Alternatywne ramiona do ram DJI

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: pooh666 »

Faktycznie prawie 800 stów za modyfikacje, którą chętnie bym wprowadził do swojej 550 to mega duzo - nawet biorąc pod uwagę plusy tego rozwiązania czyli wagę i sztywność, bo lans to żaden (ale to był ewidentny żart z Twojej strony jak sądzę). Pomyślałem tak jak koledzy wyżej, że pewnie bez problemu łykną to chętniej tam gdzie sprzedajesz większość swoich produktów - przynajmniej w tej cenie. No może skusi się jeszcze ktoś, kto będzie budował nową rame i do centerplate'a dokupi sobie Twoje ramiona. Jako element tuningowy do 450 czy 550 nie wróżę jednak wielkiego zainteresowania, nie w tych pieniądzach. Pytasz o cenę - podziel przez pół, a pewnie sprzedasz tyle sztuk, że i tak wyjdziesz na tym lepiej niż przy sugerowanej przez Ciebie cenie ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Verid »

Jakub Jewuła pisze:jacekV pisze:
...
Głòwną wadą jest niestety lekka arogancja wobec środowiska. Ale może ktoś komuś coś w dzieciństwie zrobił... kto to wie...
...


Bez komentarza.
A może jednak - bo odnoszę nieznośne wrażenie że kilku uczestników tego wątku zaczyna wykazywać niczym nie uzasadnioną postawę roszczeniową wobec Jakuba, myląc przy tym aserywność z arogancją. Zachodzę w głowę na podstawie czego ktokolwiek uzurpuje sobie prawo nawet do delikatnego sugerowania zmiany wyceny poświęconej pracy, wiedzy i materiałów (o napastliwym, graniczącym z dziecinnym fochem nękaniu nie wspomnę). Na ironię zakrawa fakt że uczestniczą w tym też osoby które z pełną stanowczością tępiły za czasów otwartej giełdy komentarze w stylu "co tak drogo za garść śrubek i laminatu" w ofertach z gimbalami na serwach.

Moje zainteresowanie ramionami zaczęło zanikać gdy Jakub zanegował postanie ramion do F330, tym szybciej, gdy mimo nalegań nie doczekałem się agresywniejszych wideo testów a proponowana cena praktycznie dobiła je do zera. Ale przez myśl by mi nie przeszło domagać się niższej ceny bo "ja zarabiam po polsku". Nie stać mnie to nie kupuję - koniec kropka. Ale smędzenie w stylu parkingowego tuptusia od wózków (bo ja taki biedny to mi daj) robiące z nas jako narodu żebraków świata którzy niby na coś nie zasługują - wybaczcie ale w moim odczuciu to żenująco niskie.
Jakub Jewuła pisze:Tylko w takim razie pytanie co Jakubowi daje forum? Darmowe konsultacje i poklask w gratisie oraz jakiś tam kanał marketingowy dla swoich produktów. Szkoda że nie potrafisz Jakubie tego docenić.
Ale czego docenić skoro z wypowiedzi wynika że kanał marketingowy to marny a pęczków porad na temat laminowania przestrzennego wungla to tu ne widziałem?
Poza tym skoro mamy tępić Jakuba pod szyldem pijawki forumowej wysysającej wiedzę a nie dającej nic w zamian to proponuję zacząć od około 80% nowo przybyłych w ostatnim czasie, wklejających setupy z duszy Hobbykinga i pytających czy to dobre i co byście polecili (k..... jak ja nienawidzę tego zwrotu - pieprzony kelner jestem czy jak?) bo z ich strony ani filmiku z oblotu ani zasranego buildloga doczekać się nie idzie.
Ten wredny...
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Jakub Jewuła »

Loki pisze:
Jakub Jewuła pisze:zrobilem wersje znacznie lzejsza - waga powinna sie zamknac okolo 25g
A fotka jakaś? ciekwie brzmi bo o połowę lżejsze
Fotka jest na poczatku watku - ramiona wygladaja dokladnie tak samo, bez wzgledu na wage.

Jest jedna kosmetyczna roznica - lzejsze sa zrobione z tkeniny o splocie PLAIN
a nie jak na zdjeciu TWILL. T0 tylko kwestia wygladu - wlokna sa ulozone tak samo.

q
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Jakub Jewuła »

pooh666 pisze:Faktycznie prawie 800 stów za modyfikacje, którą chętnie bym wprowadził do swojej 550 to mega duzo - nawet biorąc pod uwagę plusy tego rozwiązania czyli wagę i sztywność, bo lans to żaden (ale to był ewidentny żart z Twojej strony jak sądzę)....

No nie z tym lansem to smiertelna powaga - to TU przeczytalem po raz pierwszy takie zwroty
jak "+10 pkt. do lansu" ;-)

Te ramiona maja plusy (100g wagi mniej, miejsce w srodku etc) ale oczywiscie nie sa niezbedne.
Tak samo jak nie sa niezbedne aluminiowe felgi w samochodzie a ludzie placa :)
Tak samo jak upgrejdowy zestaw silnikow, ESC, smigiel DJI - tez nie jest niezbedny...

Wszystko ponad minimum jest zbedne. Kiedys lowilem ryby na wedke z bambusa i braly :)

q
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Jakub Jewuła »

Verid pisze:...
Moje zainteresowanie ramionami zaczęło zanikać gdy Jakub zanegował postanie ramion do F330,
tym szybciej, gdy mimo nalegań nie doczekałem się agresywniejszych wideo testów...
Do agresywnego latania potrzebny jest dobry pilot, a to nie ja :)

Skupiam sie na wdrazaniu produkcji, nie ma sensu zebym tracil czas na latanie ponad
to co polatalem, bo moje latanie nic nie wnosi. Po swietach dorwe pilota to polata...

q
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Jakub Jewuła »

Rurek pisze:...
Nic to - w temacie Jakuba - powodzenia. Gdyby te ramionka były tak skalkulowane jak eLeReS i zakładały godziwy zysk a nie kosmiczny zysk......

