zestaw FPV 5.8Ghz 600mw + sj4000

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

zestaw FPV 5.8Ghz 600mw + sj4000

Post autor: wedel »

witam!
niestety, przyszła i kolej na mnie na loty FPV a się zarzekałem, że nie będę tak latać :D
i mam pytanie. Czy ten zestaw będzie się nadawał?
http://www.aliexpress.com/item/RC-FPV-C ... 6.html?s=p

używa ktoś takiego zestawu? będzie potrzebne OSD(raczej tak)? Od razu wymieniać anteny na koniczynki? jaki najlepiej pakiecik kupić do nadajnika video? akumulator żelowy kupię i jakąś stację sobie zrobię ale narazię liczę na odpowiedź:)

Pozdrawiam, Kamil
Ostatnio zmieniony sobota 22 sie 2015, 14:58 przez wedel, łącznie zmieniany 2 razy.
ciągle na lewo :D
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: slaweks »

Oprócz kamerki mam wszystko to samo kupowałem w PL nawet działa fajnie tylko dokupołem koniczynki Boscama bo na bacikach w domu miałem słaby zasieg a wtedy jeszcze nie latałem mam to w 250tce tylko podepnij z filtrem forumowym i nie zasilaj kamerki z nadajnika bo się spalą jak mnie przez to kupiłem kam i nadajnik jeszcze raz Ekran nawet jest dobry chociaż latałem wieczorem nie w pełnym słońcu wiewc nie wiem jak będzie ale muszę osłonę na ekran kupic można jeszcze dużo rozjasnic go
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: wedel »

slaweks pisze:Oprócz kamerki mam wszystko to samo kupowałem w PL nawet działa fajnie tylko dokupołem koniczynki Boscama bo na bacikach w domu miałem słaby zasieg a wtedy jeszcze nie latałem mam to w 250tce tylko podepnij z filtrem forumowym i nie zasilaj kamerki z nadajnika bo się spalą jak mnie przez to kupiłem kam i nadajnik jeszcze raz Ekran nawet jest dobry chociaż latałem wieczorem nie w pełnym słońcu wiewc nie wiem jak będzie ale muszę osłonę na ekran kupic można jeszcze dużo rozjasnic go



dzięki kolego za odpowiedź ale nie za dużo rozumiem przez twoją "wyraźną i przejrzystą" wymowę pisemną ;/
ciągle na lewo :D
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: slaweks »

Jakoś tak mi wyszło :-P :oops:
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: Bambi_461 »

wedel pisze:
slaweks pisze:Oprócz kamerki mam wszystko ## to samo kupowałem w PL ## nawet działa fajnie tylko dokupołem koniczynki Boscama bo na bacikach w domu miałem słaby zasieg a wtedy jeszcze nie latałem ## mam to w 250tce ## tylko podepnij z filtrem forumowym i nie zasilaj kamerki z nadajnika bo się spalą jak mnie ##przez to kupiłem kam i nadajnik jeszcze raz ## Ekran nawet jest dobry chociaż latałem wieczorem nie w pełnym słońcu wiewc nie wiem jak będzie ale muszę osłonę na ekran kupic można jeszcze dużo rozjasnic go



dzięki kolego za odpowiedź ale nie za dużo rozumiem przez twoją "wyraźną i przejrzystą" wymowę pisemną ;/
E,no nie jest tak źle.Trochę przeedytowałem ;-)
Pozdrawiam, Jacek
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: slaweks »

