Od czwartku w Lidlu...

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

ja kupilem kilka lat temu lutownice 30W kolbową właśnie firmy "ParkSide". Groty dość szybko się skończyły - ale kupiłem w elektronicznym sklepie nowy za 10zł i śmiga jak złoto - do lutowania płytek jak znalazł :).
Pozdrawiam Karol
Seba_K
Posty: 175
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Rusiec/Bełchatów

Post autor: Seba_K »

Ja mam tego dremelka i dziala juz chyba drugi rok moze nie jest szczegolnie eksploatowany ale od czasu do czasu go uzyje, bardzo przydatny do naszych zastosowan, jak za taka kase to polecam
Turnigy 9x +eleres mod
SW 1900, Legwan
AP i OSD Zbig&Pitlab, KFC32 + OSD
Sony600tvl + Fox1500
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Co do jakości nrzędzi z Lidla to mam podobne odczucia co kolega Ski2000.
Dremel akumulatorowy bardzo szybko się uszkodził. Natomiast inne narzędzia min. taki sam dremel jaki jest teraz w ofercie sprawuje się bardzo dobrze.
Gaci i skarpetek nie będę zachwalał choć noszą się dobrze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kupiłem prawie rok temu wkrętarko-wiertarkę. Zmontowałem nią kilka mebli własnej produkcji tudzież wykonałem szereg innych prac - sprawuje się świetnie, bateria długo trzyma i nic nie odpadło mimo że koszt był poniżej stówy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Też mam tak chyba od trzech lat tego "dremelka", i jak za te pieniądze, to rewelka :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

jedrula
jak chcesz spawarke to szukaj inwertera
te male transformatorowki to pociagna elektrode ER max 2.5mm a dobrze ida z 1.6 mm
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Racja, transformatorówki to przeżytek.
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tummi »

Ja nie polecam dremelkow z zasilaczem 12/24V - lepiej kupic (tanszy) dremel zasilany bezposrednio z 230V np. w Selgrosie ("MULTISZLIFIERKA MOD. 79314"). Na alegro tez sa, ale drozej :) W komplecie jest gietki waz.
BARDZO polecam tez uchwyt uniwersalny (http://www.google.pl/search?client=opera&q=Uchwyt+uniwersalny+Dremel&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl ) - strasznie ulatwia zycie.
Do tej szlifierki z Selgrosa wydrukowalem sobie adapter (model na Thingiverse) i moge ja montowac w statywie do wiertarki http://allegro.pl/statyw-stojak-do-wiertarki-420-mm-wiertarka-i4701066703.html i wiercic idealnie w pionie.
A na koniec polece jeszcze tarcze do ciecia - http://allegro.pl/tarcza-tnaca-do-stali ... 95588.html - z kilku(nastu?) typow, jakie testowalem te byly najsolidniejsze. Widze, ze teraz sa tez w wersji 40mm ;) Zreszta ten uzytkownik (Bit-Tech http://allegro.pl/my_page.php?uid=17508424) ma troche ciekawych rzeczy do dremelkow :D

T.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Co do tarcz do dremla to jeszcze nigdy nie kupilem ani jednej :-) idzie sie do "ruskich" kupuje tam sie tarcze do szlifierki, zgrubnie sie wycina z tego kolko a pozniej szlifuje sie docelowo zalozona na dremelku o twarda powerzchnie. Taki maly offtopic z patentem na tarcze.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Kupiłem sobie tego dremelka dzisiaj, co prawda na opakowaniu pisze że moc wejściowa to 22W, ale transformator ma na wyjściu wg tabliczki 12V i 1A, czyli 12W :-(.
Takie małe oszukaństwo, w praktyce dawałoby to 55% sprawności transformatora ;).
Chyba jednak oddam jutro go do sklepu.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Volander a testowałeś go w pracy? Ja sobie kupiłem testowałem i do moich potrzeb w zupełności styka. Działa super jest cichy myślę że za te pieniądze nie ma tragedii.
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Speed76, Uruchomiłem ją testowo - w gruncie rzeczy mam taką miniszlifiereczkę 6W - na upartego też da się nią coś popracować, i ucieszyłem się, że 22W to już mi wystarczy w zupełności. Ale niestety obie dwoma palcami można zatrzymać.

Szkoda, bo ogólnie sprawia bardzo dobre wrażenie, tylko ta moc.
Z mocniejszych, to chyba dopiero markowy dremel w okolicach 200 zł, no nie?


Za to z udanych zakupów statyw z lupką sobie kupiłem w końcu :D
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

volender pisze:Za to z udanych zakupów statyw z lupką sobie kupiłem w końcu :D
Też kupiłem. Jest tam też stojak na lutownice. Jak się ją tam wkłada, to się wywraca :-/ .

Wyrzynarki cieszyły się dużym wzięciem. Zakupiłem jedną z ostatnich. Pracowała 1 min. i stanęła :evil: Jutro idę oddać.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

popracuj tym dremelkiem i ocen
mojego proxona tez zatrzymam palcami a ma 100w
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Piotrowy pisze:Wyrzynarki cieszyły się dużym wzięciem. Zakupiłem jedną z ostatnich. Pracowała 1 min. i stanęła :evil: Jutro idę oddać.
Heh, a chciałem już prawie brać zachęcony laserkiem i gwarancją :evil:
ODPOWIEDZ