Xiaomi Yi Sport Camera

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: kwak »

To silikonowe etui to świetna sprawa, sam ma zieloną kamerę i czarne etui, jedyny minus to brak otworu od diody Wi-Fi, trzeba go samemu wyskrobac albo zaglądać pod spód i sprwdzic czy dioda święci.
Na BG pojawiła się osłona obiektywu, myślę że jest jest to jedna z rzeczty gatunku "must have" która w połączeniu z silikonowym ochraniaczem nieznacznie podnosi wagę kamerki jednocześnie chroniąc przed niewielkimi uszkodzeniami.

send by tapatalk
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
skvrnsk
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 09:24

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: skvrnsk »

A mądrzejsi o doświadczenia z Yi, zdecydowalibyście się na nią jeszcze raz? To tak w kontekście moich wyborów między Xiaomi i droższą, ale lepiej wyposażoną SJ5000+.
Grzesiek
Posty: 90
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:37
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: Grzesiek »

Odkąd pożegnałem sj5000+ w planie była Xiaomi Yi, ale ostatecznie postawiłem na amkov 5000s ze względu na cenę/wyposażenie, rozmiar/waga (jak gopro) i brak problemu z ostrością.
arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: arekm »

skvrnsk pisze:To tak w kontekście moich wyborów między Xiaomi i droższą, ale lepiej wyposażoną SJ5000+.
Jeśli wybierzesz sjcam to uważaj by kupić tą z nową wersją sprzętu i firmware >= 3.0. sjcam zdaje się zaprzestaje wydawania nowych fw dla starszego sprzętu.
BANGGOOD.COM: Śledź przesyłki, nawet te bez trackingu - https://goo.gl/I8iqFp
wlprzemek
Posty: 31
Rejestracja: środa 17 cze 2015, 08:01
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: wlprzemek »

Ja śmiało polecam YI i nie mam problemów z ostrością, co najważniejsze za te pieniądze to naprawdę dobry sprzęt a akcesoria to już kwestia indywidualna i bez problemu na ebay lub innych tu podanych sklepach do wyboru do koloru... co jeszcze ważne to to iż cały czas aktualizują aplikacje na Androida i dochodzą nowe funkcjonalności i co jakiś czas wychodzą aktualizacje Firmware kamerki tzn że rozwijają produkt.
Xiaomi Yi Action Camera
skvrnsk
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 09:24

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: skvrnsk »

Ten Amkov też nie głupi. Cena pomiędzy Xiaomi i SJCAM. Brałem jeszcze pod uwagę wynalazek o nazwie Blackview Hero. Teraz to się muszę ponownie zastanowić.
Żadna z nich nie ma wyraźnej przewagi, ani dyskwalifikujących wad.

Yi z tego, co widzę jest popularna wśród software'owców i można liczyć na programowe wsparcie.


ps. Grzesiek, a dlaczego pożegnałeś SJ5000? Problemy sprzętowe/programowe?
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: kwak »

Ja XiaoYi mogę porównać tylko do GP2, z innymi kamerami nie miałem bezpośredniego kotaktu. Jakość nagrywanego materiału jest dla mnie zadowalająca, a za tą cenę cudu nie oczekiwałem i muszę przyznać ze jestem nawet mile zaskoczony. Natomiast kwestia akcesoriów to sparawa indwyidualna i wg mnie ich brak to nawet jest Pulsem. Każdy może dokupić to co chcę i z czego skorzysta, popatrzcie na aukcje używanych GP gdzie 3/4 akcesoriów jest z zazwyczaj nowa.
Gdybym ja zgubił/zniszczył to kupił bym XiaoYi poniwnie.

send by tapatalk
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Grzesiek
Posty: 90
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:37
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: Grzesiek »

skvrnsk pisze: Cena pomiędzy Xiaomi i SJCAM.
Cena amkov i xiaomi obecnie prawie ta sama (do 70$)
skvrnsk pisze: ps. Grzesiek, a dlaczego pożegnałeś SJ5000? Problemy sprzętowe/programowe?
To był początek produkcji i wiele rzeczy mi się nie podobało jak np. aplikacja na androida, rejestrowany dźwięk.
Awatar użytkownika
Gandalph
Posty: 19
Rejestracja: sobota 08 sie 2015, 10:52
Lokalizacja: Blachownia

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: Gandalph »

Xiaomi poza najlepszą HERO 4 Black jest naprawdę w przodzie przed innymi. Mam i jest naprawdę rewelacyjna. Za ta kasę nie ma nic lepszego. Matryca SONY lepsza od konkurencji nawet gopro. Niestety magistrala danych i procesor słabszy dlatego nie ma 4k i 120 kl/s jak gopro.

Tu jest szczegółowy opis:
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3571&p=50258
skvrnsk
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 09:24

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: skvrnsk »

Faktycznie cena ta sama, a Amkov daje jeszcze akcesoria. A jak się sprawuje bateria i nagrywanie dźwięku w Amkov?
legend
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 21 maja 2015, 14:04

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: legend »

Ja też myślałem o Xiaomi, ale teraz przeważa SJCAM M10...
Latam na 250...
skvrnsk
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 09:24

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: skvrnsk »

M10? Na szybko sprawdziłem - to nic innego jak SJ4000 w innej obudowie.
Nadal wybieram pomiędzy Xiaomi i Amkov. Ta druga wydaje się oferować trochę lepszą jakość obrazu. Tak przynajmniej wynika z youtube'owych porównań.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: krall »

Słuchajcie, zadowoleni posiadacze Xiaomi - mam prośbę.
Niech ktoś nakręci dosłownie kilka sekund, gdzie w statycznym kadrze będą drzewa w odległości >15m i wystawi plik najlepiej w oryginale do pobrania.
Kadr w tym stylu:
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Xiaomi Yi Sport Camera

Post autor: krall »

adamm pisze:Zrobiłem cos takiegog

ok, dzieki.
Czyli jak u mnie - szału nie ma z tą ostrością - szczególnie na bokach.
A tak dobrze zapowiadała się ta kamera, procesor, soft itp a wszystko pewnie szkłem zmarnowali....
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