Quadrokopter Blade 350 QX

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Z zasięgu wzroku to cały czas go gubię Pomaga FPV. Na szczęście latam nad lasami za miastem, jestem poza strefą ochronną lotniska w Przylepie, a nad domem jeszcze nigdy nie widziałem niczego latającego
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

Można przesuwać maszynę w lewo prawo i na tej podstawie da się ustalić przód tył na odległość ale nie testowałem . Nad lasami zawsze mnie kusiło ale nie miałem odwagi bo w razie czego odnaleźć sprzęt prawie nie wykonalne przydała by się jakaś syrena :-) w przyszłym quadzie na pewno zamontuje :-)
Ja z powodu zamulającego GPS który prawdopodobnie popsułem a kosztuje 350 zeta jak za 6 generacji cena szok chwilowo odpuszczam . Zamówiłem ,,uciekającą" :-) nazę lite którą da się przeprogramować na v2 i link 9 kanałów i gps 3 systemowy i szybkie regle 30A :-) ale będzie maszyna :-)
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Cały czas brakuje mi trochę dłuższego latania Z gimbalem (z Mobiusem gimbal waży trochę ponad 160g) wyciągam około 9 minut, raz trochę więcej, a raz trochę mniej. Bez gimbala z samym zestawem FPV latam około 14 minut. Jak by taki wynik był z gimbalem to byłbym zadowolony Teoretycznie to cieżko w ciagu 9 minut zrobić okrąg o średnicy 800m (taką mam e-smycz).
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

No niestety na tych silnikach nie da sie wydusić więcej ja latając z aku 5200 mah nawet nie podczepiałem kamery bo ociężały sprzęt się zrobił czas 25 min do lądowania. Miałem dać silniki z phantom ale kolega mnie zamulił mówiąc ,,chcesz phantoma robić to se go kup :-) :-) :-) " i poszedłem w innym kierunku.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

chmm czyli jedno pytanie się nasuwa .... Czy Ci którzy doświadczyli ucieczek mogli by powiedzieć.... czy jest jakakolwiek kontrola nad dronem jak ucieka...? czy da się na przykład przypikować. Jeszcze raz pies - trącał uszkodzenia - ważne by nie stracić całości , a co najważniejsze nikomu nie zrobić krzywdy. Rozwiązania doprowadzające do natychmiastowego crashu wbrew pozorom też są jakimś rozwiązaniem.
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
DronNOOB

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: DronNOOB »

ważne by nie stracić całości ,
Byłe GPS tracker przykręcony taśmą do nogi załatwi sprawę, co do drugiego pytania są spadochrony. Jeszce nie testowałem ale mam zamiar zamontować na CX20.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Co prawda zadałem to samo pytanie w wątku o gimbalach, ale w sumie dotyczy to Bladego więc zadam raz jeszcze. Może moderator mnie nie zlinczuje
Mam dziwną przypadłość związaną z Blade (albo z DX6i) - tego nie wiem. Jeżeli podłączę do gimbala sterowanie osią PITCH (sam sygnałowy) to na ziemi jest wszystko OK, kamera poprawnie się przemieszcza góra-dół, ale jak latam to przy skręcie w prawo (tylko w prawo bo w lewo jest OK) kamera jednocześnie dostaje sygnał i idzie w dół po czym wraca na pozycje czyli gimbal prawidłowo ją poziomuje. Jak latam przód tył, lewo, prawo (prawy drążek) to wszystko jest OK, jak skręcam w prawo (lewy drążek) to kamera od razu w dół. Na razie jak mam potrzebę skierować kamerą w dół to robię to na ziemi pózniej odłączam przewód sterowania gimbalem i wszystko jest OK, jak przewód podłączę to znowu polka Gdzie szukać rozwiązania - w DX6i, w ustawieniach RC gimbala czy w Bladym (chociaż tam nie ma czego szukać). Może ktoś będzie miał jakiś pomysł
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

