gimbal 750 gram do nex 5/7 lub GH4 - carbon-cnc.eu

Tematy zakładają tylko firmy/sklepy prezentujący swoją ofertę

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

ODPOWIEDZ
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

gimbal 750 gram do nex 5/7 lub GH4 - carbon-cnc.eu

Post autor: darek »

To mój ostatni projekt, jest elementem system do filmowania, który ma latać 30 minut, więcej tuaj: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=39&p=351102#p351102

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I filmik:



dlaczego właśnie ten gimbal?

cena: 399 USD - równowartość w pln + 23% VAT
za powyższą otrzymujesz wszystkie części mechaniczne do samodzielnego złożenia gimbala
czego nie ma: motorów (EMAX 4006, 4008, 4114, dla yaw może być inny a pitch I roll dowolnie EMAX), zacisk arca I przydała by się płytka arca, ale gimbal posiada śrubę calową 1/4, elektroniki, kontrolera, kabli, kierownica jest opcją podobnie jak podwozie, których nie każdy może chcieć, dodatkow nie ma specjalnej części do mocowania na yaw bo jest ona standardem dla kierownicy I mojego koptera tylko, inny motor, inny kopter, inna kierownica nie użyje tej części (to specjalna tuleja z otworami dzięki której motor ma doczepioną oś 15mm

a teraz plusy samego gimbala:

1) dzięki rurkom kwadratowym gimbal trzyma kąty, zbalansowanie go to pikuś
2) dzięki zaciskowi typu arca clamp jest możliwość szybkiego montażu I demontażu aparatu, mikroregulacji balansu przód-tył
3) dzięki wzmocnionym rurkom głównym rodem z DSLR rig oraz specjalnemu aluminiowemu zaciskowi na gimbalu można lądować (filmic pokazujący test zacisków: https://www.youtube.com/watch?v=29hmzoesN1U )
4) bardzo lekka waga bo biorąc pod uwagę wage składowych części, elektroniki, kabli, złączek, pudełka na kontroler oraz samych silników to waga mechaniki to zaledwie ok 250-300 gram I jest ona dość mocna by utrzymać praktycznie kilogramowy aparat
5) gimbal może mieć zainstalowane podwozie zarówno do pracy ręcznej jak I do latania (podwozie ma wpływ na balans yaw), a lądując na podowziu gimbala, które waży jedynie 170 gram to tniemy wagę innego cięższego podwozia
6) gimbal może być stosowany jako ręczny - tutaj co prawda podstawową funkcję odgrywa oś na yaw I albo dokupujesz mojego koptera albo musisz sam pokombinować jak to zrobić, niemniej jednak na mam w ofercię:
7) kierownica do gimbala, gimbal mocowany jest dzięki zaciskowi na oś 15mm
8) no I oczywiście cena - to konstrukcja podobna do gimbali za 2000 USD, o ile pamiętam był kiedyś gimbal zwany ghost, choc chyba już takich nie robią, 399 USD nie wytrząsa kieszeni a daje ci możliwość zmontowania czegoś z czego będziesz dumny I da ci wiele przyjemności z użytkowania tym bardziej, że ma te wszystkie featury wyliczone we wcześniejszych punktach

zamówienia na maila: http://carbon-cnc.eu
mam tylko 4 rurki kwadratowe, gimbal potrzebuje całą jedną rurkę kwadratową
oczekiwanie zależnie od posiadanych części: 1-3 tygodni
pełna wpłata przy zamówieniu
mam kilka płytek 32 bity alexmos robionych przez flyduino (powiększony prąd)
ODPOWIEDZ