CC3D Tricopter- serwo wariuje

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: bloodmoon »

Witam,

Skonstruowałem tricopter, na wzór przojektu Davida z RCEXPLORER. Wszystko funkcjonuje prawidłowo jednak mam problem z wariujacym serwem, nawet jak tri stoi wystaczy że dostanie delikatnych drgań i serwo zaczyna wariować (nawet jak jest nie zazbrojony) , zamontowane serwo TowerPro MG-92B. Czytałem post na ten temat jadnakże tam kolega doszedł do wniosku że była niewłaściwa częstotliwość pracy serwa , co prawda w specyfikacji mojego serwa nie ma podanego tego parametru ale uzyskałem odpowiedź od producenta, że jest to 300Hz w settings mam ustawione 330HZ, na początku myślałem że jest to spowodowane podwoziem ( miałem zrobione z przecietej rury PCV ) więc przerobiłem na bardziej sztywne i dalej jest to samo. Dodam że w locie widać że serwo dalej delikatnie oscyluje nie tak bardzo jak stoi ale widać drgania. Bardzo proszę o Pomoc. Pozdrawiam
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: chrzanu »

PIDy ustawiałeś ?
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: bloodmoon »

Narazie na stockowych jest.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: PiotrSz »

Zmień serwo na jakieś lepszej jakości i Twoje problemy powinny się skończyć. O ile pamiętam ktoś na forum też miał problem z tri przez kiepskie serwo.
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: bloodmoon »

Narazie spróbuję powalczyć tym co mam, jeśli rzeczywiście będzie to wina serwa to zmienię jednak kiedy trzymam ramę sztywno to nie ma problemów tylko przy drganiach
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: mrchaosmaker »

Cześć - miałem dokładnie tak samo - ten objaw spowodowany jest najprawdopodobniej przez złe zamocowanie FC . Gdy raz serwo się poruszy ,FC zacznie przeciwdziałać temu ruchowi i całość zaczyna wpadać w drgawki . W momencie gdy mocniej przytrzymasz model w okolicach FC - drgania ustawają - po prostu FC nie drży z całym modelem . Zapewne PIDy też mają w tym swój udział - spróbuj zmniejszyć czułość FC - i nie zapomnij wyważyć silników i śmigieł .
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CC3D Tricopter- serwo wariuje

Post autor: bloodmoon »

FC zamontowane na sztywno do ramy dzisiaj zamówiłem podstawkę antywibracyjna, faktycznie jak zmniejsza czułość gyro to jest lepiej
ODPOWIEDZ