sunrise-20A problem z kalibracją

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: arek2081 »

Witam, posiadam te regulatory http://abc-rc.pl/ESC-Sunrise-20A-slim przeprogramowałem na blheli, z tym nie było problemu. Podłączone bezpośrednio do odbiornika działają dobrze, chodź kalibracja przebiega jakoś dziwnie. Daje gaz na max, podłączam pakiet silnik wygrywa tą swoją melodyjkę po czym gaz na min regulator potwierdza i powinno być ok, (przynajmniej tak było w wszystkimi innymi regulatorami jakie posiadałem) ale tu nic się nie dzieje, trzeba jeszcze raz dać na max (bez rozłączania pakietu) regulator zagra, z powrotem na min, regulator potwierdzi i od tej pory zaczyna działać prawidłowo.

Następny problem występuje po podpięciu pod pixhawka, i próbie kalibracji, a dokładnie na braku możliwości kalibracji. Wygląda to ta, pixhawk w trybie kalibracji, matoda jak powyżej tj. gaz na max następnie min znowu na max i min, odpinam pakiet i podłączam jeszcze raz zazbrajam silniki i kręcą się tylko dwa z czterech. Po ponownym podłączeniu zasilania pali się regulator (wystrzelił mosfet). Spaliłem już dwa regulatory i dzieje się tak po kalibracji esc. dodam że regulatory podłączone pod sam odbiornik kalibrują się za każdym razem poprawnie i pracują bez zastrzeżeń.

Podstawiłem inne regulatory z softem somonk-a i tu kalibracja przebiega bez problemu, z działaniem też nie ma problemów.

W czym jest problem że regulatory na blheli nie kalibrują się a niekiedy nawet się przepalają po samym podłączeniu zasilania.

edit: tak mi przyszło do głowy żeby w blhelisuite ustawić odpowiednie zakresy dla drążka gazu i wszystkie przestawić, czy wtedy też trzeba będzie robić kalibracje esc, pytam się bo nie mam już więcej regli na zmianę a nie chcę uwalić kolejnego (z poprzednich dwóch uwalonych zrobiłem jednego sprawnego ale wole w kopterze go nie używać, poleci do samolotu)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: mknet »

Dziwny masz przypadek, sprawdź czy na pewno dobrą wersję softu wgrałeś do regla.
Przy kalibracji nie możliwe jest upalenie regla, może masz jakieś żyły wodne lub urok puszczania magicznego dymu.
W swoich afro20a-blheli kalibracja przebiega identycznie jak w simonie, może melodyjki są troszkę bardziej fantazyjne.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: arek2081 »

Soft na pewno ok Sunrise BLHeli slim 20A MULTI, zresztą jak pisałem wcześniej podłączony bezpośrednio do odbiornika działa bez problemu, sprawdzę na KFC czy da rade zrobić kalibrację. One nie pala się podczas kalibracji tylko po kalibracji a dokładnie po ponownym podpięciu pakietu i to nie zawsze.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Tomekgdy0701 »

Witam. Ja latalem na tych reglach w pixhawku i nie miałem z nimi żadnych problemów. Z tym ze nie kombinowałem ze zmiana softu !! Pixhawk skalibrował regulatory bez problemu muzyczka grała tak jak powinna. Aha, niewiem czy to ma coś do tego ale ja miałem jeszcze regle ze starego rzutu na abc i moje były od 2 - 4 s a te nowe sa do 6s. Słyszałem ze ponoć tracą synchronizację. Pozdr
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Boe »

Mam te regle wpięte do rctimerow 5010 360kv, niestety nie nadają się do tych silnikow , trzeba poprzestawiać niektóre ustawienia by jakoś to działało, generalnie nie jestem zadowolony. Mam pytanie, po co zmieniałeś soft na BLHELI skoro już tam był fabrycznie wgrany. ? jakaś nowsza wersja? poza tym powiedz mi jak podłączasz i czym programujesz te regulatorki z poziomu suita?
I tak to jest.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 36
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Wookie »

Mam ten sam problem z reglami, tyle, że 30A. Mam 5 regli ze starego rzutu z abc. Działają na 6s bez problemu choć zdarzyło się, że straciły synchronizację. Teraz po zamówieniu kolejnych 2 sztuk już z nowego rzutu na abc okazało się, że jeden regiel nie działał z pixhawkiem a drugi po próbie kalibracji (która nie była możliwa, bo regiel piszczał z opóźnieniem już podczas podłączania) spalił się razem z silnikiem.
Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: ddarc »