Kosmiczny zysk powiadasz... Widze ze juz sobie wszystko policzyles :)

Napisz w takim razie ile wynosi koszt produkcji jednego egz.
ile trzeba wylozyc kasy zeby wyprodukowac pierwsza sztuke,
ile na to trzeba czasu, ile sztuk dziennie moze zrobic jeden pracownik etc

A na koniec napisz dlaczego TY na to nie wpadles jak to takie proste i tanie? :mrgreen:

q
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: jacekV »

Verid pisze:
Jakub Jewuła pisze:jacekV pisze:
...
Głòwną wadą jest niestety lekka arogancja wobec środowiska. Ale może ktoś komuś coś w dzieciństwie zrobił... kto to wie...
...


Bez komentarza.
A może jednak - bo odnoszę nieznośne wrażenie że kilku uczestników tego wątku zaczyna wykazywać niczym nie uzasadnioną postawę roszczeniową wobec Jakuba, myląc przy tym aserywność z arogancją.
Rzeczową opinie wypowiedziałem parę postòw wcześniej. Czytaj całość. Nie widzę tam postawy roszczeniowej, a raczej zainteresowanie pomysłem. I odpowiedź na pytanie Autora, które okazało sie prowokacją i okazją do kpiny z użytkownikòw.

To widać, słychać i czuć...

Ale każdy widzi co chce dla mnie EOT i powtòrnie życzę sukcesu. (tym razem ròwnie arogancko)
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: wojtekr »

Zysk jest zawsze kosmiczny jak się liczy... czyjś :) Rurek a może po prostu nie kupuj? A nie takie pitolenie na parę stron. (moim zdaniem sam jako moderator powinieneś dyskusje o cenie gdzieś przenieść. Wątek jest przecież o "Alternatywnych ramionach" a nie "Najtańszych ramionach węglowych" lub "Forumowych, budżetowych ramionach...")
Helikoptery
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Verid »

jacekV pisze:Czytaj całość.
Ty również. Ze zrozumieniem.
Verid pisze: kilku uczestników
Celowo użyta liczba mnoga. Nie jesteś tu jedyny, nie tylko do twoich postów się odnosiłem a jak już przy nich jesteśmy to rzeczowa opinia też nie gości we wszystkich.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Adasko »

Verid pisze:
jacekV pisze:Czytaj całość.
Ty również. Ze zrozumieniem.
Verid pisze: kilku uczestników
Celowo użyta liczba mnoga. Nie jesteś tu jedyny, nie tylko do twoich postów się odnosiłem a jak już przy nich jesteśmy to rzeczowa opinia też nie gości we wszystkich.
Verid
wyluzuj, nalej se jednego na wyluzowanie
bo sie spinasz
cena fakt z kosmosu
co nie znaczy
nie do przyjecia
Rynek za 6 miesiecy sam ustawi cene
Verid to na zdrowie ...
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: losieeek »

Jak dla mnie sprawa prosta przy tej cenie nie biorę i tyle (choć sam byłem zainteresowany dłuższą wersją) , i nie dlatego że mnie nie stać, tylko nie widzę sensu pakować 200Euro żeby mieć 200g lżej w moim quadzie- najwyżej wywalę pakiet video i będzie to samo. Cenę zweryfikuje rynek, poza tym Chińczycy też czytają RCG więc pewnie niedługo pojawi się coś na GLB czy Aliexpress w konkurencyjnej cenie. bo myślę że małe żółte rączki zrobią to taniej... wystarczy poczekać
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: mikun »

To tak jak z gimbalami na bezszczotkowcach - czemu za czasów gimbali na serwach nikt nie wpadł na pomysł, żeby zrobić coś co zrobił Moskalenko? No przepraszam Verid pisał, że już dawno myślał o czymś takim ale zaniechał pomysłu. Tak samo z tymi ramionami, skoro są plastiki, czemu ktoś nie zrobił zamiennika na węglu :-) i to za np 10$ !!! Chińczyki dały d.... na całej linii.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Kowal »

mikun pisze:Tak samo z tymi ramionami, skoro są plastiki, czemu ktoś nie zrobił zamiennika na węglu :-) i to za np 10$ !!! Chińczyki dały d.... na całej linii.
Mikołaj, mogę się z Tobą założyć, że najdalej do końca roku będą dostępne w najpopularniejszych "sklepach z bardzo dalekiego wschodu" :mrgreen:
A co się odwlecze... to różnica zostanie w portfelu :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Verid »

mikun pisze: No przepraszam Verid pisał, że już dawno myślał o czymś takim ale zaniechał pomysłu.
Drobne sprostowanie - Verid kombinował z zamianą serw na silniki krokowe ze sterownikiem popychanym zwykłym PPM'em z odbiornika czyli stabilizacja dalej po stronie FC. Nie z silnikami bezszczotkowymi i autonomicznym kontrolerem.
Ten wredny...
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Alternatywne ramiona do ram DJI

Post autor: Jakub Jewuła »

Polatalem dzisiaj troche, film ponizej.

Ramiona w wersji ciut lzejszej - <> 26g/szt.
Na moje oko slabiej przenosza drgania niz orginalne plastiki -
czuc w lapie, sprawdzalem tez "wzibrometerm" kladac telefon na
srodek ramy. Pomiar tez wykazywal roznice na korzysc weglowych.

Wiecej pewnie wyciagnie dobry pilot ;)

Moze jutro zdaze zalozyc tor video, to obrazki beda z jakims sensem ;)



q
ODPOWIEDZ