Quadrokopter Blade 350 QX

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Kbspike pisze:Tak mogę zmienić kąt kamery podczas lotu. Oczywiście z ograniczeniem 30s. Gimbal walkera g2d. Podłączenie według tutka od Pszema..
Czyli po przełączeniu przełącznika można sterować kamerą przez 30 sekund ? Pytam ponieważ na forach piszą, że tylko 5 sekund, a potem działa dalej jako przepustnica. Jak zwalczysz coś z kątem sterowania kamery to pochwał się. Tam gdzie oglądałem i czytałem to były informacje, że robi się to poprzez odpowiednie ustawienie wartości Flap na aparaturze.

Sprawdzałem właśnie na AE i Walkera kosztuje około 50€ więc jakbym sprzedał mojego gimbala do Mobiusa to nawet nie musiałbym dużo dopłacać Obrazek Muszę mieć tylko pewność, że ta Walkera będzie rzeczywiście dobrze współpracowała z Blade i DX6i
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

Nie mam doświadczenia z dx6 na dx4 sterowanie było tylko przez parę sekund, później należało machnąć przełącznikiem i znowu było sterowanie gimbalem. Nie udało mi się jednak ustawić skrajnych wychylen i odpuscilem w końcu sterowanie zupełnie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

pszem pisze:Nie mam doświadczenia z dx6 na dx4 sterowanie było tylko przez parę sekund, później należało machnąć przełącznikiem i znowu było sterowanie gimbalem. Nie udało mi się jednak ustawić skrajnych wychylen i odpuscilem w końcu sterowanie zupełnie
W przypadku gimbala z kontrolerem BGC jest to łatwe do zrobienia. W oprogramowaniu do programowania gimbala jest zakładka RC Settings i tam można ustawić skrajne wychylenia. Można też ustawić żeby po uruchomieniu Blade od razu kamera miała zadany kąt. Dzisiaj trochę grzebałem w parametrach gimbala i może jakoś wyjdę na prostą Obrazek Mam przynajmniej światełko w tunelu Obrazek
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Słuchajcie .. mam pytanie czy może ktoś z Was przerobił takie zdarzenie.
Ostatni czwartek między 18 a 19 latałem swoim bladym Przez dłuższy okres czasu dron bez problemu latał w trybie AP. Pod koniec lotu postanowiłem troszkę pomęczyć gimbala i szybkimi prostymi ruchami latałem po „kwadracie” 1,5 m na 1,5 m. Nagle dron mrugnął na pomarańczowo i rozpoczął dość mocno nieskoordynowane ruchy – coś jak by mu się we łbie zakręciło. Zdusiłem silniki i gwałtownie przydusiłem silniki. Dron przyglebił grzecznie – całość akcji film awaria1 -> https://youtu.be/LpM9x23TQwI
Po jakiś 20 minutach wymieniłem baterie i ponowiłem loty. Dron bez jakiegokolwiek problemu latał przez 7 minut i nagle ponowił swoje „akrobacje”. Ponieważ był dość daleko więc z duszą na ramieniu zrobiłem RTH. Dron się ustabilizował i wrócił do mnie .. jedno co ciekawe, że lądowanie było twarde nawet jak na standardy RTH. ( sama akcja utraty stabilności tutaj -> https://youtu.be/7HkGEoNoX74) Niestety ponieważ nie dość że był dość daleko to jeszcze bokiem do mnie – nie mam szans stwierdzić jak wyglądały diody wtedy.
O ile za pierwszym razem jestem w stanie uwierzyć, że sam na tyle mu we łbie zamieszałem że zgubił się w przestrzeni … to drugi raz był już raczej bez widocznej przyczyny.
Jeśli chodzi o samego drona – do tej pory bez problemów zresztą kolega Pszem może cos o tym powiedzieć  . Przed samym lotem wykonana kalibracja kompasu, sygnał GPS złapał w jakieś 50 – 60 sekund. Ostatnie modyfikacje – dołożone przejściówki na śmigła phantomowskie oraz wyżej wymienione samonakręcające się śmigła ( linki tutaj - http://www.ebay.pl/itm/281377522798?ssP ... 1436.l2649 oraz http://www.ebay.pl/itm/271863435505?ssP ... 1436.l2649 )
Tutaj linki z całych lotów – uwaga w każdym filmie pozostawiona oryginalna głośność - filmy "niestety" częściowo stabilizowane .. na tyle na ile gimbal dał radę
https://youtu.be/7LMrrK9ndrU
https://youtu.be/yP7xpezlz7A

