MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Dobra Miś zamienił kolejność bajtów :) Na dropboxie https://www.dropbox.com/sh/334g9caxy1cu0dl/raGdYmEkdu jest poprawiony hex, a poniżej video z "lotu Misia"

samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Yyyy, a czemu są dwa wskaźniki "do domu" ? Co pokazują te dwa parametry w stopniach u góry (jeden z minusem) ?
Zmieniłem kolejność bajtów aby ładnie się to dało wpakować w strukturę danych :-) Po za tym jakoś przyjęły się "małe indianiery" w mikrokontrolerach :-)
Teraz musisz odpalić eleres AP na swojej płytce eleresa i posprawdzać resztę :mrgreen:
Ale widzę że wszystko jest na dobrej drodze :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

miś pisze:Yyyy, a czemu są dwa wskaźniki "do domu" ? Co pokazują te dwa parametry w stopniach u góry (jeden z minusem) ?
Zmieniłem kolejność bajtów aby ładnie się to dało wpakować w strukturę danych :-) Po za tym jakoś przyjęły się "małe indianiery" w mikrokontrolerach :-)
Teraz musisz odpalić eleres AP na swojej płytce eleresa i posprawdzać resztę :mrgreen:
Ale widzę że wszystko jest na dobrej drodze :-)
szczałka na dom jest na dole, szczałka i druga wartość na górze to kurs lotu.
Ktoś musi teraz polecieć i sprawdzić czy dobrze je wyświetlam i tyle :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kabanosik
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 17:40
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: kabanosik »

Soft wgrany.gps lapie fix i wszystko (na stole) dziala. Rssi ,vbat, ilosc satelit, a nawet horyzont.jak dam rade to jutro wezme w rękę model i sprawdzę czy strzałka działa poprawnie.
A ja sie bawiłem w lutowanie pod atmege, dzielniki jakies ,a tu taki plug & play i jeszcze z konfiguratorem. Super.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Dawaj dawaj, bo zawsze problem jest ze strzałkami
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A ja, jako że nie trawię minima, bo to badziewie, to szykuję alternatywę wykorzystującą Remzibi OSD jako piękne i w pełni sprawne OSD dla AP :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Misiu Złoty - gdybym wiedział że takie pomysły się ciebie imają to "dług honorowy" byłby 2x większy :mrgreen:

...tak żeby szare komórki miały co jeść :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Czyli będzie wybór i bardzo dobrze :) tak być powinno
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Verid pisze:gdybym wiedział że takie pomysły się ciebie imają to "dług honorowy" byłby 2x większy
Tym razem partycypowałbym bo proszę spojrzeć na pierwszy post :-) No kto znowu podjudził do działania, no kto? Ciągle jakos eLeReS jest moim konikiem inspiracyjnym :mrgreen:

A z tym Remzibim, hmmm :evil: sprzedałem bo byłem pewien że do niczego nie wykorzystam. Trza będzie na minimie zrobić :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Rurek pisze: Trza będzie na minimie zrobić :idea:
Kolejny tester :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Rurek pisze:
Verid pisze:gdybym wiedział że takie pomysły się ciebie imają to "dług honorowy" byłby 2x większy
Tym razem partycypowałbym bo proszę spojrzeć na pierwszy post :-) No kto znowu podjudził do działania, no kto? Ciągle jakos eLeReS jest moim konikiem inspiracyjnym :mrgreen:

A z tym Remzibim, hmmm :evil: sprzedałem bo byłem pewien że do niczego nie wykorzystam. Trza będzie na minimie zrobić :idea:
Trza będzie kupić Remzibiego :mrgreen: W razie czego, wiesz...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Rurku - nie to żebym ci żałował ale jeżeli chodzi o judzenie Misia o to żeby eLeReS wypluł coś co jakieś OSD będzie w stanie zrozumieć i namalować magiczną kreskę do przegryzania się przez mgłę to zapewniam cię że nie byłeś pierwszy (ostatni pewnie też nie...). Fakt faktem że to ty byłeś tą kroplą która w końcu przeważyła :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Verid pisze: Fakt faktem że to ty byłeś tą kroplą która w końcu przeważyła
Oj tych kropel, to - szczególnie na zlocie - przelało się trochę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i może rzeczywiście te klimaty są decydujące w kwestii poruszenia sumienia misiowego ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Aby podtrzymać owe klimaty to chyba będę musiał zacząć zbierać na nową wątrobę :mrgreen:
A żeby było choć trochę w temacie to mały teścik z Remzibi OSD Hardware + mój soft + AP eLeReS.
To na razie wersja robocza, ale "coś" już działa (czyli prawie wszystko) :-) Nie chciało mi się macać po procku eleresa aby zasymulować napięcie baterii napędu, prąd i pobierane mAh, ale też działają :-)
Nie ma menu, ale wszystko da się ustawiać ze specjalnego konfiguratora po podłączeniu OSD do PC przez FTDI. Tak samo jak moje OSD, są 3 układy ekranu wybierane przyciskiem na OSD lub przełącznikiem w aparaturze (na jednym z kanałów 7..10).
Planowana jest możliwość podłączenia audio (po dolutowaniu kabelka na OSD) a w kanale audio znane z mojego OSD alarmy dzwiękowe oraz variometr akustyczny.

Jak będzie gotowe do testów to założę stosowny wątek i opiszę co i jak trzeba zrobić.
Pzdr. -----MIŚ-----
kabanosik
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 17:40
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: kabanosik »

Wczoraj nie udało mi sie przetestowac minima bo gps nie złapał mi fixa(w aucie przed blokiem).
W programie track my rc kontrolka gps act. mrugała 15s i pojawiał sie na 1s czerwony znaczek jakby nie było gps i tak w kółko. Później w domu na parapecie po długim czasie złapał fix, ale w track rc cos źle pokazuje współrzędne pomimo że w osd jest dobrze.
Dziś kolejne podejście zrobię.
ODPOWIEDZ