznie trzeba rozwiercić nit, ale kolejny plus to waga...nic 3 nic nie waży:) temat przemyślę dzięki.
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa 250/280-tki

Post autor: albanOs »

Witam ponownie plany w ostatniej chwili się zmieniły, projekt który wkleiłem powyżej okazał się niewypałem ze względu na płytę węglową która nie wyszła, ostatecznie postanowiłem zrobić typowe H oto co wyszło:
Obrazek
oraz waga:
Obrazek

przekątna wyszła ok 30cm, oczywiście to nie finalna jej wersja, zamiast plastików będą aluminiowe i z czasem płyta węglowa, jest dość stabilnie wykorzystałem taki patent:
Obrazek

chyba nie jest najgorzej jeśli chodzi o rozmiar i wagę? mile widziane wszelkie uwagi ( zaznaczam jest to moja 1 rama wykonana własnymi rękoma:))
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
ODPOWIEDZ