rctimer arudflyer 2.5.2 problem

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

rctimer arudflyer 2.5.2 problem

Post autor: wedel »

witam!
to mój pierwszy post tutaj ale trochę czytałem o quadro.
mam problem z ardufler-em. wszystko zostało podłączone(oprócz gps i telemetrii) i ustawione tak jak tu:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1994043

włączyłem aparaturę, podłączyłem pakiet do quadro i? i nic. miga cały czas czerwona dioda podwójnie. nawet jak jest wszystko odłączone i płytka jest podłączona pod usb. kombinuje już 3 dzień jak to uruchomić. silniki kręcą tylko gdy kalibruje esc.

w aparaturze (turnigy 9x) wziąłem na nowy model i ustawiłem tylko to jak jest pokazane i opisane na stronie.

z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony wtorek 02 gru 2014, 19:13 przez wedel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacekheli
Posty: 116
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 15:40
Lokalizacja: Bielsko Biala/Dalian

Re: rctimer arudflyer 2.5.2 problem

Post autor: jacekheli »

wedel pisze:witam!
to mój pierwszy post tutaj ale trochę czytałem o quadro.
mam problem z ardufler-em. wszystko zostało podłączone(oprócz gps i telemetrii) i ustawione tak jak tu:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1994043

włączyłem aparaturę, podłączyłem pakiet do quadro i? i nic. miga cały czas czerwona dioda podwójnie. nawet jak jest wszystko odłączone i płytka jest podłączona pod usb. kombinuje już 3 dzień jak to uruchomić. silniki kręcą tylko gdy kalibruje esc.

w aparaturze (turnigy 9x) wziąłem na nowy model i ustawiłem tylko to jak jest pokazane i opisane na stronie.

z góry dziękuję za pomoc.
Witaj,
sprawdz wszystkie polaczenia
skalibruj radio w MP
zdejmij smigla
uzbroj nadajnik (gaz na minimum i drazek wychyl w prawo na 10 sek)

Instrukcja: http://copter.ardupilot.com/wiki/quick-start-guide/

powodzenia!
Awatar użytkownika
Alekub
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 11:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Alekub »

Witaj

Dokładnie - wykonaj kalibracje radia w MP, dodatkowo zrób kalibracje gazu każdego z ESC (silnik+ESC+odbiornik+LiPo),
następnie podłącz jeszcze raz wszystko i zrób kalibracje gazu z podłączonym APM:
1.Włącz nadajnik + gaz na MAX
2.Podłącz LiPo i poczekaj chwile - to info dla APM aby przy następnym włączeniu wszedł w tryb mapowania gazu.
3.Odłącz LiPo
4.Podłącz LiPo (w nadajniku gaz cały czas na MAX) - usłyszysz ton w zależności od LiPo 3bip=3s etc. -> następnie 2bip
5.Ustaw gaz na minimum -> usłyszysz długi BIP

Zakończyłeś proces kalibracji - ESC są uzbrojone więc możesz sprawdzić reakcję silników - Rób to bez śmigieł!!
Na końcu ustaw gaz na minimum i odłącz LiPo.

Link do pełnej instrukcji: Kalibracja ESC

MP i APM ma opcję auto testu po podłączeniu LiPo - wyłącz opcję GPS jeżeli go nie masz podłączonego. Oto link do instrukcji: Prearm Safety Check

Mam nadzieje że coś to pomoże :mrgreen:
Awatar użytkownika
averal
Posty: 121
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 23:44
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: averal »

Witaj

Polecam przebrnięcie prze ten startup
Część 1
Część 2

To co wskazuje dioda to najprawdopodobniej brak pełnej kalibracji.
Aby uzbroić APM 2.5.2 gaz na min i w prawo około 4 sec ~
-zrób kalibracje ACC
-zrób kalibracje magneto
-zrób kalibracje Radia
Po wykonaniu wszystkiego polecam mieć podłączonego APMa pod PC Mission Plannera i na "żywo" podglądać co sie dzieje w zakładce flightdata i tam na dole mieć otwartą zakładkę pod graficznym zestawieniem MESSAGES tam będzie pisać co mu nie pasuje np "bad magneto health itp :)

