FlyCamOne z GPS

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

FlyCamOne z GPS

Post autor: unitral »

Witam.
Zastanawiam się nad zestawem http://www.conrad.at/ce/de/product/2091 ... archDetail
http://www.conrad.at/ce/de/product/2091 ... archDetail
http://www.conrad.at/ce/de/product/2091 ... archDetail
http://www.conrad.pl/Moduł-GPS-do-kamer ... &pi=841253

A moje pytanie dotyczy modułu GPS. czy da się go podłączyć do dowolnego zestawu kamery i nadajnika?
Bo może na początek lepsza była by kamera http://www.conrad.at/ce/de/product/7131 ... archDetail ?

Interesuje mnie podgląd na żywo z pokładu Easy star 2, wraz z parametrami lotu z GPS.



Może Macie jakieś doświadczenia z tymi zestawami?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Zależy mi na czymś ogólnodostępnym i żebym w przyszłości mógł podłączyć google.


Przeczytałem już kiedyś ten temat od Remzibiego i powiem szczerze, że boje się problemów z jego zgraniem w całość.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

unitral pisze:Zależy mi na czymś ogólnodostępnym i żebym w przyszłości mógł podłączyć google.


Przeczytałem już kiedyś ten temat od Remzibiego i powiem szczerze, że boje się problemów z jego zgraniem w całość.
Tak się akurat składa że ogólnodostępnym to można nazwać to co zaproponował Artu, gogle tym bardziej idzie podłączyć. Lepiej wybierz coś popularnego, bo to co zaproponowałeś jest dość egzotyczne.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

unitral pisze:Przeczytałem już kiedyś ten temat od Remzibiego i powiem szczerze, że boje się problemów z jego zgraniem w całość.
Dopiero doczytałem, że to ma być do "skrzydlatego", więc warto zainwestować na przykład w KFC32FTB :-D
Masz AP+OSD+eLeReS... czegóż chcieć więcej :-D
Do tego linkowane wcześniej elementy, i zestaw najbardziej uniwersalny z możliwych.
Można dać kamerkę płytkową zamiast Mobius-a, ale nie będzie wtedy zapisu...

EDYTA:
Można również zmienić link wideo na 1,2GHz... na przykład:
Partom FPV 1.2G 1.3G 8CH 800mw Wireless AV Transmitter And Receiver
+
7 Inch HD FPV Monitor W/Sunhood High Resolution No Blue Screen
Lub od razu (zamiast monitora)
jakieś goggle :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Ten KFC32FTB to jakiś kombajn jest :shock:
Choć przyznam że całkiem niezłe urządzenie.

A może wie ktoś jak z zasięgiem takiego zestawu na 1,2G i na 5,8G jest?
Ponoć w EU można mieć max 100mW do 300m.
Powiem od razu że to za mało jak dla mnie.

Może zacznę od początku :)
Potrzebuję zestaw do filmowania lotu i podglądu na żywo, najlepiej w googlach, który pokazuje parametry takie jak: kierunek, wysokość, prędkość, G, kierunek do bazy, napięcie 1 lub 2 pakietów.
Zasięg - hm? myślę że koło kilometra wystarczy.

Ze względu na to że mieszkam w Wiedniu, nie mam tu zbyt wielkiego wyboru. Posiłkuję się tu niemieckim forum i sklepem Conrad.

Cena nie jest kryterium ostatecznym, choć wolałbym nie wydać majątku :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

unitral pisze:Ze względu na to że mieszkam w Wiedniu, nie mam tu zbyt wielkiego wyboru.
BangGood wysyła na cały świat, więc nie będzie z tym jakiegokolwiek problemu :-D
C do linku wideo, to nie wiem jak z przepisami w Austrii, ale myślę, że z 600mW na 5,8GHz nie powinno być problemu :roll:
Zasięg powinien spełnić Twoje oczekiwania, czyli 1000-1500m powinno być 'ok.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Paatryk008
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Paatryk008 »

Na 250mW zrobisz spokojnie 1km :roll:
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Przejrzałem raz jeszcze podobne tematy u Niemców i ze względu na dostępność sprzętu ,dobre opinie i niezawodność, a do tego bezproblemową wymianę gwaranyjną, raczej zdecyduje sie na FlyCamOne HD taki jak tu, ale zakupionych nie w zestawie http://www.conrad.at/ce/de/product/7922 ... archDetail
Do tego GPS http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _en_fr.pdf

Jedynym problemem jest zasięg, w związku z tym, prosiłbym o podanie jakiejś niezbyt drogiej alternatywy, z którą nie będzie problemów związanych z podłączeniem do w/w.
Oryginał ma 25mW i zgodnie z prawem Austriackim jest to max. w tej kategorii.
Czy ten http://www.banggood.com/FPV-1_2G-8CH-80 ... 73201.html będzie się nadawał?

