Śledzikowe pogaduchy

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Szoja trzeba było zdjęć napstrykać :-) , ja jutro wracam nawet modelu z samochodu nie wyciągnąłem , no niestety czasami nie ma czasu na latanie na wsi :mrgreen: może jutro coś polatam....
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Trzymam kciuki za pilotów, pogodę mają nieciekawą.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 sie 2014, 16:18 przez szoja, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Super ja też dorzucę parę fotek :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Wczoraj o 9, na wysokości 100m, w kierunku południe południowy-wschód, oddaliło się 40 bocianów. Leciały inaczej niż zwykle, ciągle "na silnikach", nie szukały noszeń, nie rozglądały się. Tak duże stado, zmobilizowane o tak wczesnej porze i lecące w ten sposób, chyba znaczy tylko jedno. Kończą się okazje na migracje, kończy się lato. Dziś byłem przy 3 gniazdach - pusto :-( :-( :-( Wcześnie przyleciały, wcześnie poleciały. Ciekawe jak na południu Polski, mogą jeszcze być w większych grupach...
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Kończy się lato , noce co raz zimniejsze, dosłownie mróz. Do tego ten huraganowaty wiatr przeszkadza ptaszyskom. Kiepskie te lato wyszło w tym roku, wiało głównie.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Jak byłem w sobotę na wsi to widziałem może ze dwa bociany, chyba część już wcześniej poleciała te co zostały to już końcówka....czuć że to już koniec ciepełka hehe :-) :-/
Jak tam z lataniem ja na popołudnie teraz to nie mam nawet jak polatać a rano się nie chce...samemu..
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Fakt, sporo wiało w tym roku. Nie wiem jak to bocian robi że pod wiatr leci 200km dziennie. Modelem to bariera trudna do pokonania. Wczoraj zaraz po odlocie dostały wiatr w dziób i to nie mały wiatr.

Trzeba się do zimy szykować, kolejny rozdział. Jutro do południa mają być fajne warunki, a potem znów wiejka. Trzeba latawce FPV zrobić ;-)

Ja gotowy ciągle. Pewnie jeszcze do października z jeden dobry weekend się trafi.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Chyba nadajnik padł mi od AV :-? dziś rano wracało się na autopilocie...,strasznie mocno się grzeje ciężko utrzymać w ręce i po kilku minutach obraz zanika..
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Obrazek
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Kombinuję ze schematem ułożenia paneli słonecznych na centropłacie. Rozmiar ich miał by wynosić 2x3 cala . Zmieściło by się ich 24 sztuk z 36 przewidzianych. Pole użytkowe mieści się pomiędzy dżwigarem a spływem. Czy możliwe jest dołącznie do schematu mniejszych bardziej układnych zwg. na kształt profilu paneli ? Czy wejść na końcówki/ramiona skrzydeł z brakującymi 12 ?
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Trochę małe te panele pewnie więcej zabawy w połączeniach , a jaką masz powierzchnię do zagospodarowania ile cm na ile? :-)
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Powierzchnia 95x16 [cm] na centropłacie. A policz swe celki na panelu. Może akurat wyjdzie?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Skąd będziesz brał panele ? Jakieś z nadzwyczajną sprawnością czy taniocha z ebaya ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