Niezniszczalna rama do quada :D

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tunele są idealnie spasowane na śmigla 5". Jest 2mm luzu. Z tym ze ten watek traktuje jako dodatkowy, glownie chodzilo o oslone na smigla.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kolejna wersja. Poprawione podwozie, dystanse jednak 15mm, na 10tkach FC ledwo sie miescilo...

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Nie martwisz się bocznymi oporami jakie stworzą te pionowe kształty? Więcej się lata na boki niż w pionie :)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

loop pisze:Nie martwisz się bocznymi oporami jakie stworzą te pionowe kształty? Więcej się lata na boki niż w pionie :)
Na poprzedniej stronie masz porównanie ramy do pudelka papierosów. Zobacz jakiego rzędu są to wielkości :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Dorobiłem półkę pod lipola, montarz kamerki cx161 i zmieniłem mocowanie silników, więcej pomysłów na to juz nie mam :D Pozostało poczekać na graty z hk i wycinam. Ciekawe jaka waga wyjdzie :mrgreen:


Obrazek


ps. te jajka pod silniki mi sie nie podobaja, calkiem mozliwe ze to jeszcze zmienie...
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Na tej jednej poprzeczce będzie silnik ? nie będzie wpadał w rezonans ? może daj krzyżak i po sprawie
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tak, na tej jednej bedzie silnik. Krzyżaka jednak nie dam, za duzo strumienia zasmiglowego bedzie to pochlanialo. Pamietaj, że to laminat 1mm a dziura na silnik ma 30mm tylko, jak dojdzie silnik to ją jeszcze zmniejsze. Jedyne nad czym sie zastanawialem to mikro wkladki pod tą półkę, by to ewentualnie usztywnić.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Michal, jaki jest odstęp pomiedzy osłonami śmigieł (długość dystansów )?
Pytam, bo widziałem szerokie (20 - 30 mm ) a cieniutkie płaskowniki z węgla, więc może zwinąć i na sztorc pomiędzy... ?
Ciekawa rama :-)
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Wg mnie to będzie podatne na boczny wiatr, więc rurki rządzą :P w sumie nie wiem czemu nie dasz rurek? Opory żadne :)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Henryk_s pisze:Michal, jaki jest odstęp pomiedzy osłonami śmigieł (długość dystansów )?
Pytam, bo widziałem szerokie (20 - 30 mm ) a cieniutkie płaskowniki z węgla, więc może zwinąć i na sztorc pomiędzy... ?
Ciekawa rama :-)
15mm. Chcialem 10mm ale FC miałoby problem wejść, przy 15 bez problemu. Dopiero po wycieciu bede kombinował z wypełnieniem tych szczelin, wypelnienie tego balsą i przeszlifowanie bardzo pasuje :)


Loopie to jest quad na śmigła 5", latanie w pomieszczeniach, przemieszczanie sie po fajnym torze przeszkód itd. Od wariowania na wietrze mam inne koptery :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Takie buty... mi akurat chce się mieć dużego, ale takiego konkretnie sporego, wielosilnikowego koptera monstrum :P , że jak spadnie to zrobi krater :mrgreen: ale obecnie brak kasy, za dużo wydałem na fpv muszę teraz trochę polatać tym co mam i dozbierać na kolejne podzespoły :P
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

loop pisze:Takie buty... mi akurat chce się mieć dużego, ale takiego konkretnie sporego, wielosilnikowego koptera monstrum :P
Wierz mi, żadna przyjemność z latania tak dużymi kopterami. Jedynie duży udźwig ale nigdy nie będzie to latać jak mały kopter. Zaczynanie od czegoś większego niż standardowy quad to totalna głupota, problemy z nauką latania, stres i... mógłbym tak jeszcze wymieniać trochę :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Jak się już czegoś boje to tego że mi latadło spadnie na kogoś :shock: i będzie guz z poszyciem do szycia :mrgreen: a tak to luz... wiesz może mi tak zostało po tym jak pewnego dnia jadę sobie po rondzie i nagle cały obraz się przesunął, a moje oczy mimowolnie prześledziły coś niebieskiego co mi mignęło przed przednia szybą i zobaczyłem jak obracający się w powietrzu zderzak z moimi numerami spadł 10m dalej :mrgreen:
To dopiero stres jak wysiadasz i na ruchliwym rondzie zbierasz resztki przodu wozu, bo jakiś kierowca myślał, że ma pierwszeństwo zjazdu z ronda :mrgreen: a jaki był zdziwiony jak mu Pan policjant wytłumaczył że mu się grubo pomieszało :mrgreen: a sam po niego zadzwonił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

loop pisze:To dopiero stres jak wysiadasz i na ruchliwym rondzie zbierasz resztki przodu wozu, bo jakiś kierowca myślał, że ma pierwszeństwo zjazdu z ronda :mrgreen: a jaki był zdziwiony jak mu Pan policjant wytłumaczył że mu się grubo pomieszało :mrgreen: a sam po niego zadzwonił :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To uważaj na rondach w Opolu :-)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

a da rade jakis aparacik 100 gram tym dzwignac ?
ODPOWIEDZ