Ma ktoś jakiś pomysł ? śmigła ? GPS ?
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Tutejszy pisze:Ma ktoś jakiś pomysł ? śmigła ? GPS ?
Jak dla mnie to zdecydowanie ani jedno ani drugie. Stawiałbym pomimo kalibracji jednak na kompas. Mi kiedyś bez wyraźnego powodu sfiksował kompas i miałem takie same objawy. Uważam, że przejściówki i śmigła nijak nie mają się do zachowania Blade-a. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że Blady po włączeniu w oczekiwaniu na sygnał GPS powinien być przodem skierowany w kierunku północnym i to rzekomo ma zapobiegać takim wypadkom. Spojrzałbym jeszcze na połączenia kompasu. Ja miałem problem z kompasem z powodu nie stykającego kabla.

Mam jeszcze inne pytanie. Przy okazji poszukiwań rozwiązania efektu jello podczas nagrywania filmów przeglądając wątek na niemieckim forum http://www.kopterforum.de/topic/3577-we ... 0qx/page-1 natknąłem się na informacje jakoby oryginalne śmigła od Bladego są "niebezpieczne" czyli mogą się "rozlecieć" podczas lotu. W sumie o czymś takim nie słyszałem, ale może ktoś z kolegów słyszał. Zacząłem oczywiście zaraz przyglądać się swoim śmigłom, a ponieważ miałem dziwne lądowanie (zapomniałem, że na końcówce akku Blady nie jest już tak sprawny) do góry "kołami" na dachu domku narzędziowego pokrytego papą :lol: Oczywiście śmigła baaardzo mocno podrapane, ale je doszlifowałem (bez szlifowania wydawały dziwny dźwięk), więc zacząłem się rozglądać za śmigłami. Skoro i tak będę kupował to pomyślałem nad redukcją oraz nad jakimiś śmigłami. Podpowiedzcie czy jest sens kupować redukcje (jaka firma) oraz inne śmigła (na tym forum dobrze piszą o APC Slow Flyer 9 x 4,7 oraz o CAM-Carbon Light-Props 9 x 5) czy dać sobie spokój i kupić nowy oryginał do Bladego, a te podrapane zostawić na ew. zapas.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

