Cleanflight

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

esamolocik pisze:Czy ktoś wie/próbował wgrać cleanflight na KFC?
Raczej nie przejdzie. KFC ma czujniki po SPI a nie po I2C.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Również stałem się użytkownikiem cleanflight. Mam naze32, wgrałem najnowszy 1.5
Dopiero zwarcie bootloader załatwiło sprawę. Zaznaczyłem również opcję flash on connect.
Sam program trochę się różni ustawieniami i rozmieszczeniem od baseflight.
Ale wszystko czysto i przejrzyście.
Dochodzi kilka nowych opcji względem baseflight.
Jutro pierwsze testy na zewnątrz.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

miś pisze:Raczej nie przejdzie. KFC ma czujniki po SPI a nie po I2C.
I inne czujniki i procek... Ale spokojnie przyglądam się i najsensowniejsze rzeczy postaram się przenieść. OneShot już dodany, będę chciał dodać wsparcie dla BlackBox tyle że oczywiście na wbudowanej kości spi flash aby nie kombinować z kolejnym urządzeniem. No i obejrzę autotune skoro tak jest zachwalane.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

marbalon pisze:
miś pisze:Raczej nie przejdzie. KFC ma czujniki po SPI a nie po I2C.
I inne czujniki i procek... Ale spokojnie przyglądam się i najsensowniejsze rzeczy postaram się przenieść. OneShot już dodany, będę chciał dodać wsparcie dla BlackBox tyle że oczywiście na wbudowanej kości spi flash aby nie kombinować z kolejnym urządzeniem. No i obejrzę autotune skoro tak jest zachwalane.
Fajnie by było mieć ten autotune w KFC. O ile w cleanflight to działa :)
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

marbalon pisze:
miś pisze:Raczej nie przejdzie. KFC ma czujniki po SPI a nie po I2C.
I inne czujniki i procek... Ale spokojnie przyglądam się i najsensowniejsze rzeczy postaram się przenieść. OneShot już dodany, będę chciał dodać wsparcie dla BlackBox tyle że oczywiście na wbudowanej kości spi flash aby nie kombinować z kolejnym urządzeniem. No i obejrzę autotune skoro tak jest zachwalane.
I jeszcze obsługa LED RGB WS2812 na paskach :mrgreen:

To autotune w cleanflight niby jest, ale na forach piszą różne opinie, mimo wszystko dobrze byłoby mieć. A wtedy mój wybór co do malucha FC do 250 byłby znacznie łatwiejszy :mrgreen: ;-).
Pozdrawiam
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

autotune raz działa raz nie.
ostatnio quad dostał takiej febry i uciekł ni w bok jakies 60-10m :)
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

bartwaw pisze:autotune raz działa raz nie.
Dlatego zacząłem od OneShot125 bo kiss już do mnie idą. Blackbox wydaje się dość prosty do implementacji bo nie loguje tylko wyjścia PID ale to nie problem dołożyć, a ten autotune to jak widać sprawa kontrowersyjna. Właśnie oglądałem filmik jak Pan testuje quada który nie tak mu się zachowuje, daje autotune po czym quad w jego odczuciu lata znacznie lepiej wraca do kompa a tam pid zmieniły się nieznacznie...
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

marbalon pisze:
bartwaw pisze:autotune raz działa raz nie.
Dlatego zacząłem od OneShot125 bo kiss już do mnie idą. Blackbox wydaje się dość prosty do implementacji bo nie loguje tylko wyjścia PID ale to nie problem dołożyć, a ten autotune to jak widać sprawa kontrowersyjna. Właśnie oglądałem filmik jak Pan testuje quada który nie tak mu się zachowuje, daje autotune po czym quad w jego odczuciu lata znacznie lepiej wraca do kompa a tam pid zmieniły się nieznacznie...
Bo z PIDami to tak czasem jest, że wystarczy zmienić odrobinę i jest o niebo lepiej. Ja zawsze mam problem z pidowaniem, a odkąd mam Pixhawka to już w ogóle nie pamiętam kiedy ostatni raz bawiłem się ręcznie pidami. Autotune w Pixhawku działa jak miód malina, przynajmniej u mnie. Ale liczę na to, że w twoim KFC również tak to będzie działać a wtedy... :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Jak zapisujecie ustawienia auto tune ? Sam proces przebiegł łatwo, miałem tylko problem z zapisaniem. Niestety nie miałem za wiele czasu, to tylko raz udało mi się wykonać autotune.
Jutro jeszcze raz powtórzę.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

