remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Z tego, co widzę (na zdjęciach, bo źle podałeś symbol), to jest to czujnik mierzący prąd w dwóch kierunkach (i przy zero amper mający napięcie na wyjściu w połowie napięcia zasilającego). Puść prąd w drugą stronę i pewnie napięcie zacznie rosnąć.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
GRZECHU I JURAS
Posty: 37
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 14:55
Lokalizacja: Słupca Modelarnia Witkowo

Re: remzibi OSD

Post autor: GRZECHU I JURAS »

A czy to że wartość maleje bedzie przeszkadzało OSd Remzibiego?
Co Dwóch To Nie Jeden...Pozdrawiamy GRZECHU I JURAS
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Można chyba ustawić ujemny współczynnik przetwarzania (bo on jest ustawiany na stałe, napięcie się zmienia).
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
GRZECHU I JURAS
Posty: 37
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 14:55
Lokalizacja: Słupca Modelarnia Witkowo

Re: remzibi OSD

Post autor: GRZECHU I JURAS »

Dzieki za odpowiedz. Tak przypuszczałem. Niebawem przetestuje działanie.
Co Dwóch To Nie Jeden...Pozdrawiamy GRZECHU I JURAS
darek50
Posty: 13
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 23:28
Lokalizacja: władysławowo

Re: remzibi OSD

Post autor: darek50 »

witam- podłączyłem osd remzibi do kfc 32 i osd niemoze nawiązac połączenia z gps które jest podłączone FC pomimo ze FC widzi gps pokazuje kilka satelit,natomiast jak podłącze gps bezposrednio do remzibiego to jest ok ( niewiem czy jest sens podłączac dwa gps ) gps mam podłączony do uart1, baudrate 115200 zmieiałem na uart 5 podłączenia kabelków tx lub rx i bez skutku niewiem czy jakis specjalny soft musze wgrac, gps kupiłem w komplecie z osd od remzibiego dziękuje za odpi pozdrawiam
Radziu45
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 22:11
Lokalizacja: Wręczyca Wielka

Re: remzibi OSD

Post autor: Radziu45 »

Witam co trzeba zrobić żeby działał horyzont chce to do samolotu a nie mam tam żadnego kontrolera ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: remzibi OSD

Post autor: Verid »

Ten wredny...
Radziu45
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 22:11
Lokalizacja: Wręczyca Wielka

Re: remzibi OSD

Post autor: Radziu45 »

Ok trochę żle napisałem chodzi mi żeby nie zmieniać rc na eleres tylko osd i coś do tego żeby działał horyzont .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: remzibi OSD

Post autor: Verid »

To potrzebujesz innego AP który wysyła dane sztucznego horyzontu w formacie zrozumiałym dla OSD Remzibiego albo dopisujesz soft który ci przerobi dane z twojego planowanego AP pod Remzibiego. O ile mnie pamięć nie myli to któryś z forumowiczy popełnił coś takiego dla APM - musiałbyś poszperać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Verid pisze:O ile mnie pamięć nie myli to któryś z forumowiczy popełnił coś takiego dla APM - musiałbyś poszperać.
Kolega z Chin - Hazy: https://code.google.com/p/hazys-osd/
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: remzibi OSD

Post autor: Verid »

mkrawcz1 pisze:Kolega z Chin
A kolega z Polski nie? Wydawało mi się że Cholo coś przy tym grzebał...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Verid pisze:
mkrawcz1 pisze:Kolega z Chin
A kolega z Polski nie? Wydawało mi się że Cholo coś przy tym grzebał...
A nie wiem...
Nawet jeżeli nie - kod jest otwarty (dorabiałem PL do konfiguratora), można by pociągnąć, bo raczej się zdezaktualizowało...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

mkrawcz1 pisze:Kolega z Chin - Hazy: https://code.google.com/p/hazys-osd/
Tyle ze kolega z Chin przeportowal FW MinimOSD na HW Remzibiego. Bedzie oczywiscie dzialac, ale jak ktos jest przywiazany do FW Remzibiego to nie tedy droga.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

pawelsky pisze: Tyle ze kolega z Chin przeportowal FW MinimOSD na HW Remzibiego. Bedzie oczywiscie dzialac, ale jak ktos jest przywiazany do FW Remzibiego to nie tedy droga.
Tyle że ja odnosiłem się do tego:
To potrzebujesz innego AP który wysyła dane sztucznego horyzontu w formacie zrozumiałym dla OSD Remzibiego albo dopisujesz soft który ci przerobi dane z twojego planowanego AP pod Remzibiego.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: remzibi OSD

Post autor: aligator »

Witam. Moje OSD zaliczyło kreta razem z resztą modelu. Firmware 1.57, soft PC v.2.1.76. Płytka v1.2. Po podłączeniu kamerki i nadajnika nie przekazuje obrazu. Kamera i nadajnik bez osd działają normalnie, kable połączeniowe też sprawdzone i maja przejścia. Po podłączeniu osd do kompa widzi go i bez problemu zczytuje ustawienia. Próbowałem zdiagnozować zgodnie z opisem, ale nic nie wywnioskowałem. Zanim poproszę Zibiego może mnie naprowadzicie na trop/rozwiązanie?
Następną w sumie nie czesta usterka sprzętową ktora moze sie zdazyc to spalenie didy 1n4148 na wejsciu zasilajacym ( to taki maly czarny element przy czerwonym wejsciu zasilajacym) .
Jesli OSD nie dziala mierzymy napiecie wzgledem GND na wejsciu zasilajacym oraz poten ne punkcie oznaczonym 12V , tu napiecie ma byc okolo 0.8V mniejsze od zasilajacego , Jednoczesnie w punkcie 5V powinno byc 5V . Jeslio napiecie na 12V jest duzo mniejsze od zasilajacego - to wymieniamy diode na 1n4148 lub podobna , lub druga od spodu dla wersji plytki v1.2 - jest miejsce na diode w obudowie minimelf .
To , ze dioda na wejsciu czasem sie spali na skutej przypadkowego zwarcia jest jak najbardziej w porzadku , bo dziala ona jak bezpiecznik ktory ma sie przepalic . Przy okazji tez zabezpiecza przed odwrotnym podlaczeniam zasilania .
Sprawdziłem diodę na wejściu. Miernik i jazda.
Na wejściu zasilającym mam 12,10V.
Na GND i 12V mam 11,22V.
Na GND i 5V mam 4,97V
Wygląda, że prądy są w normie.
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
ODPOWIEDZ