literat, co do śmigieł to wersja pierwotna montowana w blade 350 qx potrafiła rozpaść się w trakcie lotu, wersja "B" została poprawiona, w stanach nawet było coś na kształt akcji przywoławczej i wymieniano wersje pierwsze na wersję B
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Wytłumaczcie mi jak to jest z tymi trybami lotu. Żeby nie pomylić nazw będę się posługiwał kolorami. W "zielonym" trybie działa okrąg bezpieczeństwa oraz elektroniczna smycz na odległość i wysokość, w "fioletowym" nie ma okręgu, ale jest smycz na odległość i wysokość, w czerwonym nie ma żadnych ograniczeń a dodatkowo nie działa GPS i kompas (chyba), a w niebieskim jak to jest - co działa, a co nie ?
Pytanie moje bierze się z tego, że dzisiaj wieczorkiem wypuściłem Bladego w trybie "niebieskim" wcześniej na komputerze ustalając smycz na 1000m oraz 120m wysokości. Dałem mu trochę czadu i poleciałem z FPV (bez gimbala). Z przyzwyczajenia ster wysokości dałem na maksa w górę, bo byłem pewien, że działa smycz. Po dość dalekim odlocie zacząłem się orientować, że coś jest nie tak. Blade był dziwnie wysoko i dosyć daleko - na pewno dużo dalej niż sobie to założyłem. Ponieważ mieszkam prawie w lesie w pewnym momencie zwątpiłem gdzie jestem (pomimo działającego FPV - nie widziałem już domów) i zmuszony byłem włączyć RTH. Po dość długim oczekiwaniu wreszcie Blade pojawił się jako kropka na niebie i bezpiecznie zszedł na dół. Co dziwne przyleciał z innej strony niż się spodziewałem. Po zmierzeniu na mapie okazało się, że odleciałem na około 1,5km (duże przybliżenie bo mogłem niedokładnie określić gdzie byłem) od punktu startu. W związku z tym mam pytanie dotyczące OSD.
Jakie OSD powinienem zakupić żeby zadziałało bezproblemowo z moim Boscamem TS351 oraz RC805. Chciałbym zacząć kontrolować co robię, żeby kiedyś przygoda nie zakończyła się zgubieniem drona :(
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

A to przy okazji :-)

Że łapiduchy mnie uziemiły i udomowiły to dzisiaj mnie naszło i miałem chwilę słabości - może się komuś przyda.... Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi lub sprostowania.... proszę o info :-) Tryby Agility i Stability przetrenowane dwukrotnie ale chwile temu - więc głównie pisane na podstawie internetu :-)

https://www.dropbox.com/s/adxm0266c7q80 ... X.pdf?dl=0
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

Było opisane rth jak kompas zgłupieje może nie zadziałać jak i tryb zielony w instrukcji zresztą napisanie że po akrobacjach mogą być problemy trzeba się przełączyć na tryb niebieski albo czerwony fioletowy pomijam bo on żyje swoim zamulonym życiem.


No i niestety jak to mi Pszem wywróżył z bladego zostało tylko wspomnienie , jest ale będzie w innej małej ramie bo tą z węgla powiększyłem do 470 i zapakowałem nazę lite przeprogramowaną na V2. Może kogoś zainteresuje bo to popularna platforma rozwojowa porównam do bladego . Pierwsze wrażenie zamulona z lekka, dryf w zwisie podobny jak nie taki sam jak w bladym, wznoszenie dwa razy wolniejsze i tyle z wad do których szybko się przyzwyczaiłem. Zalety lata się bardzo łatwo czy z gps czy bez mocno stabilnie wysokość trzyma dwa razy lepiej jak na moje oko co mnie zawsze denerwowało w bladym przy szybkich przyśpieszeniach jak jest się daleko. Prędkość przelotowa imponująca nie wiem ile ale od razu widać znaczniej szybciej od bladego przy tym na śmigłach 11" HQ Prop bardzo cichych przy max prędkości niesamowity dźwięk jak by z dysz odrzutowca :-) Pierwszy dzień a już wylatałem z 15 pakietów działając na 2 ładowarki :-)
Z kamerą za mały ciąg przy 11" a przy tanich śmigłach 12" ok ale dźwięk mi sie nie podoba trzepanie więc zamówiłem baterię 4s 5200 podobno dłużej sie lata i lepiej.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 1747_o.jpg
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

kaktus, hehe :) a więc jednak, fajnie że sprzęt tak ewoluował. Z pewnością teraz da sporą frajdę z eksploatacji :)
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

