phantom 1 -nagla utrata mocy (upadek z 10m - film)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

phantom 1 -nagla utrata mocy (upadek z 10m - film)

Post autor: camo »

zestaw : phantom1 + gimbal H3 2d, gopro 3, fpv boscam 5.8 400mw, mini osd


ostatnio czesto obserwowałem spadek mocy akumulatora, najczesciej po drugim lub trzecim normalnym locie, po podlaczeniu kolejnego akumulatora phantom sygnalizowal niskie napiecie, czesto juz przy pierwszej próbie wznoszenia i pozostawało tylko awaryjne lądowanie,
kolejne proby lotu na nowych akumulatorach zawsze dawały te sam efekt ....

poczatkowo za winowajce uważałem niskie temp (probem pojawił sie zimą)
potem szukałęm zwiazku z gopro, ktore w czasie lotow rozladowywało sie mimo podpiecia do gimbala a po doładowaniu gopro i odczekaniu kilkudziesieciu minut czesto problem znikał.
akumulatory wykluczylem poniewaz akumulaory, ktore jednym razem zawiodly, kolejny raz działaly poprawnie, i odwrotnie...


teraz problem sie nasilił, spadek napięcia jest bardziej gwałtowny i siega dalej... dron praktycznie spada jak kamien... (zaliczylem upadek z 10 m, ktory skonczyl sie zadrapaniem obiektywu gopro i uszodzeniami drona)
spadek napiecia nagle doszedl z 11v do 7v
miał ktos takie problemy ?
co moze byc przyczyna?

filmik pochodzi z 2 lotu, poprzedni przebiegał normalnie i trwał 5minut.


http://youtu.be/4LcJ-L69z4c
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Sprawdź lipole czy przypadkiem któraś z cel nie jest walnieta, rozładuj je i na ładuj ponownie, sprawdź ile mAh weszło. Po naładowaniu sprawdź napięcie na poszczególnych celach.
Jeżeli lipola są okej sprawdź czy voltage protector działa prawidłowo, sprawdź w dji phantom assistance (czy jak to się tam nazywa u phantom ów) czy napięcia faktyczne zgadzają się z tym co pokazuje.
Dalej spróbuj wyłączyć voltage protector ' a i sprawdzić czy coś się zmieniło.
Sprawdź poziom wibracji czy są w normie.
Wygląda jakbyś miał lipo padnięte ale może to być wina VU który źle mierzy napięcie.
modlib
Posty: 52
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modlib »

Też stawiam na to co kolega. Jeśli jednak nie LiPole, to odłącz wszystkie zabawki i zobacz co się stanie. Jeśli będzie OK, to podłączaj ponownie pojedynczo.

Rozładowywanie GoPro w trakcie lotu może świadczyć o odwrotnej polaryzacji jej zasilania - miałem ten problem ze źle zmontowanym kabelkiem. Ale tu jest chyba złącze plug'n'play?.. (ja mam Tarota)

Sugeruję przeprowadzać loty testowe nad wysoką trawą ;-)

Powodzenia!
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

witaj
mysle ze padl Ci lipol pewnie jedna cela,domyslam sie ze latasz na dwoch lipolach jak ja,zawsze sprawdzam napiecia cel na lipolach przed startem,po mojemu to w momencie kiedy cela w jednym z lipoli padla "reszta" zasilania usilowala go " dolowadowac" stad nagly spadek napiecia i ....kret,napisz co to za lipole,ile miales wylatane na nich,moze nie warto latac na takich niepewnych,pozdro
pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

Też obstawiam na to, że winny jest pakiecik. Ewidentnie na filmie widać, bardzo szybki spadek napięcia więc to musi być wina lipola.
Czyt. lipol do wymiany. ;-)
Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camo »

latam na jednym akumulatorku... to oryginał fabryczny...
zestaw z gopro i fpv pracuje na nim 5-6 minut.
moze miec przelatane ok 20 lotow

czy w przypadku wady fabrycznego lipola mozna liczyc na gwarancje obejmujaca uszkodzenie drona?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Nie masz możliwości sprawdzenia napięć na poszczególnych celach? Wystarczy najprostszy miernik i będziesz wiedział.

Gwarancja na pakiety jest zwykle ograniczona, więc co do ostatniego pytania to nie sądzę.
Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camo »

w ładowarce wszystko wyglada ok
wszystkie cele osiagaja po 4.20V
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Chodzi o to, co się dzieje z celami tuż po nieplanowanym przyziemieniu.
andrz3j
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 22:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: andrz3j »

Jak link video tak wygląda na podglądzie to słabo z nim, straszne duże zakłócenia jak na lot przy nodze. ;-) A co do upadku to musisz spróbować z inną baterią, multimetr w dłoń i zmierz napięcie po upadku albo zrób doświadczenie na stole z jakąś żarówką samochodową :mrgreen:
Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camo »

wyglada na to, ze faktycznie winna jest jedna cela w lipolu ...

nie ma szans na pokrycie kosztow napraw na gwarancji ? w koncu lipol jest częścia zestawu.
pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

A ile czasu już masz model?
Sprawdź w gwarancji dokładnie bo wiem, że na akumulatory też jest gwarancja tylko zwykle krótsza niż na pozostałe elementy (model, itp.). :-P
Awatar użytkownika
camo
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 wrz 2013, 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camo »

model nie ma roku.... zakupiony w sklepie w polsce
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

camo pisze:model nie ma roku.... zakupiony w sklepie w polsce
Przeważnie na lipo jest miesiąc gwarancji, niestety ten element kopterów przy złym użytkowaniu, przechowywaniu i ładowaniu szybko ulega uszkodzeniu. Poczytaj o lipolach zanim kupisz nowy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