Jak zwiększyć czas lotu phantoma ( odchudzanie, moc, itd...)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

JacekJS5 pisze:
pepik pisze:Po drugie to zdejmij te durne osłony na śmigła bo one też ważą a często zamiast pomóc to robią jeszcze większe szkody.Pozdro ;-)
Rozwiniesz swoją myśl?
Problem był już poruszany kilka razy na tym forum (wiem bo czytałem). Czasami jest tak z tymi osłonami, że przy kiepskim (krzywym) lądowaniu gdy Phantom się oprze na ramionach a dokładniej na osłonach to lekko się odgina osłona i gdy śmigło w nie uderza to pęka.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

No tak .a bez oslony zostaje cale ?
Brawo po zajechaniu dziesiatek smigiel latajac po domu .mam niestety inne zdanie.
nawet na lotnisku kazde ladowanie z podparciem konczylo zywot smigla
w tym najlepiej pomaga fc kk.mwi
Grzechotnik
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 03 mar 2014, 10:10
Lokalizacja: Jędrzejów/Wrocław

Post autor: Grzechotnik »

Czegóż to dziś uczą w szkołach, bo logiki to chyba nie.

Kolego ArTaNiS

masa powietrza to średnio 1,2 kilograma/metr sześcienny
masa Helu - 0,18 kg/metr sześcienny

wzór na objętość chyba znasz - resztę policz sobie sam :),
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Ooo.chemik sie odezwal
Brawo
Ale po co?
To chyba podstawy modelarstwa , fizyki
Opsss
Czasem brak sil na wyprowadzaniecz bledu
Po 20 latach prowadzenia uczni w przygotowaniu do zawodu
Wiem ze to walka z wiatrakami
JacekJS5
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2014, 10:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: JacekJS5 »

pepik pisze:Problem był już poruszany kilka razy na tym forum (wiem bo czytałem). Czasami jest tak z tymi osłonami, że przy kiepskim (krzywym) lądowaniu gdy Phantom się oprze na ramionach a dokładniej na osłonach to lekko się odgina osłona i gdy śmigło w nie uderza to pęka.
I tu wychodzi poważna różnica pomiędzy czytaniem o czymś, a faktycznym doświadczeniem tego.
pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

JacekJS5 pisze:
pepik pisze:Problem był już poruszany kilka razy na tym forum (wiem bo czytałem). Czasami jest tak z tymi osłonami, że przy kiepskim (krzywym) lądowaniu gdy Phantom się oprze na ramionach a dokładniej na osłonach to lekko się odgina osłona i gdy śmigło w nie uderza to pęka.
I tu wychodzi poważna różnica pomiędzy czytaniem o czymś, a faktycznym doświadczeniem tego.
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem to problem u niektórych. Napisałem, że czytałem już artykuł w którym był poruszany ten problem (osłon). Sam też miałem je, ale zdjąłem już i sprzedałem bo nie widziałem sensu używania ich. A skoro wypowiadają się inni, że zdarzają się takie sytuacje jak pęknięcia śmigieł "przez" osłony, to po co ryzykować?
ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ArTaNiS »

hmmm, póki się uczę na pewno ich nie zdejmę... pewnie, że ważą swoje, ale trudno.
Jak się nauczę lądować to je sprzedam :) W trudniejszych miejscach zawsze można lądować w ręce :P
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Toś teraz wymyślił.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ArTaNiS »

pomoze ktos co zrobic zeby latac dluzej ?
widze mnostwo filmow na youtube ze zwyklym phantomem ktory z gimbalem i kamerą go pro lata długo co robie zle ?
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

to jak z tym lataniem ? da się wydłużyć lot phantoma ?
Zwiększanie masy dokładając kolejną baterię nie wydłuży znacząco czasu lotu z uwagi na potęgującą się potrzebną siłę nośną i zużycie baterii...
Z tego co wyczytałam to niestety z gówna bata nie ukręcisz...
należało by dokupić przedłużki ramion nowe silniki nowe śmigła większą baterię...
ale to taki koszt , że lepiej sprzedać phanta i kupić coś innego...
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Z Pahtomem czy innym stworem latającym zawsze będziesz stał przed tym samym problemem. Próbuj kupić bardziej wydajne baterie o większej pojemności i niższej masie. Możesz wymienić silniki na bardziej wydajne i zastosować większe śmigła.
Możesz tez odchodzić go na masie np wymieniając płozy na lżejsze. Nie wiem jaki masz dodatkowy balast na nim, ale można rozpruć elektronikę z obudowy i wpakowac do środka. Więcej nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

greniu pisze:Próbuj kupić bardziej wydajne baterie o większej pojemności i niższej masie.
Nie wiem czy wiesz ale to są sprzeczne wymagania
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

zgadza sie. powinno być: wiekszej pojemnosci albo mniejszej masie.
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

Prawie ostatecznie wybrałem zestaw FPV.


- monitor blackpearl
- transmiter immersion RC 600mW
- antena do transmitera - SpiroNET V2 5.8GHz circular polarized antenna fatshark
- anteny do monitora - SpiroNET V2 5.8GHz circular polarized antenna fatshark i Immersion RC SpiroNet 5.8GHz Patch Antenna 13dBi

Będzie Dobrze? Jeśli macie jakieś uwagi z chęcią wysłucham
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

Decyzja podjęta pakowanie w baterie zwiększy masę i będzie latająca cegła... pakowanie w silniki nic nie da bo i tak śmigła większe nie wejdą... więc pozostaje sprzedać phanta.
ilu śmigłowy model polecacie do baterii 5000mah Xs ? bo one sa jeszcze w przyzwoitej cenie większe to już kosmos.... quada mimo wszystko na lepszych motorach czy zwiększyć ilość silników do 6 może 8 ? hexa , okto ?

PS: jeszcze jedno głupie pytanie ( chociaż ponoć takich nie ma )
http://allegro.pl/bateria-em-g320l2-11- ... 18148.html dlaczego taka bateria po przeróbce się nie nadaje ?:P
ODPOWIEDZ