A ja odezwę się po długiej chwili milczenia Niestety ja również jak niektórzy nasi koledzy zdradziłem Blade na rzecz Phantoma 3 Ostatnie dni przed sprzedażą polatałem za to na trybie niebieskim (czerwonego jednak się bałem). Muszę przyznać, że "niebieski" to rzeczywiście rakieta. Pod tym względem Phantom nie da mu rady - niestety. Tym niemniej mam to czego chciałem czyli robienie zdjeć z powietrza. Tutaj Phantom mnie pozytywnie zaskoczył. Jak dla mnie jest super i to jest to co cały czas chciałem osiągnąć rozbudowując Blade i w końcu mi się nie udało .
Chciałem podziękować wszystkim za pomoc i rady które dawaliście mi na forum - nauczyłem się podstaw latania i obsługi, a teraz mogę się doskonalić na Phantomie. Oczywiście na forum Blade będę zaglądał - chociażby z sentymentu.
Pozwolę teraz sobie na chwile prywaty. Zostało mi jeszcze kilka rzeczy od Blade m.in nowy pakiet E-flite który przyszedł dzisiaj z reklamacji - nawet nie mam go czym naładować i sprawdzić - wygląda idealnie czyli dwie rzeczy - jest twardy i nowy. Raczej sprawdzać nie trzeba bo to nowa sztuka ze sklepu i jest przecież coś takiego jak gwarancja. Został też mi prawie nowy silnik, wysokie podwozie i kamera Runcam HD. Zresztą wszystko jeszcze dzisiaj lub jutro wrzucę na forumową giełdę - jakby ktoś był zainteresowany (jakby nie patrząc to właśnie tutaj są wszyscy entuzjaści Blade) proszę się odzywać na PW.
lechjan
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 18:43
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: lechjan »

Witam, zakupiłem kamerę CG01 I mam problem, bo nie mogę połączyć przez wifi z tab samung t235, jaki tel. może ktoś ma takie doświadczenia?
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Długi majowy weekend za mną no i niestety poważny kret również. Blady wygląda tak :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zasadniczo jutro próbuję ratować całość przy pomocy jakiegoś poważnego kleju - na drugi długi weekend będę usiłował ratować maszynę. I to jest pierwsza sprawa... sądzicie że to ma jeszcze sens czy nie ma opcji ? I jeszcze kupować oryginalny czy sugerujecie przekładkę ( jeśli tak to w co ? )

Teraz drugie ... ważniejsze. Cała kraksa spowodowana jest ewidentną awarią drona. Podczas powolnego schodzenia w dół nagle przestawał pracować przedni lewy silnik. Wyłączał się na ułamek sekundy i uruchamiał się znowu. Taka akcja miała miejsce parokrotnie za każdym razem wykonując niekontrolowany ślizg w stylu opadającego liścia a potem znowu stabilizując się w powietrzu. Udało mi się go sprowadzić w miarę kontrolowany sposób z ponad 100m na jakieś 2,5 kiedy ostatecznie utraciłem nad nim kontrolę i Blady zarył w ziemię. Jutro wrzucę film z drona ( niestety stabilizowane gimbalem więc niekoniecznie wiarygodne ). Druga sparawa - dzień wcześniej wylatane około godziny - bez problemów dron stabilny i bez szaleństw w powietrzu. Co może spowodować takie coś ? Czy jestem w stanie zdiagnozować co powoduje usterkę ? Dzień wcześniej czyszcząc drona na tym odłamanym ramieniu w tym samym miejscu zauważyłem dość poważne pęknięcie - niestety brak narzędzi uniemożliwił jakiekolwiek naprawy. Czy utrata sztywności tego ramienia ( właśnie przednie lewe ) mogło spowodować takie cuda ? Czy to silnik lub elektronika ?
Kurcze co z tym zrobić ? Podpowiedźcie.....

sorry za lekki chaos w treście... ale trochę mnie nosi....

UPDT : film z lotu :
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Ja latam po upadku z 40m, wszystko miałem połamane i klej dał radę. Po naprawie wylatane już mam kilka godzin i jest ok [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016050 ... 5f4b84.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016050 ... 8e2346.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016050 ... 7da43a.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016050 ... 6f0890.jpg[/img]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

hehehe no to ja faktycznie mały pikuś jestem :-D

EDIT - scalenie

Czym kleiłeś?
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
ODPOWIEDZ