A patrzyłeś konfigurację apki na stronie bladego o ile pamiętam było do wszystkich spektrum i chyba sterowanie gimbalem ustawiało sie na 6 kanale ale dawno to przeglądałem mogę się mylić. Tu coś masz
https://www.youtube.com/watch?v=P8PudDE0wHI
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

kaktus pisze:A patrzyłeś konfigurację apki na stronie bladego o ile pamiętam było do wszystkich spektrum i chyba sterowanie gimbalem ustawiało sie na 6 kanale ale dawno to przeglądałem mogę się mylić. Tu coś masz
https://www.youtube.com/watch?v=P8PudDE0wHI
Dzięki za pierwsze wskazówki. Oczywiście apkę ustawiałem wg zaleceń se strony i instrukcji od HH, ale w ich przypadku sterowanie gimbalem jest analogiczne jak w DX4e (niestety). Przełączam "Flap" i wtedy zamiast wysokości mam sterowanie gimbalem czyli tak nie do końca osobny kanał. To co mi podesłałeś to wszystko OK tylko tam trzeba założyć kontroler lotu 6-kanałowy ten co jest w zestawie z DX6 (niestety ja go nie mam - musiałbym dokupić), a ja bym chciał to zrobić na oryginalnym kontrolerze Bladego. W sumie to nawet nie wiem ilu kanałowy jest odbiornik zamontowany w Bladym bo nigdzie nie mogę tego doczytać.
W filmie które mi podesłałeś jest to ogarnięte super, bo jednym przełącznikiem powodujesz "zjazd" kamery, a drugim przełącznikiem powracasz do normalnej pozycji kamery. Takie coś by było dla mnie idealne, ale ten kontroler lotu :-/ Chyba, że coś źle zrozumiałem z filmu.
Mnie w sumie najbardziej irytuje, że razem ze skrętem w prawo zjeżdża mi też kamera. Strasznie to uciążliwe :-?
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Temat gimbala dalej u mnie na tapecie :) Jaki gimbal ustawiacie w ustawieniach Bladego, żeby można było sterować tiltem gimbala z apki - GB200 czy CGO-2 ? Na logikę biorąc to ustawienie GB200 powinno być dobre, bo przecież te tanie gimbale mają budowę taką samą jak GB200, a jednak tak wybierając mam nieustannego "powolnego Parkinsona" czyli gimbal zjeżdża na dół i podjeżdża do góry - tak w kółko. Przy wybranym CGO-2 tego nie mam ale za to tak jak pisałem przy skręcie w prawo gimbal idzie samoistnie w dół :-( Na YT naoglądałem się milion filmów, próbowałem wg ustawień z tych filmów i niestety nic.
Czy komuś udało się ustawić sterowanie gimbalem, żeby można nim było sterować w powietrzu?
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Od niedawna posiadam gimbala więc jestem świeżo po podłączeniu go do bladego. Ja ustawiłem CG02 i działa prawidłowo jedyne z czym walczę to ustawienie zakresu wychylania się podczas sterowania.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Kbspike pisze:Od niedawna posiadam gimbala więc jestem świeżo po podłączeniu go do bladego. Ja ustawiłem CG02 i działa prawidłowo jedyne z czym walczę to ustawienie zakresu wychylania się podczas sterowania.
Czyli podczas lotu możesz zmieniać kąt kamery ? A jaki masz gimbal i jak go podłączyłeś elektrycznie ?
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Tak mogę zmienić kąt kamery podczas lotu. Oczywiście z ograniczeniem 30s. Gimbal walkera g2d. Podłączenie według tutka od Pszema.. Próbowałem też podłączyć razem z zasilaniem z bladego, ale wtedy robi się kaszana więc zostałem przy jednym kablu tylko do sterowania kątem.
https://youtu.be/Id3rcbvd6hE

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony sobota 02 kwie 2016, 08:48 przez Kbspike, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

Zalecane podłączenie to zasilanie z lipo na przykład wzięte z balansera a sterowanie na jednej nitce z bladego

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: literat »

Czyli chyba problem w samym gimbalu, a właściwie w kontrolerze. Czy ktoś może wie jaki kontroler jest wsadzamy do Walkera ?
ODPOWIEDZ