Bambi_461 pisze:
wedel pisze:
slaweks pisze:Oprócz kamerki mam wszystko ## to samo kupowałem w PL ## nawet działa fajnie tylko dokupołem koniczynki Boscama bo na bacikach w domu miałem słaby zasieg a wtedy jeszcze nie latałem ## mam to w 250tce ## tylko podepnij z filtrem forumowym i nie zasilaj kamerki z nadajnika bo się spalą jak mnie ##przez to kupiłem kam i nadajnik jeszcze raz ## Ekran nawet jest dobry chociaż latałem wieczorem nie w pełnym słońcu wiewc nie wiem jak będzie ale muszę osłonę na ekran kupic można jeszcze dużo rozjasnic go



dzięki kolego za odpowiedź ale nie za dużo rozumiem przez twoją "wyraźną i przejrzystą" wymowę pisemną ;/
E,no nie jest tak źle.Trochę przeedytowałem ;-)
Dzięki ;-)
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: Bambi_461 »

Proszę :lol:
Co miałeś na myśli pisząc o spaleniu kamerki podpiętej do nadajnika.W Boscam-ie zasilanie główne z pakietu jest osobno (2-pin, z lewej strony) a złącze dla cam (4-5pin,z prawej strony).Tutaj podłączyłeś kamerkę (jaką ?) i do jakich pinów ? Całkiem od prawej GND (-), 2-gi od prawej VCC (red ,+) i 3-ci od prawej (signal) -żółty. Tak przynajmniej mam na opakowaniu Tx-a

EDIT: @wedel [...używa ktoś takiego zestawu? będzie potrzebne OSD(raczej tak)? Od razu wymieniać anteny na koniczynki? jaki najlepiej pakiecik kupić do nadajnika video? akumulator żelowy kupię i jakąś stację sobie zrobię ale narazię liczę na odpowiedź:) ...]

Anteny wymień od razu,chyba,że będziesz koło nogi śmigał.Z Anten bierz "grzybki" - tj.w obudowie,zawsze to coś uchroni przed pogięciem .jak weźmiesz komplet : nadajnika i odbiornika to raczej skrętność powinna być już odpowiednio dobrana.Oczywiście zwróć uwagę na mocowanie RP-SMA i SMA. Jak pokombimujesz to odbiornik 5.8GHz uda Ci się trzymać w kupie z apką- jest mały to zmieścisz jeszcze nawet w kieszeni dodatkowy pakiet do zasilania :)) Ja brałem 400mW,bo wolałem mieę już pewniejszy link jak się "zgalopuję".LCD też posadzisz na apce .
Pozdrawiam, Jacek
neosi
Posty: 1
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 21:49

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 200mw

Post autor: neosi »

Macie jakas instrukcje czy cos jak to poskladac ? :-) przyszla Mi chinska paczuszka dzisiaj i czarna magia.
Gdzie moge kupic jakies zasilanie do tego i w jaki sposob podlaczyc transmitet do phantoma.
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 600mw + sj4000

Post autor: wedel »

witać ponownie :)

czytając trochę zgłupiałem ;/ a więc tak:
zdecydowałem się kupić taki zestaw:http://www.aliexpress.com/item/Fpv-Gopr ... 04093.html

+ do tego kamerkę sj4000: http://www.aliexpress.com/item/Original ... 46696.html


myślę, że zestaw tani i fajny ale co do tej kamerki mam obawy. zapewne to będzie podróbka i pytanie o posiadaczy takiej chińszczyzny. jak z jakością wykonania, nagrywania i robienia zdjęć?
ciągle na lewo :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: zestaw FPV 5.8Ghz 600mw + sj4000

Post autor: Adrián »

wedel pisze:myślę, że zestaw tani i fajny ale co do tej kamerki mam obawy. zapewne to będzie podróbka i pytanie o posiadaczy takiej chińszczyzny. jak z jakością wykonania, nagrywania i robienia zdjęć?
To bardziej niż pewne. Jeśli chodzi o jakość oryginalnej to jest ok, do spokojnych lotów fpv też obleci, ale najbardziej irytuje wolna zmiana światło-cień. Lepiej myśl o normalnej płytkowej, a sj do nagrywania.
Natomiast co do podróbki, to nikt tu nie ma magicznej kulki. Więc zobaczysz czy będzie to coś warte.
ODPOWIEDZ