Kalibracja ładowarki

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Możesz podpytać autora tych softów- Pawła.
W tym nowym firmware podoba mi się to że każdą celę można skalibrować do tysięcznych części volt. baterie ładują się szybciej bo ładowarka zwalnia (zmniejsza prąd) ciut później przy samym końcu ładowania.
prompt
Posty: 106
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 18:01
Lokalizacja: Świecie

Post autor: prompt »

shaggee pisze:W tym nowym firmware podoba mi się to że każdą celę można skalibrować do tysięcznych części volt.
No bez jaj. Nawet jeśli jest tam przetwornik 12-bitowy, który, teoretycznie, zapewni rozdzielczość rzędu 1 mV, to założę się, że nie masz miernika, który byłby w stanie z taką dokładnością zmierzyć Ci napięcie.
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ziele »

ATMega ma 10bit ADC ale można oversamplingiem podbić dokładność nawet do 16bit. Tu jest jak się to robi: http://www.atmel.com/Images/doc8003.pdf Pozostaje tylko pytanie czy oversampling jest użyty w kodzie.
prompt
Posty: 106
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 18:01
Lokalizacja: Świecie

Post autor: prompt »

ziele pisze:ATMega ma 10bit ADC ale można oversamplingiem podbić dokładność nawet do 16bit.
Nie dokładność, a rozdzielczość pomiarową. Dokładności w ten sposób się nie zwiększy, chyba, że sprzęt na to pozwala, ale żeby uzyskać dokładność rzędu 1mV na poziomie 4V, sumaryczna względna niepewność pomiarowa musiałaby być rzędu 0,01%, co w przypadku omawianej ładowarki jest mission impossible.
kaczor
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 20:17
Lokalizacja: jezierzany

K.ł

Post autor: kaczor »

Witam

Ktos probowal tą kalibracje na RedoxAlphaV2 ?

Probowalem na swojej i nic. Nie wchodzi w menu kalibracji.
Zawyza mi napiecia o okolo 0,3V zarowno sumaryczne jak i na celach.
Moze jakies inne kombinacje i pomysly ? :-/

pozdrawiam
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

kaczor, Masz zablokowaną funkcję kalibracji. Wgraj soft do Turnigy accucell 6 bo to jest to samo. https://github.com/stawel/cheali-charger

Tu masz pady:
Obrazek
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Jakiś czas temu czytałem na RCG o wyczynach tego Pawła, szacun normalnie, z imaxa/accucela robimy ichargera :D
Czy na accucela6 soft jest już w 100% sprawdzony?
Bo także accucel6 to moja jedyna ładowarka :D
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Jest sprawdzony. Wgrywają, każdy zadowolony więc można wrzucać.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Jaki uC siedzi w ACC6?
Mozna bezposredni link do hex'a dla acc6/50W?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Po prawej masz download ZIP i ściągnij. W katalogu hex masz cheali-charger-Turnigy-Accucel-6-50W-5A-0.32.hex
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Oke, trochę te pobieranie plików z tego gitchuba jest "tricky" jak to kolesie na RCG pisali ;p
Wsad wgrany do acc6, a przy pomocy mojego nowego wynalazku na wyświetlaczu Nokii 3310(jeszcze trzeba obudowę wystrugać) było to bajecznie proste:
Obrazek
Obrazek
Oczywiście tez zrobiłem kopie flash/eeprom/fuseb oryginału.
Gdzie jest jakaś instrukcja jak to prawidłowo skalibrować?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Gdzies w watku rcg jest pdf z instrukcja.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

W wątku z RCG na 10 stronie znalazłem link do jakichś instrukcji, ale tam tylko jest napisane że potrzebny jest pakiet 6S i miernik, serio!?
No dobra ale jakoś dałem rade samemu dojść do kalibracji, po prostu muszę się przyzwyczaić do tego menu.
O ile kalibracja napięć cel wydawała się przejrzysta i łatwa, to kalibracja I charge/discharge już nie, bo co biorę I charge>>50mA i reguluję wartość "value" i na dole pojawia się jakaś wartość mA, więc z podpięym multimetrem szeregowo, kręcę "value" tak by na multimetrze mieć te 50mA?
Tak więc do czego jest te wyświetlanie mA na dole, chyba to jest Iout czy coś, ?
Tyle co I charge niby się ustawiło to już I discharge nie, bo kręciłem wartością "value" by uzyskać 30mA dla kategorii 30mA, i nie mogłem, bo value było na maxa(więcej nie dało się) a miernik mi pokazywał ok. 15mA...
Tak samo I discharge ale 1000mA, value na maxa a multimetr pokazuje kilka-kilkanaście mA.
Co jest z tym I discharge?

No dobra to testowe ładowanie, wybieram charge+balance, mam podłączony pakiet 3S(3x 3,80V), start, ładuje się, wchodzę w wyświetlanie napięcia poszczególnych cel a tam jakieś cuda, bo na jednej celi jest 1,572V a na drugiej ok. 4,95V trzecia w normie 3,808V, WTF???
W ogóle to czemu przy wyświetlaniu napięcia poszczególnych cel, w pierwszej linijce się tekst zaczyna dopiero od połowy?
Jeszcze te wyświetlanie V cel wygląda jak porozwalane, bo brak spacji pomiędzy wartościami(ja mam w 2 linijce> 2:1.572V3:4.960V < Czytelne jak cholera, prawda?) i to wszystko się zlewa, czemu nie może to być poukładane równo, jak w acc6??
Ogólnie to nie jestem zadowolony z tego FW, najlepiej by mi odpowiadało jak by po prostu do FW accucela6 był dodany pomiar wewnętrznej rezystancji i kalibracja napięcia cel ile się razy chcę, oraz LiFe/Li-In/Li-Po odrazu w menu bez kręcenia w ustawieniach.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Zrób kalibrację cell to będzie wyswietlało poprawnie. Jest przy kupie bo wyświetlacz jest zbyt mały żeby wyświetlić napięcie 3 miejsca po przecinku.
W ustawieniach kręcić nie musisz bo ustawiasz sobie baterię i masz ją zapamiętaną. U mnie to wygląda tak że wchodzę w baterię klikam charge+balance i od razu ładuje bo reszta jest zapamietana.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

No ale kalibrowałem V/cela...

Ponawiam:
kalibracja I charge/discharge już nie, bo co biorę I charge>>50mA i reguluję wartość "value" i na dole pojawia się jakaś wartość mA, więc z podpięym multimetrem szeregowo, kręcę "value" tak by na multimetrze mieć te 50mA?
Pobrałem "cheali-charger-Turnigy-Accucel-6-50W-5A-0.32.hex"
ODPOWIEDZ