Gimbal Zenmuse H3-3D

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

No to jeszcze może być wina kompasu, zobacz w instrukcji kalibracja kompasu.
Ostatnio zmieniony sobota 14 lut 2015, 00:40 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

jak wykonuje regulacje kompasu to przez chwile jest dobrze jak obracam o 360 stopni pojawia się zielone diody na sekunde i zaraz znów ciągłe czerwone hm
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

To jeszcze masz dwie opcje: albo coś z GPSem, albo coś się rozjechało w apce i pozycje drążków nie są w położeniu środkowym.
Łatwiej będzie od nowa skalibrować radio.
Podłączałeś Białego do Asystenta?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

no phantoma podłączałem możliwe ze cos przestawiłem tam hm
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

Ale jak świeci stale na czerwono to po podłączeniu powinieneś mieć komunikat co jest nie tak.
Czy my aby na pewno mamy te same Phantomy?! Tyle problemów w tak krótkim czasie, masakra.
Ja po wyjęciu z pudełka, przeczytaniu instrukcji i aktualizacji, obejrzałem pierwszy lepszy film na YT i poszedłem latać. Obrazek
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

no widzisz masz te szczęscie ;)
No mam pecha dziś w ten piątek ;)
po podłaczeniu wyskakuje kominukat o kalibracji ale naciskam to co pokazuje i napisane ready i po kalibracji nadal czerwone diody sie palą.
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

Do głowy przychodzi mi jeszcze kalibracja Basic, a po niej Advanced.
Pewnie nie uda się wykonać po kolei bo wyskoczy komunikat o 'wysokiej' temp, dlatego zrób Basic, po niej wyłącz wszystko i odczekaj z 10 minut i zrób od razu Advanced.
Mamy już walę tynki więc powinno się udać. ;-) A tym razem pora na mnie bo trzeba wypocząć przed dzisiejszym wiosennym lataniem. :mrgreen:
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

ja pierd... zwariuje chyba, ,myślałem ze dziś bedzie lepiej :(
wstałem zrobiłem wszystko krok po kroku jak opisałeś wyłączyłem po wszystkim koptera odczekałem trcohę włączam i nadal czerwone diody ehhh kurna co jest?
to mam dziś pewnie polatane

p.s. a może złej wersji używam do moje koptera, ściągnąłem tą najwyższa hm
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

Kochani chyba się udało, co prawda jeszcze nie startowałem na wolnym powietrzu, ale udało się odpalić wirniki, diodu już sygnalizują poprawną pracę.
Mam nadziej, że start będzie bardziej udany niż składanie go, ale chociaż plus taki, że na starcie poznałem trochę sprzęt od strony technicznej co i z czym się mniej więcej je ;)

dzięki
wropilot
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 16:39

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: wropilot »

witajcie,
też jestem nowy - mam ten sam problem tzn nowy phantom2 w którym nowy gimbal skierowany jest ku dołowi. Zainstalowałem nowy software ale dalej bez zmian. Czy jest coś jeszcze co powiniem zrobić po aktualizacji software? Wdzięczny będę za pomoc :)
shgoo23
Posty: 6
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 10:46
Lokalizacja: małopolska

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: shgoo23 »

Ogolnie to ciezka sprawa. Mi pomoglo ustawienie w zakladce gimbal suwaka vertical limit na 0 i po uruchomieniu kamera dalej pozycjonowala sie ki dolowi ale moglem ja pokretlem w rc wyprostowac. Zabieram sie niedlugo za naprawe gimbala i bede robil reset moze po tym zacznie sie sam prostowac.

Talnięte z Note3 za błędy przepraszam.
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

też tak miałem, ale w 100% ustawiłem w programie w opcji basic->RC-> X1 calibration -> naciskasz start i tym pokrętłem na aparaturze podnosisz gimbal do góry jak bedzie w odpowiedniej dla ciebie pozycji naciskasz finish i powinno byc juz ok :) póxniej wchodzisz w zakładka advanced i gimbal i na samym dole ustawiasz sobie położenie kamerki czy do dołu bardziej czy do góry itp a na samej góze suwakiem w opacji tilt ustawiasz sobie szybkość ruchu na gimbalu kamerki góra dół.
Jak uda Ci się daj znać
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

A mam pytanko:

Jak mam domyślnie w programie ustawione DISTANCE LIMITS : Max height 120m i Mac Radius 1600m, to biały jak zbliży się do tej granicy to przy tych metrach będzie miał blokadę i nie przekroczy tego czy może przekroczyć i wtedy stracę kontrole nad sprzętem? Czy automatycznie załączy się opcja powrotu?
Awatar użytkownika
tomtom25
Posty: 86
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 11:13
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: tomtom25 »

Przy 1600m moze byc roznie ja mam ustawiona granice 150m gora i 400m zasieg. Kiedy przekroczylem ta granice dron poprostu zachowal sie jak by sie odbil od sciany moglem zawrocic i leciec do siebie. Wedlg mnie opcja bardzo przydatna. Lepiej na 1600m nie ustawiac bo roznie moze byc, zalaczy sie gohome i poleci pieron wie gdzie (oby wracal do wlasciciela)
Phantom 2 v2 - GoPro 4 silver - FPV - H3-3D
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

te 1600 jest ustawione z automatu ale właśnie dla mnie to przesada nigdy pewnie nie będę latał na taką odległość bardziej do góry to szybciej się skusze bo i widoki fajniejsze itp itd :)
No ok to przestawie sobie;)

No ok, kolega a powiedz mi max do góry tym sprzętem ile można ? producent jak ustawił na 120m to chyba 150m to przekraczasz zalecenia hm?
ODPOWIEDZ