Problemy z DJI Phantom 2, Zenmuse H3-3D, GoPro Hero 3+ Black

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paszczak000
Posty: 17
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 19:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problemy z DJI Phantom 2, Zenmuse H3-3D, GoPro Hero 3+ Black

Post autor: paszczak000 »

Witam wszystkich!

Forum przeglądam już od bardzo dawna, głównie za sprawą Biedronek v929. Ostatnio w moje ręce trafił DJI Phantom 2. Dopiero go poznaję :)

1. Czy piszczenie z kamery na początku filmu to normalny objaw?
Szukałem na sieci informacji, ale nie udało mi się odszukać nic konkretnego.


2. Phantom nagle w czasie lotu wyłączył silniki i zaczął spadać.
Udało mi się je uruchomić. Lądowanie było na drzewach, więc poza obtarciami nic się nie stało złego. Co mogło się wydarzyć?


3. Zaniepokojony upadkiem drona polatałem nim bardzo nisko. Około 50-100 cm nad ziemią. Nagle Phantom po prostu zaczął się wznosić do góry, nie reagował na sterowanie, mrugał na czerwono, wpadł w drzewo i spadł. Połamał osłonki i śmigła. Przestało też działać jedno z oświetleń. Silnik się kręci. Na płytce nie widać uszkodzeń. Warto ją wymienić na nową, czy to może być coś innego?

Obrazek
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

Przeczytałeś chociaż instrukcję? Z zenmuse nie montować osłon śmigieł (chociażby info ze str. dji) bo będzie za ciężki.
Prawdopodobnie przeciążyłeś silniki i zdechło wszystko.
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
Awatar użytkownika
paszczak000
Posty: 17
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 19:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: paszczak000 »

Hmmm.... Phantoma dostałem z Zenmuse i właśnie osłonami, zatem zakładałem, że tak powinno właśnie być.

A to piszczenie na początku?
Awatar użytkownika
pawkozo
Posty: 42
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 21:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: pawkozo »

Ziever pisze:Przeczytałeś chociaż instrukcję? Z zenmuse nie montować osłon śmigieł (chociażby info ze str. dji) bo będzie za ciężki.
Prawdopodobnie przeciążyłeś silniki i zdechło wszystko.
Sorry, że co?
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

Z google:
Important Notes:

Make sure the PHANTOM 2 weighs no more than 1350g after mounting prop guards. Any extra weight will compromise flight capabilities causing a safety risk. The total weight of a PHANTOM 2 with H3-2D gimbal, iOSD and wireless video transmitter will be over 1300g, prop guards are not recommended for similarly equipped PHANTOM 2s.

Masz gwarancję - oddaj sprzedawcy.
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
m4uy
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 11:24
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: m4uy »

Przeczytałeś chociaż instrukcję? Z zenmuse nie montować osłon śmigieł (chociażby info ze str. dji) bo będzie za ciężki.
Prawdopodobnie przeciążyłeś silniki i zdechło wszystko.
Przy phantom2 z zenmuse h3-2d ta sama zasada? Czytałem instrukcje od deski do deski ale tego nie dojrzałem.
tobzuz
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:54
Lokalizacja: PL

Post autor: tobzuz »

Mam DJI P2, osłonki, H3-2D, mini iOSD, go pro 3, nie był "odchudzany", latam od 2 m-cy, waga dokładnie już nie pamiętam, między 1350 a 1400. Nie mam z nim żadnych problemów...
zeluq
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 19 maja 2014, 12:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zeluq »

to już kolejny fali gdy ktoś ma zainstalowane osłonki. Nie twierdzę, że to jest przyczyna ale może jest coś na rzeczy.
Awatar użytkownika
paszczak000
Posty: 17
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 19:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: paszczak000 »

Osłonki zdjąłem. Zważę z ciekawości ile waży z i bez.

Nadal zastanawia mnie to piszczenie na początku filmu w trakcie nagrywania. To normalny objaw?
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

paszczak000, to piszczenie to nie jest normalne, napisałem w tej sprawie do freeway, skontaktowali się z Dji, które kazało Phantoma ściągnąć na serwis więc tak być nie powinno. Jesteś już chyba 4 osobą z tym samym problemem. Widać jest to widocznie jakiś masowy problem wieku dziecięcego Zenmuse H3-3D. Najchętniej bym wysłał na gwarancję ale teraz cały czas go potrzebuje, a pewnie taka wysyłka to trzeba się liczyć 2 tygodnie bez sprzętu jak nie dłużej...
Awatar użytkownika
paszczak000
Posty: 17
Rejestracja: sobota 24 maja 2014, 19:55
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: paszczak000 »

Phantoma mam z Aveos wraz z Zenmuse H3-3D. GoPro mam z Saturna.

