FlyCamOne z GPS

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

unitral- jak nie słuchasz takich wyjadaczy jak KOWAL , to daleko nie zalecisz.
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

krzys77, a mógłbyś podać mi dokładnie co w takim zestawie jest?
Poczynania Remzibiego na kilku forach śledzę od bardzo dawna, kiedy to zaczęła się moja przygoda z lamą v3.
Wiem że koleś jest nieziemski w temacie elektroniki tego typu, niemniej jednak mam obawy co do mojego opanowania angielskich opisów (zbyt długo porozumiewam się po niemiecku i angielski jest u mnie coraz słabszy), a większość opisów jest właśnie po angielsku.

Powiedzmy że dysponuję funduszami na poziomie 400€, czy to dosyć na taką zabawę? Myślę, że powinno wystarczyć, na coś ze średniej półki.
No chyba że się mylę, to proszę o dalsze rady.
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Eski pisze:unitral- jak nie słuchasz takich wyjadaczy jak KOWAL , to daleko nie zalecisz.
Właśnie staram się słuchać i czerpać z doświadczenia innych, bo jak wiadomo nauka na własnych błędach sporo kosztuje, na błędach innych jest za darmo.

Przygodę z FPV chcę dopiero zacząć, a przygodę z lataniem zacząłem na poważnie dość niedawno.
Chcę w to wciągnąć syna (8lat), dlatego zanim wzbije się w powietrze, muszę być pewien, że nie popełniłem błędu, który zagraża jego zdrowiu:)
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

unitral-

Jeśli chodzi o OSD Remzibi , to nie będziesz potrzebował praktycznie , żadnej istrukcjii to jest naprawdę proste chodz początkowo masa kabli robi wrażenie.
( miałem OSD Remzibi i działało świetnie )

Nikt nie poleca Ci tutaj tego co sam sobie wybrałeś z prostego powodu.

Masa ludzi wydała mase pieniedzy na forum i przetestowała wiele różnego rodzaju sprzętu , ogromna jego ilość nie nadawała się do użytku z różnych powodów.
Chcemy Ci doradzić abyś nie żałował wydanej kasy.

To co podał Ci Kowal- jest bardzo uniwerstalne , sprawdza się monitor nie ma Blue Screen , jest możliwość rozbudowy.
OSD Remzibi , w razie jakich kolwiek problemów jest tu masa ludzi którzy Ci pomogą.

Jeśli kupisz jakieś takie wynalazki , będziesz zadany głównie sam na siebie bo po prostu nikt takiego czegoś nie używa tutaj na forum , ja przynajmniej nigdy się nie spotkałem z nikim.



A jeszcze dodam. Jeśli chodzi o latanie FPV , to pierw nauczył bym się latać normalnie , później fpv. Rozbijesz pierwszy model , a z nastepnym już będziesz wiedział co i jak.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 lip 2014, 17:13 przez Eski, łącznie zmieniany 1 raz.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

unitral pisze:krzys77, a mógłbyś podać mi dokładnie co w takim zestawie jest?
Poczynania Remzibiego na kilku forach śledzę od bardzo dawna, kiedy to zaczęła się moja przygoda z lamą v3.
Wiem że koleś jest nieziemski w temacie elektroniki tego typu, niemniej jednak mam obawy co do mojego opanowania angielskich opisów (zbyt długo porozumiewam się po niemiecku i angielski jest u mnie coraz słabszy), a większość opisów jest właśnie po angielsku.

Powiedzmy że dysponuję funduszami na poziomie 400€, czy to dosyć na taką zabawę? Myślę, że powinno wystarczyć, na coś ze średniej półki.
No chyba że się mylę, to proszę o dalsze rady.
Gdybyś się trochę zainteresował Remzibi OSD, to wiedziałbyś że na tym forum jest cały wątek o nim i zaskoczę Cię bo jest po polsku :-)
Jeśli chcesz latać na oryginalnym linku Tgy to lepiej jednak to przemyśl i weź jakiegoś autopilota, bo prędzej czy później się przyda.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

unitral pisze:Co do KFC32 FTB, to czy można ją wykorzystać tylko jako platformę video?
Czy konieczne jest podłączenie całego sterowania przez niego?
Ideą KFC32 FTB jest podłączenie serw do płytki i całe sterowanie odbywa się przez nią. Pisałeś że masz TX9 to dokup sobie do niej u Marbalona moduł eLeReS i będziesz miał od razu bardzo stabilny link radiowy, KFC32 FTB ma na pokładzie zintegrowany odbiornik eLeReS. Zresztą poczytaj sobie temat dotyczący tego kontrolera, bez sensu pisać jeszcze raz to co jest już napisane http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18005

edit: Poczytaj też w tym temacie do którego podałem link opinie ludzi którzy latają na tym kontrolerze
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

skazi pisze:Gdybyś się trochę zainteresował Remzibi OSD, to wiedziałbyś że na tym forum jest cały wątek o nim i zaskoczę Cię bo jest po polsku
Wiem, przeczytałem prawie cały.
Wcześniej znalazłem tylko po angielsku...
PiotrSz pisze:Ideą KFC32 FTB jest podłączenie serw do płytki i całe sterowanie odbywa się przez nią.
Widzę że jest to świetna platforma, przeczytałem już instrukcję i powiem że trochę się przeraziłem o ilu parametrach podczas konfiguracji trzeba pamiętać...

