Pomoc w wyborze drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Tak jak napisałem, są dwie wersje jedna starsza (z kamerką 0,3MP) i nowsza (2MP).
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Ten hubsan ma lepszą jakość nagrań, nie oczekuj cudów z nagrywaniem za 219zł, tyle to porządna kamera nie kosztuje a co dopiero model z kamerą. Hubsan jest tylko etapem przejściowym do nauki a później do zabawy, jak rower z bocznymi kółkami, od czegoś trzeba zacząć. A co do sklepu Banggood to polecam choć paczki potrafią iść około 40 dni.
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Więc polecacie wziąć to za 300 zł czy tą za 360 zł? Duża różnica jakości będzie? Skoro mogą iść do 40 dni to ja wolę zamówić z allegro, będę miał na wtorek pewnie.

Powiem, że po nagraniu będę chciał wrzucić filmik na komputer i zobaczyć jak wygląda teraz z lotu ptaka, na tych kamerkach uda mi się chociaż rozpoznać człowieka z 20m czy aż tak źle nie będzie?
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Jeśli koniecznie chcesz mieć ciut lepszą jakość to weź droższą. Ale pamiętaj o dokupieniu śmigieł, 5-ciu dodatkowych pakiecików i ładowarki rozdzielającej na 5 wyjść (jeśli nie chcesz latać 7 minut a później ładować 1h każdą kolejną baterię).
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Tak trudno znaleźć filmiki z obu wersji na YT? :evil:

0,3MP tutaj
2MP tutaj
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

No jak dla mnie ta kamerka 2MP z HD nagrywa bardzo ładnie, dla mnie takie coś wystarczyłoby normalnie tylko żeby jeszcze nie było wibracji, ale do tego potrzebny jest gimball jak dobrze się orientuje. Jak mi się spodoba zabawa tym to przy składaniu modelu zadbam o te wszystkie rzeczy.

Dla upewnienia się, ma 2MP i nagrywa w HD, za 360 zł, tak? Zamówię go dzisiaj i dam znać we środę. http://allegro.pl/dron-quadrocopter-z-k ... 47317.html

A z bateriami co polecacie zrobić, jakąś większą dokupić, złożyć jakąś swoją czy coś z tych rzeczy? 5 min lotu na 1 godzinę to strasznie będzie mną telepało, nie wytrzymam czekać tyle.

Dziękuje bardzo!
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Dla upewnienia napisz albo zadzwoń do sprzedającego i zapytaj o rozdzielczość matrycy, jeśli odpowie że 2MP to będzie ten w który kręci w HD :-)
Up. Z tego co pisze na oryginalnej stronie tego sklepu z allegro to ten tańszy ma kamerkę 0.3MP i droższy też 0.3MP
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Więc co tu robić :/

Czyli tańsza ma 0,3MP matryce i nie nagrywa w HD, natomiast droższa ma 0,3MP matryce i nagrywa w HD. Duża jest różnica jakości na tych matrycach w HD i bez HD?
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Najpewniej było by kupić z banggood. Możesz ryzykować na allegro, a najlepiej zadzwoń do sklepu i się z nimi dogadaj.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Firewall pisze:Dla upewnienia napisz albo zadzwoń do sprzedającego i zapytaj o rozdzielczość matrycy, jeśli odpowie że 2MP to będzie ten w który kręci w HD :-)
Up. Z tego co pisze na oryginalnej stronie tego sklepu z allegro to ten tańszy ma kamerkę 0.3MP i droższy też 0.3MP
Nie wprowadzaj zamętu, to pewnie pomyłka sklepu. Pisałem już są dwie wersje tego hubsana, jedna z kamerką 0,3MP druga 2MP...
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

skazi pisze:Nie wprowadzaj zamętu, to pewnie pomyłka sklepu. Pisałem już są dwie wersje tego hubsana, jedna z kamerką 0,3MP druga 2MP...
Ale 100%? Nawet nie mogę znaleźć hubsana h107c 0.3MP z kamerką HD. Dla pewności napisałem do sprzedawcy.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Nie ogarniam. Pierwsze lepsze linki z google

0.3MP
http://www.amazon.com/Hubsan-H107C-Quad ... B00DJ2XT1I

2MP
http://www.banggood.com/Hubsan-X4-H107C ... 87282.html


No i nie ma czegoś takiego jak "hubsan h107c 0.3MP z kamerką HD". Albo 0.3MP albo 2MP.
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Grzechu, ja rozumiem, że na tych stronach wsio napisane ale mi chodzi o allegro, bo z allegro kupuje.

Widzę, że jesteś z Białegostoku czyli niedaleko mnie, w razie jakichś problemów przy budowie modelu mógłbym zasięgnąć twojej porady/pomocy?
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

skazi pisze:Nie wprowadzaj zamętu, to pewnie pomyłka sklepu. Pisałem już są dwie wersje tego hubsana, jedna z kamerką 0,3MP druga 2MP...
Napisałem żeby skontaktował się ze sklepem i dopytał też wiem że są dwie kamery do wybrania, bo chwile temu sam hubsan'a kupowałem. Vertek nie widzę sensu po co tyle razy pytasz czy będzie to dobry wybór itd. skoro jest mnóstwo opinii i porad na temat tego modelu.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Spoko, jak będę wiedział to podpowiem ;)
ODPOWIEDZ