Śledzikowe pogaduchy

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Ładniutki wynik :) i znikome zużycie energii, jak na ten czas. Widac że płatowiec sprawdza sie wyśmienicie i potrafi na długo zawisnąć. Pozostaje latać i się oddalać , gdy warunki pozwolą.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Ładnie :-) :-) Hiszpan miał coś koło 6godz. jak leciał na rekord , ja po 2godz. mam dość :-P chyba że coś się dzieje...no jedynie Szoja teraz może ten wynik dogonić :mrgreen:
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Dogonić, bo juz nie przegonić. Sześć godzin to kres moich Panasoniców ncr. W tym czasie pozostaje mi latać w dal, mój max czas operacyjny he. Wykonałem juz modernizacji owiewki kamery w której w tylnej części znajduje się dioda 2W z odbłyśnikiem opakowana przezroczystą owiewką. Oglądając ją przez aparat w komie(najsłabsza czułość) z większych odległości, wygląda dość obiecująco. Przetesuję ją może jutro jak pogoda pozwoli na kamerce GP.
GP a jak u ciebie z tymi diodami , żyją - świecą ?
Obrazek
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Po tych 6 godzinach w pakiecie zostało jeszcze 5Ah. Lądowałem bo nie chciałem latać godzinę na silniku.

Jestem praktycznie gotowy, latacie jutro?
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Diody oddałem na razie zawiesiłem migacza :-) Mieliśmy z rana polatać ale Szoja do roboty, ja na 14tą. mam jak będziesz z rana latał to wpadnę
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Mój nowy rowerowy szybowczyk rc został oblatany. Ma ponad 60 cm rozpietości i siedzi w nim elektronika od minium kyosho( samolociku ktory wcześniej mialem). Model puszczałem na razie z ręki. Po godzinie rzutów aku zasil 1s 130 mAh był prawie nie ruszony :) Model puszczam z ręki i idę żwirówką.Ten robi koło i ląduje w dłoni. Taki spacerek po polu czy łące . Nastepnym razem węzmę gumę, by móc go wystrzeliwać.
Obrazek
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Szoja robi powrót do źródeł. Takie modeliki najlepsze, masz godzinkę wolnego i możesz wykorzystać ją całą na latanie a nie rozkładanie sprzętu.

Dziś termiki nie będzie, za to flauta aż do nocy. Może jakieś loty w szyku przed komarową godziną?
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Ja na razie małym śmigam, a GP chyba na pracowej imprezie :) może niedziela popołudniu cos sie uda.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Po niedzielnych brakach napiecia w Tx rc , dzis z nawiazką wszystko odebraliśmy. Odbyły się dwa loty przed zachodem słońca w formacji z GP .Ostatni z włączoną u mnie diodą-naprowadzaczem i kamerką. Dioda spisuję lepiej niz sądziłem do samego końca lotu ok godzina. Najlepiej było ją widać na tle jasnoszarych chmur. Wtedy model znikał całkowicie z oczu, a widoczne było jedynie oswietlenie. Pomysł sie sprawdził i działa. Oto fotki z lotu:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Niestety po 20stej. moja kamerka nagrywa jak widać w filmie i strasznie słaba jakość jest nagrania ale widać migacza :mrgreen:
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Wow :-) To Śledziki teraz tu się spotykają :idea: :-) Dla peterowego forum to już chyba "kaplica" :idea: :?:
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Szkoda tylko że tyle lat sledzikowania poszło w pi..u Tera wiadomo ze z forami to nic pewnego na dłuższą metę :cry: Grunt to aby ekipa sie trzymała w kupie
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Bo fora tworzą Ludzie, a nie serwery :-P
I wystarczy jeden "ludź administrator", aby takie forum rozpieprzyć :evil:
Zawartość pewnie siedzi sobie jeszcze na jakimś serwerze, tylko domena wygasła :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

jasiekbrej pisze:Wow :-) To Śledziki teraz tu się spotykają :idea: :-) Dla peterowego forum to już chyba "kaplica" :idea: :?:
No kaplica a Śledziki trwają nadal. Ekipa niech się trzyma razem i niech ktoś nowy stanie na wysokości zadania i się przyłączy.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Wczoraj odbyły sie pierwsze loty Pucharu Polski Juniorów. Od godziny 11 na murawie aż wrzało. Pięć maszyn w składzie -2 jaczki, 2 wilgi i cesna - non-stop wyciągało szybowce plus wyciągarka. Ruch lotniczy nie bywały, jak by na pokazach. Obsługa naziemna uwijała się w ukropie po miedzy lądującymi a startującymi :shock: W górze po dziewięć sztuk w jednym kominie. Nie obyło się też bez ciekawskich bocianów. Obsłużono ok 50 maszyn , w tym wiekową Muchę ,czy ultralekkiego Smyka :roll: Po godzinie 13.30 murawa pozostała zwolniona od zawodników. Lecz po doczytaniu stronki zawodów, okazało się że juz w tym czasie zgłoszono pierwsze pola :shock: Koło godz 15 lądowały na lotnisku już dwie Cobry i Piraty. Reszta walczyła dalej.
Jutro zamierzam udac się z aparatem cyknąć kilka wiekowych fotek.
ODPOWIEDZ