NIE ZAPOMNIJ ZDJĄĆ ŚMIGIEŁ

Po przeczytaniu startupa którego podałem na 100% uruchomisz bez problemów sam z niego korzystałem

Jak będziesz miał problemy zawsze możemy sie spotkać i pomogę :) Wkońcu te same miasto
Pozdrawiam
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

niestety nic nie pomaga. coś jest pewnie z... uszkodzone;/ albo nie umiem tego zrobić.
zrobiłem ss'a messages:
[img][img]http://static.pokazywarka.pl/i/3075484/616103/aaa.jpg[/img] [/img]

jednak z kolegą będę musiał się spotkać. niestety jestem z okolic Częstochowy.
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Post autor: mauer »

Masz komunikat Bad Gyro Health. Najprawdopodobniej jest uszkodzony regulator 3,3v na płycia ArduFlyer. Rzecz do naprawienia w domu. W tym momencie nic nie skalibrujesz ani tym bardziej nie zazbroisz silników.
Różne aeroplany...
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

Sprawdź na porcie I2C (tam gdzie podpinasz magnetomierz) jakie masz napięcie na 2 zewnętrznych pinach wtyczki, powinno być 3,3V.
Jeśli nie ma, to tak jak powiedział mauer - regulator 3,3V do wymiany.
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

port I2C sprawdzony. jest na nim ~4.5v. czyli do wymiany? tylko czy dostanę taki regulator 3,3v w elektrycznym. dam znać gdy wymienię czy poprawił się ten błąd. na zapas kupię 2-3 takie regulatory;)
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Post autor: mauer »

Na 100% regulator do wymiany. APM Będzie żył po naprawie :-)
Różne aeroplany...
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

BTW, ktoś może stosował z Was zabezpieczenie regulatora 3,3V w postaci kondensatora czy wymiany regulatora na jakiś all-mighty tak jak tutaj to pokazują?
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

witam! :D po dlugim czasie trzeba się w końcu zabrać za quadro. a więc tak. zakupiłem 3 tps79133. znajomy mi przelutował ładnie i od początku wziąłem się za programowanie i kalibrowanie. niestety nie mogę sobie poradzić z kompasem. w ustawieniach: Mandatory Harwarde --> compass, zaznaczam apm with OnBoard Compass. kalibruje i niestety, kompas żle pokazuje. zapewne ja to źle robię. siedzę przy tym godzine i nie mam pomysłów jak to zrobić :)

Obrazek


jak widać, pomiędzy E i SE jest trochę za mała wartość jak przy innych kierunkach :)

też nie mogę sobie poradzić z kalibrowaniem silników. próbuje kalibracji i uzbrojenia i nic ;/
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Godzina to strasznie mało :) szybko się poddajesz :)
wedel
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 lip 2014, 20:35
Lokalizacja: Częstochowa-Radomsko

Post autor: wedel »

no przez te 3 dni trochę godzin przybyło i bez skutku :)
ciągle na lewo :D
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

Ale w czym problem dokładnie? ;-)
KrisMaster
Posty: 58
Rejestracja: piątek 23 maja 2014, 17:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrisMaster »

Problem może być w tym, że masz inaczej zorientowany kompas niż ustawiasz w APM. To znaczy, że jeżeli masz antenę GPS skierowaną w górę to musisz wybrać roll 180(zaznaczone czerwonym) lub/i magnetic declination(żółty)(sprawdzisz go tu http://magnetic-declination.com/)

link do printscreena: https://drive.google.com/file/d/0B10GBa ... sp=sharing

EDIT: Czy na pewno masz kompas w ardupilocie? Nie przypadkiem razem z gps?
KrisMaster
ODPOWIEDZ