Kod: Zaznacz cały


Autotune only works in HORIZON or ANGLE mode, before using auto-tune it's best you setup so there is as little drift as possible. Autotuning is best on a full battery in good flying conditions, i.e. no or minimal wind. Autotune does not support pid_controller 2 (pid_controller 0 is the Cleanflight default).


.........

Turn off the autotune switch. If the autotune switch is on while not armed the warning LED will flash and you cannot arm.

    Launch the multirotor.

    Turn on/hold the autotune switch on your transmitter. Observe roll left/right. A beep code will sound on the beeper.

    Turn off/release the switch while still flying to stop this phase of tuning. PID settings will have been updated for ROLL/YAW.

    Turn on/hold the switch again. Observe pitch forwards/backwards. A beep code will sound on the beeper.

    Turn off/release the switch while still flying to stop this phase of tuning. PID settings will have been updated for PITCH/YAW.

    PIDs are updated, fly and see if it's better.

    If it's worse, flip the switch again to restore previous PIDs that were present prior to arming.

    Land.

    Verify results via an app with power still applied if desired. Cutting the power will lose the unsaved PIDs.

    If you're happy with the PIDs then while disarmed flip the autotune switch again to save all settings then flip it back so you can arm again. A beeper will sound indicating the settings are saved.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Dzięki, hm wydaje mi się, że tak zapisywałem. No nic, jutro jak pogoda pozwoli, to zrobię jeszcze raz, aż do skutku ;-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

czyk ktoś miał problem z wrzuceniem cleanflighta do cc3d?

nie mogę się połączyć z płytką cc3d. openpilot gcs wykrywa płytę ale jako jakiś dziwny port (nie usb) w związku z czym nie widać go jako normalnego portu szeregowego i nie ma możliwości podłaczenia się do cleanflight.

Może jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przecież napisane że przez wbudowane USB nie działa. Musisz się podpiąć z zewnętrznym dinksem USB/FTDI na przykład.
CleanFlight pisze:Currently there is no support for virtual com port functionality on the CC3D which means that cleanflight does not currently use the USB socket at all. Therefore, the communication with the board is achieved through a USB-UART adaptater connected to the Main port.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Za drugim razem już się udało zapisać i co ciekawe, dokonało się kilka zmian. Lata bardziej stabilnie na nawrotach. Jak na dzień dzisiejszy jestem zadowolony :-)
Było mało czasu na dłuższe polatanie, ale różnica jest zauważalna.

Przed autotune, seryjne ustawienia :
Obrazek

Po autotune:
Obrazek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Próbował ktoś z tymi ledami się podłączyć już?
Dzisiaj przyszły mi te paski WS2812 po 8szt i przeflashowałem moją Naze32 na Cleanflight, ale jakoś nie umiem się podłączyć ledami. Niby powinienem do pinu 5 podciągnąć sterowanie (kanały mam jednym kablem z odbiornika wyciągnięte) a zasilanie wziąłem z pinów esc, ale jakoś nie chce działać...

Edit:
Włączyłem przed chwilą Cleanflight'a i dopiero teraz rzuciło mi się w oczy że nowa zakładka LED Strip zapisuje się dopiero w sofcie 1.6, a ja wgrałem stabilny 1.5. Będę musiał jutro spróbować jeszcze raz...
ODPOWIEDZ