Nadajnik do Phantom 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

avision

Nadajnik do Phantom 2

Post autor: avision »

Witam.
Czy do Phantoma 2 można zastosować nadajnik innej firmy ? np. Futaby
W przypadku DJI A2 można podpiąć Futabę z FASST, jak to się ma do Phantoma ?
roberto
Posty: 19
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: roberto »

Odbiornik w phantomie działą na systemie FAAST.

NA dzień dzisiejszy najtańszą aparaturą która działa na tym systemie jest Futaba 14SG

http://allegro.pl/futaba-t14sg-r7008sb- ... 83629.html

To, że najtańsza nie znaczy, że tania :) jest to jedna najlepszych aparatur na rynku.

Tą aparaturę można zbindować z phantomem bez wymiany odbiornika.
avision

Post autor: avision »

Z tego co znalazłem w międzyczasie Futaba T8FG też działa i jest o połowę tańsza :)
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Owszem, posiadam Futabę T8FG i potwierdzam że działa z Phantomem bez problemu. Daje dużo więcej możliwości niż stockowa aparatura a samego Phantoma nie trzeba modyfikować.
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

A jakie dodatkowe opcje daje taki nadajnik w stosunku do oryginalnego jeśli chodzi o obsługę Phantoma?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

zadnych
orginalny nadajnik obsluguje wszystko co przewidzial producent
avision

Post autor: avision »

Dużo przyjemniejsza obsługa podczas lotu. Oryginalny nadajnik z drążkami na sprężynach jest bardzo upierdliwy w prowadzeniu modelu.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Przede wszystkim precyzja samego lotu (czulsze drażki, gaz), programowanie funkcji w osobnych przełącznikach, programowalne opóźnienia ruchu (Yaw, Pitch, Roll), automatyka motoryki gimbala i wiele innych ciekawych funkcji, czego nie daje standardowa mydelniczka od Phantoma. Aparatura od phantoma to jedynie podstawowe sterowanie. Cala zabawa zaczyna się w aparaturze zaawansowanej:)
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

Super w takim razie rozwaze to jako opcje na przyszlosc jak naucze sie latac na manualu.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Nie muszisz umieć latac na manualu, żeby używać zaawansowanej aparatury. Funkcje sa programowane tak jak w Phantom. Oczywiście manual to wybór użytkownika.
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

greniu pisze:Nie muszisz umieć latac na manualu, żeby używać zaawansowanej aparatury. Funkcje sa programowane tak jak w Phantom. Oczywiście manual to wybór użytkownika.
Wiem, od poczatku wychodzę z założenia, że chcę się nauczyć latać na manualu z wyboru. Dlatego na poczatku nie potrzebne mi dodatkowe programy do automatycznych lotów. Jak narazie latałem dwoma dronami, którymi można sterować tylko manualnie, jeden mniejszy jak biedronka i drugi większy UFO. Pierwszy rozwaliłem, a drugi bezwypadkowy jak do tej pory. Jak trochę polatam Phantomem na GPS, ATTI i MANUALU to pomyślę o dodatkowych opcjach. Grunt to mieć podstawy, prawda ?;)
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Tak apropo manuala. Udało się komuś zrobić beczkę lub śrubę Phantomem?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

greniu pisze:Udało się komuś zrobić beczkę lub śrubę Phantomem?
Śrubę? A co to takiego? :shock:
Beczki z oczywistych powodów zrobić się nie da. Jak ktoś się uprze, to może flipa (przewrót po polsku?) wykręci, choć zwykle robi to sam Phantom bez ingerencji pilotującego :-P
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Ładziak pisze: Śrubę? A co to takiego? :shock:
Beczki z oczywistych powodów zrobić się nie da. Jak ktoś się uprze, to może flipa (przewrót po polsku?) wykręci, choć zwykle robi to sam Phantom bez ingerencji pilotującego :-P
Masz mnie za głąba czy sam udajesz niekumatego? Przecież każdy wie o co chodzi.
Wszystko się da.

BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

Jak to zrobiles?
ODPOWIEDZ