Aha.Podłączenia FlyCam z GPS poprzez X-cable z wyjściem AV
Artja
Posty: 34
Rejestracja: sobota 08 wrz 2012, 06:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlyCamOne z GPS

Post autor: Artja »

unitral pisze:Może Macie jakieś doświadczenia z tymi zestawami?
Mam ten zestaw z kamerą FlycamOneHD. Byłem zieloniutki kiedy go kupowałem i obecnie trudno mi sobie wyobrazić gorszy wybór. Ten zestaw jest dość hermetyczny, użytkownik jest praktycznie skazany na kupowanie kolejnych klocków z oferty ACME. Problemy napotkasz na każdym kroku poczynając od rozmieszczenia na modelu, poprzez nietypowe złącza i nieudokumentowane piny ich gniazd na firmware skończywszy. Zestaw nie posiada GPS'a autopilota ani żadnego OSD. W zasadzie widzę tylko jedno sensowne zastosowanie - można pokazać świat z powietrza "pasażerowi" w goglach lub szerszej widowni na monitorze, pilot nie powinien tego używać ;-)
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Artja pisze:Zestaw nie posiada GPS'a autopilota ani żadnego OSD.
A co Powiesz na to: http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _en_fr.pdf
Po podłączeniu modułu GPS ma OSD. Autopilot jest mi zbędny. Choć może kiedyś zmienię zdanie.

Widziałem to coś w Conradzie i ma OSD. Niestety nie miałem możliwości obejrzeć w locie.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Unitral, widzę, że się "zaślepiłeś" na to badziewko, więc nie wiem po co ten temat :roll:
Od początku Byłeś zdecydowany na to goowienko, więc kupuj i później żałuj, że pieniądze poszły w szambo, bo nawet nie błoto :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

unitral, przedmówcy Ci doradzają bardzo dobrze ale jeśli chcesz stracić sprzęt kosztujący Cię kilkaset euro bo stwierdziłeś że i tak zrobisz po swojemu mimo że osoby doradzające Ci mają doświadczenie to nie miej do nikogo pretensji jak Ci model zwieje.

Co do sprzętu ACME jest to bardzo zamknięta platforma i wchodząc w ten system będziesz skazany tylko na nie tanie klocki od tej firmy bo to jest kompatybilne samo ze sobą. Mój kolega zaczął od ACME ale zupełnie w innej branży, zrobił jeden projekt na tym a następnie powiedział że to było pierwszy i ostatni raz.

Wiem że może Cię przerażać podłączanie kabelków do KFC32 FTB oraz konfiguracja tej platformy ale jak juz się z tym uporasz to będziesz miał jeden z lepszych na rynku autopilotów z OSD, powrotem do domu i nastoma innymi ficzerami które użyjesz albo i nie. Wybór należy do Ciebie...
Awatar użytkownika
krzys77
Posty: 171
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 18:35
Lokalizacja: rybnik

Post autor: krzys77 »

Odpiszę Ci dość krótko. W 2011 roku kupiłem pełen zestaw z FlyCam z nadajnikeim 25mW
ekranikiem 4 calowym i kamera Car Cam One 720. Wydałem w Wrocławiu (nie będę wy wymieniał nazwy sklepu) przeszło 2tyś. Zamontowałem go kiedyś w Becie 1400 i nie dało się latać nawet na 100m. Ekranik zamontowany na nadgarstku miał ciągłe przerwy w łączności i FPV nie miało najmniejszego sensu. To wszystko wygląda fajnie tylko w reklamie. Równolegle zamówiłem w sklepie w Gdańsku (nie będę wy wymieniał nazwy sklepu) zestaw z z GoPro, Lawmate, Remzibi i goglami (za 4tyś) i do dzisiaj z niego korzystam. Byłem wówczas zielony dlatego działałem na dwa fronty. Wydawało mi się że zestaw składany będzie dla mnie za trudny. Nic mylnego. Dziękuję Panie Tomaszu Szypow. z heli.... za trafne podpowiedzi. Tak się zaczęła moja prawdziwa przygoda z FPV.
krzys
Awatar użytkownika
unitral
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lip 2014, 12:44
Lokalizacja: Wiedeń

Post autor: unitral »

Ostatecznie się nie zdecydowałem.
Póki co zbieram kasę i uczę się latać na Easy star 2, w trakcie budowy jest TOTO 3 w powiększonej wersji - większe płaty i to on ma być platformą do kamery.

Co do KFC32 FTB, to czy można ją wykorzystać tylko jako platformę video?
Czy konieczne jest podłączenie całego sterowania przez niego?

Posiadam TX9 2,4GHz V2 (ale zastanawiam się nad wymianą softu), do tego odbiorniki 3, 6 i 8 kanałowe.
Jak wygląda podłączanie takiego zestawu?

Ilości kabelków się nie boję, jestem elektronikiem, z doświadczeniem w SMD, więc żaden zestaw czy konstrukcja nie są w stanie mnie zdziwić pod względem budowy i naprawy.
Jedynie ogarnięcie tego autopilota i konfiguracji całego zestawu wolę mieć dokładnie wyjaśnioną, bo nie jest to zabawka za 100€.
Jeśli ktoś byłby w stanie skompletować dla mnie cały zestaw w rozsądnej cenie, to na pewno się nad tym solidnie zastanowię.

A co myślicie o wyświetlaczu HUD na jedno oko?
ODPOWIEDZ