Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup to możecie brać prosto z 3DRobotics. W momencie kiedy naszła mnie chęć kupna w 3DR wysyłka do PL (nierejestrowana) kosztowała 46$ o.0 W robotshop w kanadzie tylko 10$ i była w PL po 3 dniach. 3 tyg później 3DR zmienił cenę wysyłki na 13$... Z europy nie opłaca się brać bo cena kosmiczna.

Co do mikserów do trybów lotu to wszystko pod konkretne aparatury można znaleźć tutaj: http://copter.ardupilot.com/wiki/common-six-modes/
Polecam lekturę wiki bo jest wszyściutko wyjaśnione od składania po misje autonomiczne.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

shaggee pisze: W robotshop w kanadzie tylko 10$ i była w PL po 3 dniach. 3 tyg później 3DR zmienił cenę wysyłki na 13$... Z europy nie opłaca się brać bo cena kosmiczna.
Hmm teraz z robotshop via canada (najtańsza opcja) jest 20$.
Z kolei z europy wychodzi jakieś kosmiczne 230€ :shock: za całość.
A w 3DR nie patrzyłem i to był błąd :roll: bo ... zamówiłem z kanady, decyzja podjęta, zapłacone 10 min temu :-) Już się cieszę jak dziecko :-)

Edicao: poprawiłem bo jest to 20$ z robotshopu wysyłka kanadyjska. Czyli dałem 220$ z wysyłką.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 kwie 2014, 15:58 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Zawsze możesz anulować. Oni są bardzo otwarci jeśli chodzi o support więc na pewno nie będą robić problemów. Dokładnie dałem 211.25$ z wysyłką
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Ok to jeszcze kolejne debilne pytanie. Jak masz w auto level juz ladnie poustawiane (skalibrowane ACC) to co ze zwyklym gyro mode ? Tam tez juz nie bedzie sciagac ?
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Na samych żyrach jeszcze nie latałem. Trochę się cykam.
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

shaggee pisze:Na samych żyrach jeszcze nie latałem. Trochę się cykam.
Nie ma co się cykać - odpowiednio wysoko żeby mieć zapas i paluch cały czas w pogotowiu na przełączniku żeby w razie czego przerzucić latadło w tryb stabilize :)

Po zapamiętaniu trymerów w kontrolerze ustawienia te przenoszone są też do trybu acro, jednak należy mieć na uwadze, że dla trybu acro są dodatkowe ustawienia PID - może się okazać, że pojawiają się jakieś oscylacje itp. których nie było w trybie stabilize.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

W 3DR wysyłka to 14,9$.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

shaggee, fajny tekst.
Wirtualne piwo ode mnie leci!
Chyba to będzie następny zakup. Apke już przystosowałem :D klik
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

remick,
Zrób sobie jeszcze takie cuś: http://diydrones.com/forum/topics/mavli ... -extension
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

Faktycznie ciekawe!
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Nienawidzę WAS!! dopiero co grosza przyoszczędziłem, a chyba mam kolejny wydatek :( masakra!! Gorzej, że już APM doszedł :P może najpierw go przetestuję i potem po zbudowaniu konkretnej platformy się przesiądę. Na prawdę pięknie zredagowany tekst :) Gratuluję. Jak będę w Poznaniu to wpadnę obejrzeć cudo.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

shaggee pisze:2. PPM-SUM gryzie się z eleresem (sBus śmiga)
Konfigurator eleresa pozwala na zredukowanie ilosci kanałów PPM nawet do 8. Kontrolka "MAX PPM Channels" w odbiorniku. A tak wogóle to za chwilkę będzie nowy soft do eleresa.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

miś pisze: A tak wogóle to za chwilkę będzie nowy soft do eleresa.
to dlatego nie mogę zmienić softu w eleresie
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Dzisiaj jeszcze chwilę powisiałem na wietrze no i jestem pod wrażeniem trzymania pozycji. Bardzo ładnie sobie radzi z podmuchami. Włączyłem tryb Alt hold + simple no i już nie muszę mieć ledów do orientacji. To samo co course lock w nazie. Maszyna lata jakby miała przywiązany sznureczek. Tryb Drift też fajny ale raczej do wyczynowego szybkiego latania.
Wyszedł nowy soft eleresowy z nieco innym PPM-Sum. Potestuję polaryzację i mniejszą ilość kanałów jak znajdę czas.

Jutro napiszę jak włączyć wejście RSSI linku RC.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

shaggee pisze:Potestuję [...] mniejszą ilość kanałów
To akurat było od dawna w eleresie, tylko pewnie nie zauważyłeś :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