Niestety muszę również potwierdzić problem z tymi reglami. Ogólnie składam Tali 500 na "Pixhowku"

Kalibracja Taranis i ESC Sunrise BLHELI Multi-20A Slim 2-6S + oryginalne silniki 500KV tak jak pisał "arek2081" przebiegała dziwnie myślałem że ciągle jestem w kalibracji, dopiero ponowne podniesienie drążka kończyło proces .Po kalibracji dopalają 4 z 6 silników. Posprawdzałem lutowania zamieniałem miejscami nic nie pomogło 2 regulatory wyglądają na umarłe. Nic się nie upaliło fizycznie. Zastanawiam się czy kupować kolejne czy dać sobie spokój i szukać jakiś innych na 6S. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Co znalazłem w sieci

https://www.youtube.com/watch?v=d_YXSTZhPrU
https://www.youtube.com/watch?v=-QQKposr5KA
https://www.youtube.com/watch?v=dgNVdqPkeME

Niemieckie forum
http://www.kopterforum.de/topic/22405-s ... instellen/
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: arek2081 »

Boe pisze: Mam pytanie, po co zmieniałeś soft na BLHELI skoro już tam był fabrycznie wgrany. ?
Rurek pisze:4) Otwiera się okienko właściwego programu flashującego, jeżeli na warsztacie mamy nowiuśki dziewiczy regulator z softem "jakimś fabrycznym" to zobaczymy komunikat i ostrzeżenie:
Obrazek

Jeżeli już tam siedzi jakiś soft BLheli to okienko to będzie wyglądać tak:
Obrazek

w moim przypadku była ta pierwsza opcja, więc raczej nie był wgrany.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Boe »

arek2081 pisze: w moim przypadku była ta pierwsza opcja, więc raczej nie był wgrany.
A tu ciekawa sprawa bo ewidentnie na reglach są naklejki, że to blheli multi 20 a, po zabawach z programowaniem z drążka by się zgadzało, że siedzi tam soft 12...
Powiedz mi gdzie się podłączałeś, jak i czym do tych regli do flashowania i programowania ?
I tak to jest.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: arek2081 »

Boe pisze:Powiedz mi gdzie się podłączałeś, jak i czym do tych regli do flashowania i programowania ?
tym http://www.electrodragon.com/product/80 ... er-usbasp/ jak i gdzie to chyba wiadomo.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Boe »

No dobra, nie chcę tworzyć kolejnego wątku o tym samym ESC. Przez przypadek zmieniłem przy programowaniu z drążka parametr "PWM input polarity" z dodatniego na ujemny, po czym teraz juz nie mogę nic z tym zrobić, nie wchodzi mi juz do trybu programowania i nawet się nie zazbraja.
Doyślam się, że pewnie można to zrobić przy pomocy SUITa, ale nie mam sprzętu i tyle wprawy by się wlutować w ten regulatorek, niby to jest na Atmedze, ale interfejst jedno przewodowy z nano nie chce mi zaskoczyć. Jakieś sugestie? testerem serw nie idzie, tak samo z linkiem eleresa.
A można gdzieś w eleresie zmienić chwilowo wypluwanie PWM,a w RX na polaryzację ujemną ? Albo z arduino nano zrobić jakiś konwerter żeby przyjmował PWM dodatni a wypluwał ujemny. Ale z Arduino niestety jeste za cienki.
Będę wdzięczy za pomoc.
I tak to jest.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Rurek »

To się da zrobić za pięć złotych wzmacniaczem operacyjnym i dwoma rezystorami :-) ---> http://home.agh.edu.pl/~maziarz/LabPE/wzmacniacz.html#3
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Boe »

Rurek pisze:To się da zrobić za pięć złotych wzmacniaczem operacyjnym i dwoma rezystorami :-) ---> http://home.agh.edu.pl/~maziarz/LabPE/wzmacniacz.html#3
Jakiej wartości rezystory wstawić ?
I tak to jest.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Rurek »

dwa takie same , z 10k...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Re: sunrise-20A problem z kalibracją

Post autor: Boe »

Dzieki . dzis sprawdze czy zabangla.
I tak to jest.
ODPOWIEDZ