Podwozie chowane do hexy

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Rayford pisze:Wymiary rozstawy nóg, jak założymy rurki na nogi o długości 20cm to przy samym mechanizmie jest 10.5cm a na dole około 30cm

Mocowanie do koptera, mam zrobione otwory w rozstawie 60mm. dobrze Byłoby jak by każdy napisał jak mu pasuje mocowanie i bym przygotował uniwersalnie dla wszystkich...

Jak wcześniej pisałem zestaw przygotowany do założenia rurek węglowych fi 14, dla chętnych mogę przygotować od razu nogi w kształcie "T" musiałbym tylko pomyśleć o ładnym i mocnym połączeniu tych rurek...
Co do łączenia to raczej nie warto się bawić, tarot ma już gotowca tutaj: http://abc-rc.pl/Tarot-TL68B16
Trzeba tylko zmienić mocowanie mechanizmu na rurki 16mm i będzie piękny zestaw.

Tak od siebie dodam że Tarot oryginalnie przy rurkach na nogi długości 20cm ma rozstaw płóz około właśnie 31 cm :) (choć przy ramie czyli przy mocowaniu dzieli je około 18,5cm, więc siłą rzeczy tutaj cała konstrukcja będzie trochę niżej. Możnaby wydłużyć rurki, co niestety zwiększy masę i moment siły działający na mechanizm lub zwiększyć trochę odległość osi - co dałoby więcej miejsca na gimbal).
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rekic pisze:
Rayford pisze:Wymiary rozstawy nóg, jak założymy rurki na nogi o długości 20cm to przy samym mechanizmie jest 10.5cm a na dole około 30cm

Mocowanie do koptera, mam zrobione otwory w rozstawie 60mm. dobrze Byłoby jak by każdy napisał jak mu pasuje mocowanie i bym przygotował uniwersalnie dla wszystkich...

Jak wcześniej pisałem zestaw przygotowany do założenia rurek węglowych fi 14, dla chętnych mogę przygotować od razu nogi w kształcie "T" musiałbym tylko pomyśleć o ładnym i mocnym połączeniu tych rurek...
Co do łączenia to raczej nie warto się bawić, tarot ma już gotowca tutaj: http://abc-rc.pl/Tarot-TL68B16
Trzeba tylko zmienić mocowanie mechanizmu na rurki 16mm i będzie piękny zestaw.

Tak od siebie dodam że Tarot oryginalnie przy rurkach na nogi długości 20cm ma rozstaw płóz około właśnie 31 cm :) (choć przy ramie czyli przy mocowaniu dzieli je około 18,5cm)
Może i nie warto wymyślać tego łącznika ze względu na cenę, tylko myślałem zrobić połączenie nie widoczne, skręcane dwa elementy śrubką wkręcane od strony "podeszwy"

Jeśli ktoś chce użyć rurki na nogi fi 16 to na te kikuty założę krótkie odcinki rurki fi 14 i szesnastka na to najdzie niemal że idealnie, lekko doszlifowując papierem ściernym połączenie, aby nie zakleszczyło się na zawsze i mogło być rozbieralne
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

OK, jeszcze powiem że średnica wewnętrzna rurki węglowej 16mm to 15mm. :)
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Rekic pisze:OK, jeszcze powiem że średnica wewnętrzna rurki węglowej 16mm to 15mm. :)
hmm, to jakieś cieniutkie te rurki, ja widywałem o ściance 1mm wtedy wewnętrzna to 14mm :)
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rekic pisze:OK, jeszcze powiem że średnica wewnętrzna rurki węglowej 16mm to 15mm. :)
Nie wiem co za rurki masz, mam rurki pod ręką 14 i 16 i mają ściankę 1mm, czyli średnica 14/12 i 16/14
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Rayford pisze:
Rekic pisze:OK, jeszcze powiem że średnica wewnętrzna rurki węglowej 16mm to 15mm. :)
Nie wiem co za rurki masz, mam rurki pod ręką 14 i 16 i mają ściankę 1mm, czyli średnica 14/12 i 16/14
To są rurki od Tarota... mam też inne z włókna szklanego i tam rzeczywiście ścianki mają 1mm, tutaj węglowe trota są jakieś cieńsze... no ale dobra, najwyżej się taśmą owinie ;)