Myślisz, że warto się skontaktować z Freeway w tej sprawie? Mogę odesłać Phantoma z Zenmuse.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

paszczak000, no ja tak właśnie zrobiłem, to kazali mi wysłać na adres do Dopiewca. Ja będę wysyłał tylko czekam na taki okres kiedy nie będę tak bardzo potrzebował Phantoma. Niech się bujają z tym problemem, nie ma co im dawać forów, ten dźwięk nie przeszkadza w montażu, chyba że chciałbyś nagrywać starty z dźwiękiem ale mimo wszystko uważam, że powinni to naprawić ponieważ nie jest to właściwe zachowanie sprzętu.
isio
Posty: 61
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 19:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: isio »

Witajcie. Na moich filmach tez jest piszczenie. Ale tylko na filmach. Gimbal działa poprawnie więc wygląda na to, że dźwięk rejestruje się tylko na kamerze i jest wynikiem jakiegoś zakłócenia lub sprzężenia zwrotnego. Osobiście uważam, że nie jest to problem, bo nic się takiego nie dzieje, ale chętnie poznam opinię serwisu. Napiszcie co wymyślili.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

Czy ktoś z forum wysyłał do freeway na reklamację objaw "piszczenia" w trakcie nagrywania na gimbalu H3-3D? Jeżeli tak to co było źródłem problemu?
wujas
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 23:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: wujas »

To piszczenie to raczej nie normalny objaw. Mam Phantoma tak jak w temacie, ten sam zestaw.. i to piszczenie.. eh udręka.. mało tego.. po założeniu do niego nadajnik video 5.8 GHz z koniczynkami.. nadajnik mały bo 200mW.. uwaga - zasięg max 100 metrów na iOSD.. idąc dalej śladami poszukiwania przyczyny, do Zenmuse jest dodawana płytka - jakiś filtr interferencyjny czy coś takiego.. kombinowałem i z tym ustrojstwem to podłączyć jak na YT pokazują to odwrotnie.. nic do nie dało.. rozłożyłem ręce.. ale zanim zacząłem dłubać.. postanowiłem wykonać lot na samym iOSD bez obrazu z GoPro.. czyli wyłączonej kamerze.. no i uwaga.. 800m bez zaniku obrazu z iOSD.. wróciłem do bazy.. włączyłem kamerę już bez nagrywania.. obraz super ale do momentu odpalenia silników.. zasięg 96m i brak obrazu.. totalne zero..

Ale.. przypomniało mi się że jak kupowałem system FPV to dostałem kabelek do GoPro.. no to zacząłem kombinować..

Nadajnik Video - zasilanie przylutowałem w Phantomie do przewodów idących od złącza baterii.. ( poprzednio korzystałem z fabrycznie wypuszczonych przewodów )

GoPro - zasilanie do GoPro poszło z zewnętrznego UBEC Cobry 6A.. (zasilany tak samo jak nadajnik wideo.. akurat taki miałem w samolocie) :-)

No i przyszła pora na testy... jako że w sofcie od Phantoma 2 wcześniej ustawiłem sobie limit na 800m od bazy i 150m wysokości.. no na tych ustawieniach testy wyszły bajecznie.. obraz był IGŁA... zatem powrót do bazy.. Phantoma 2 pod lapka i zmiana ustawień odnośnie tych limitów na fabryczne czyli 1600m dystans i 400m wysokość.. no i kolejna próba.. przy 1600m obraz delikatnie już śnieżył przy wysokości 120m, powrót wyglądał tak że podniosłem Phantoma na 400m i włączyłem RTH z pstryczka. Obraz ani razu nie został zerwany. No i przy takiej konfiguracji skończyło się z tym PISZCZENIEM no i kłopoty z FPV.

Zatem jednak coś może być z tymi gimbalami.. wada fabryczna? bo napewno nie jest to wina softu itp.

btw.. na taśme do gimbala zakładałem juz i krążek ferrytowy.. ale to też nie pomogło ;)
ODPOWIEDZ