Niemniej jednak chyba ten KFC wydaje się rozsądnym wyborem, jeśli planuje się rozbudowę w przyszłości.
PiotrSz pisze:Pisałeś że masz TX9 to dokup sobie do niej u Marbalona moduł eLeReS i będziesz miał od razu bardzo stabilny link radiowy
Widzę, że w tym przypadku jest to krok nieunikniony...

Więc KFC 400zł,
eleres 220zł,
kamera?
monitor?
nadajnik i odbiornik do Video?

W sumie jakieś 2kzł - wydaje się rozsądną ceną.

A co jeśli potrzebuję do sterowania modelem aż 8 kanałów?
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

unitral-

Kamerka chyba najlepsza lub jedna z lepszych to kamerka taka
http://www.securitycamera2000.com/produ ... u-DNR.html

Monitor , możesz mieć z Bluescreen , lub bez.
https://www.youtube.com/watch?v=gvMmHvn96og
Tak wygląda blue screen. , oraz jakość kamerki którą podałem wyżej ,
i do tego jest podłączony taki zestaw.

http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G ... 18123.html

------------------------
Można podłączyć też kamerke Mobius przez odpowiedni kabelek , ale tego nigdy nie miałem więc musi się wypowiedzieć ktoś inny.
------------------------------------
To jest podłączone wszystko zaraz po wyjęciu z pudełka , wiec bez żadnych ustawień.
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Eski pisze:i do tego jest podłączony taki zestaw.



http://www.banggood.com/B...3-p-918123.html
Jaki to ma skuteczny zasięg?
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Dobrnąłem do końca http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18005& ... &start=225... uf!
Głowa mała.
Widzę że kolega kolsek345 lata sprzętem takim jak mój.

Chyba się wreszcie zdecydowałem :)
Póki co trwa rozmyślanie nad wyborem reszty gratów :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

unitral pisze:Dobrnąłem do końca http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18005& ... &start=225... uf!
Chyba się wreszcie zdecydowałem :)
A "Znalazłeś" ten link: Instrukcja użytkownika KFC32FTB :roll:
unitral pisze:Póki co trwa rozmyślanie nad wyborem reszty gratów :)
Jeśli kamera z rejestracją i jednoczesnym podglądem, to polecam jednak linkowanego wcześniej Mobius-a
Jeśli kamerka tylko do "podglądu", to jak wcześniej pisał Eski 600TVL SONY SUPER HAD CCD D-WDR będzie dobrym wyborem.
Co do linku wideo, to podawałem wcześniej optymalne rozwiązania...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Kowal pisze:A "Znalazłeś" ten link: Instrukcja użytkownika KFC32FTB
Powiem szczerze, że przeczytałem jako pierwsze.
ARC
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 13:20
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: ARC »

Unitral, nie używaj zwykłych kamerek do latania. HD Wing, Mobius, a zapewne i FlyCam mają opóźnienia w przesyle obrazu. Bardzo łatwo przez to o kłopoty. Też tak chciałem zrobić, ale jak zobaczyłem te opóźnienia... Zwykła płytkowa polecana przez kolegów jest idealna.
FlyCam do kręcenia filmów, żeby potem było co ludziom pokazać ;-).
Pozdrawiam, Leszek ARC
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

ARC pisze:Unitral, nie używaj zwykłych kamerek do latania. HD Wing, Mobius, a zapewne i FlyCam mają opóźnienia w przesyle obrazu. Bardzo łatwo przez to o kłopoty. Też tak chciałem zrobić, ale jak zobaczyłem te opóźnienia...
Wiesz z doświadczenia, czy powtarzasz bzdury :roll: Raczej to drugie :mrgreen:
Mam i używam Mobius-a, (na temat pozostałych wymienionych się nie wypowiem, bo nie miałem) i jego opóźnienie przekazu live jest rzędu kilku dziesiątych sekund.
O ile w platformie wielowirnikowej i lataniu "po krzakach" może (ale nie musi) mieć to znaczenie, o tyle przy "skrzydlatych" jest pomijalne.
Twoja szybkość reakcji jest zdecydowanie dłuższa niż to "opóźnienie" :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Panowie, zanim wszystko polecicie i kolega zakupi to pamiętajcie, że austria moze być nieco bardziej cywilizowanym krajem niż nasz więc:
- legalność linku 435, kanały i moce
- legalność linku video 1,2/2,4/5,8 i moce

więc proponuję zacząć od tego albo sprawdzić co na lokalnych forach jest używany.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