Poza tym, raczej jednak lepiej mocniejsze mieć więc liczmy 16/14mm :)
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Tak dobrze wszystko szło i nagle wątek ucichł... :/
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Rekic pisze:Tak dobrze wszystko szło i nagle wątek ucichł... :/
prototyp zaprojektowany, mamy potwierdzenie, że jest to bardzo obiecujący sposób robienia podwozia, myślę że nawet taniej niż zaproponował to Rayford.
Jestem zdania, że pod względem funkcjonalności, prostoty wykonania, dostępności elementów na miejscu, czasu naprawy, możliwości konfiguracji i zastosowań - przewyższa podwozia oparte o typowe serwa podwoziowe.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

tak wygląda mój "bardzo" pierwszy prototyp
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Boogie »

Fajnie, że działa, ale brakuje krańcowych blokad i w tym momencie jak masz je rozłożone to jednak cały czas działają siły na serwo jak jest rozłożone. Lepiej zrobić blokady (tak jak jest w podwoziach do samolotów) na krańcach.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Boogie prześledź ten projekt :-) blokada jest.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

czekam na inne ramię aluminiowe i dłuższe śruby, jak wszystko dobrze zamontujesz to nie powinno być problemu, serwo będzie działać w pełnym zakresie bez obciążeń, ale to dopiero w drugiej wersji
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Roger pisze:
Rekic pisze:Tak dobrze wszystko szło i nagle wątek ucichł... :/
prototyp zaprojektowany, mamy potwierdzenie, że jest to bardzo obiecujący sposób robienia podwozia, myślę że nawet taniej niż zaproponował to Rayford.
Kolego, zbuduj takie działające podwozie i powiedz ile byś za nie wziął, i drugie pytanie, ile powinno kosztować według ciebie takie podwozie w moim wykonaniu ?
Kris_po pisze:tak wygląda mój "bardzo" pierwszy prototyp

Ustaw w pozycji jak do lotu, załóż jakąś nóżkę żeby było obciążenie i pokaż czy te serwko da rady podnieść ...
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Rayford pisze:...
Kolego, zbuduj takie działające podwozie i powiedz ile byś za nie wziął, i drugie pytanie, ile powinno kosztować według ciebie takie podwozie w moim wykonaniu?...
18zl brutto z gratisowa przesylka.
I oczywiscie 20% rabatu dla kolegow z forum ;)

q
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Kolego, zbuduj takie działające podwozie i powiedz ile byś za nie wziął, i drugie pytanie, ile powinno kosztować według ciebie takie podwozie w moim wykonaniu ?
Cześć, jak najbardziej mam zamiar zbudować takie podwozie, lecz nie mam obecnie dostępu nawet do imadła, może w weekend coś mi się uda.

Rayford bardzo proszę nie obrażaj się na mnie, bo wyczuwam małe napięcie :)
To tylko takie moje subiektywne wrażenie co do mechanizmu, że może da się taniej.
Jestem jak najbardziej świadomy tego, że Twoja jak każda praca i materiały kosztują i tak wyceniasz mechanizm. Doceniam naprawdę każdą inicjatywę i pracę takich ludzi jak i Ty działających tu na forum, mogę jedynie pozazdrościć, że mają czas i narzędzia do tego aby zbudować coś tak fajnie działającego w takim tempie!

Ok po umizgach idźmy do konkretów. Wciąż wertuję ceny na różnych serwisach z różnymi elementami np nogę tarotową, węglową można kupić już za 62zł w abc-rc, do tego za 10$ dwa serwa podwoziowe to już jest w zaokrągleniu 200zł, metrówkę rurki węglowej 16-14 można dostać za 65,90zł... itd
podsumowując... 200 zł za kompletne podwozie na tym mechanizmie nie brzmi tak jak 160 zł za sam mechanizm z serwem :)

Do zastanowienia czy w tym mechanizmie nie można zmniejszyć kosztów poprzez - np zamiast kleić laminat wykonać pewne elementy z aluminium?

pozdrawiam i co złego to nie ja :)
(może jak już będę po wydatkach na na wesele, impreze, wódkę itd to juz nawet te 160zł za mechanizm nie będzie dla mnie za dużo? eh.... dlaczego nie mam w pracy klimy :( )
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
ODPOWIEDZ