Kolejny ZMR 250 :)

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Kolejny ZMR 250 :)

Post autor: Andre85 »

Witam szanownych kolegów i koleżanki :)

Jest to mój pierwszy post na forum (nie licząc powitalni) i przedstawię w nim krótką relację z budowy mini quada na ramie ZMR 250.
Większość część zamówiłem na banggood, kontroler lotu zamówiony w dronematters.
Wyposażenie:
Silniki: DYS BE1806 2300KV
ESC: RCTimer 12A SimonK Brushless
Śmigła: Gemfan 5x3
FC: naze32 full
Baterie: Turnigy 1000 mAh, 25-35 C i 2200 30-40 C
FPV: kamera Sony 420TVL, nadajnik Boscam 5.8Ghz 200mW, odbiornik Boscam RC 305, koniczynki z HK, monitorek 7" Camos. Do nagrywania - Mobius.

Na obecną chwile quad jest złożony bez FPV w celu oblatania i ustawień. Do tej pory odbyły się dwa loty - niestety obydwa zakończone kretami :) Na szczęście straty zerowe, bo wysokość była mała. Przyczyną upadków jest jeden regulator, który gubi synchronizację. Objaw jest taki, że jeden silnik traci moc lub zupełnie zatrzymuje się na ułamek sekundy, co wystarcza do wytrącenia quada z równowagi. Ponadto zauważyłem, że silnik się bardzo grzeje, po kilku sekundach pracy na maksymalnych obrotach silnik jest gorący, podczas gdy pozostałe są zimne.

Poniżej kilka fotek z budowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 14 gru 2014, 17:51 przez Andre85, łącznie zmieniany 2 razy.
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: artak »

Oprócz tego, że źle podlinkowałeś zdjęcia, to jest spoko :)
Awatar użytkownika
marcini59
Posty: 110
Rejestracja: środa 28 mar 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcini59 »

Zamień silniki miejscami to będziesz miał odpowiedź czy wina leży po stronie silnika czy regulatora.
KFC32v2, Tarot 650 Naza v2, KFC32FTB, eLeReS MOD
Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andre85 »

Zamieniłem silniki - regulator z innym silnikiem działa poprawnie, natomiast silnik z którym były problemy po podłączeniu do innego regulatora wykazuje te samy objawy. Problem ze startem, utraty mocy, po ok 30 sek. pracy był już ciepły gdy pozostałe silniki pozostały zimne. Wizualnie wygląda dobrze :) nie stawia także oporów przy obracaniu bez napięcia, łożyska działają idealnie. Silnik do wymiany?

Obrazek
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Prawdopodobnie zwarcie w uzwojeniach,
Można przewinąć . :-D
Pół godziny roboty.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andre85 »

Dla mnie dwie i pół :-D nigdy tego nie robiłem. Po podłączeniu do zwykłego regulatora (nie fast) silnik w ogóle nie rusza i mocno się grzeje.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

Andre85 pisze:Dla mnie dwie i pół :-D nigdy tego nie robiłem. Po podłączeniu do zwykłego regulatora (nie fast) silnik w ogóle nie rusza i mocno się grzeje.
napisz o tym sprzedającemu - jak się będzie poczuwał to coś z tym zrobi... (IMHO dostaniesz figę, kasę, rabat albo nowy silnik) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andre85 »

Właśnie jestem po rozmowie na czacie z pewnym jegomościem z banggood :) Poprosił, żebym przesłał filmik obrazujący wadę silnika. Jak do tej pory mam same dobre doświadczenia z tym sklepem, dobry kontakt, wszystko można załatwić za pomocą czatu (modyfikowałem zamówienie, gdy okazało się, że regulatory są backorder). Niestety pewnie trochę potrwa zanim przyślą nowy silnik :-/ Nie wiecie gdzie można kupić taki silniczek w Polsce? Znalazłem w pewnym sklepie, ale niedostępny. Może ktoś ma na zbyciu "zapasową" sztukę? :-D
Marcin_ka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2012, 13:18
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Marcin_ka »

zaciekawil mnie ten model i chce wlasnego 250 zbudowac i pytanie czy dac do niego 1.2G video czy kupic te 5.8g na video?
Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andre85 »

To zależy czego oczekujesz, jaki masz link RC. Ja mam doświadczenia tylko z 5,8 gHz - 200mW (większy kopter, samoloty). Nigdy nie miałem problemów z zakłóceniami linku rc, ale nie jestem też mistrzem dalekich dystansów - latam na kilkaset metrów :-) Używam koniczynek z HK, ale na forum opisywane są konfiguracje z dobrze dostrojonymi antenami, antenami kierunkowymi w bazie naziemnej i Panowie uzyskują całkiem pokaźne odległości. Wszystko zależy od oczekiwań. Częstotliwość 1.2 gHz ma dłuższą falę, więc teoretycznie zasięg i podatność na przeszkody powinny być mniejsze - jednak nie mam doświadczenia z tą częstotliwością. Jeżeli chodzi o dobór linku wideo to na forum temat był wałkowany pewnie setki razy, gdzie wypowiadali się ludzie z bogatym doświadczeniem zdobytym podczas lotów i badań "laboratoryjnych" :)
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

Andre85 pisze:Właśnie jestem po rozmowie na czacie z pewnym jegomościem z banggood :) Poprosił, żebym przesłał filmik obrazujący wadę silnika. Jak do tej pory mam same dobre doświadczenia z tym sklepem, dobry kontakt, wszystko można załatwić za pomocą czatu (modyfikowałem zamówienie, gdy okazało się, że regulatory są backorder). Niestety pewnie trochę potrwa zanim przyślą nowy silnik :-/ Nie wiecie gdzie można kupić taki silniczek w Polsce? Znalazłem w pewnym sklepie, ale niedostępny. Może ktoś ma na zbyciu "zapasową" sztukę? :-D
z tego co piszesz to dobra okazja żeby nauczyć się przewijać silniczki ;-)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Ja byłem zawsze sceptyczny nastawiony na 5.8ghz video. Lecz po pożyczeniu Boscama 200mw 5.8ghz, 250tką lata się całkiem znośnie, a w video nie jest takie tragiczne.

Do koptera wielkości 250tki, bez problemu można wziać takiego malucha i śmigać po lesie ;)
Trutututu nici z drutu.
Marcin_ka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2012, 13:18
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Marcin_ka »

to zamowie do testow te 5.8g a rc mam na 2.4g
Awatar użytkownika
Andre85
Posty: 29
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andre85 »

Dokładnie, kopter tej klasy raczej nie służy do bicia rekordów odległości :-D spotkałem się z opiniami, że 5.8 daje lepszą jakość obrazu od niższych częstotliwości, jednak osobiście nie mam porównania.

xq_operator, chyba nie mam nic do stracenia :-) nurtuje mnie jedynie kilka kwestii: jakiej grubości drutu użyć i ile razy nawinąć drut na każdy ząb żeby zachować parametry silnika? Chyba, że będę liczył odwijając stary drut? :-D
Marcin_ka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2012, 13:18
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Marcin_ka »

ODPOWIEDZ