CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Buszwaka »

tombstone pisze:a czas lotu jaki był ? buzer nie sygnalizował rozładowania pakietu ?
miałeś logi włączone ? to podłącz pod mission planer i sprawdź co się stało ?
Czas lotu około 8 minut, a jak podpinam pod MP robi mi się tak http://wrzucaj.net/image/7UR2B
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: tombstone »

dobrze ci się robi, bo w arducopter 3.2.1 nie ma już terminala i dlatego pokazują się takie "śmieci".
ostatnia wersja w którym był to 3.1.5,a skoro masz wgrany 3.2.1 to również nie masz już logów
więc nie dowiemy się w czym był problem ? możemy tylko snuć domysły ...
gdzieś wyczytałem żeby nie wgrywać tego 3.2.1 ,bo się może cpu przegrzewać, bo kod ma dużo pętli.
zalecane jest nie ruszać wersji fabrycznej 3.1.2 lub wgrać 3.1.5 i na tym latać.
Buszwaka
Posty: 55
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:02

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Buszwaka »

tombstone pisze:dobrze ci się robi, bo w arducopter 3.2.1 nie ma już terminala i dlatego pokazują się takie "śmieci".
ostatnia wersja w którym był to 3.1.5,a skoro masz wgrany 3.2.1 to również nie masz już logów
więc nie dowiemy się w czym był problem ? możemy tylko snuć domysły ...
gdzieś wyczytałem żeby nie wgrywać tego 3.2.1 ,bo się może cpu przegrzewać, bo kod ma dużo pętli.
zalecane jest nie ruszać wersji fabrycznej 3.1.2 lub wgrać 3.1.5 i na tym latać.
Więc poszedłem krok dalej zmieniłem na 3.1.5

Log File C:/Program Files (x86)/Mission Planner/logs/2016-07-31 20-24-23.log
Size (kb) 192.380859375
No of lines 3865
Duration 0:01:36
Vehicletype ArduCopter
Firmware Version V3.1.5
Firmware Hash
Hardware Type APM 2
Free Mem 690
Skipped Lines 0

Test: Autotune = NA -
Test: Balance/Twist = NA -
Test: Brownout = UNKNOWN - No CTUN log data
Test: Compass = GOOD - No MAG data, unable to test mag_field interference

Test: Dupe Log Data = UNKNOWN - No ATT log data
Test: Empty = GOOD -
Test: Event/Failsafe = GOOD -
Test: GPS = GOOD -
Test: IMU Mismatch = UNKNOWN - No IMU log data
Test: Parameters = GOOD -
Test: PM = NA -
Test: Pitch/Roll = NA -
Test: Thrust = NA -
Test: VCC = UNKNOWN - No CURR log data

To jest log z upadku
Ostatnio zmieniony wtorek 02 sie 2016, 18:49 przez Buszwaka, łącznie zmieniany 5 razy.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: tombstone »

w mision planer dajesz automatyczną analizę i ci pokazuje co było źle.
na pierwszym ekranie - dataflash logs/ auto analysis
---------------------
no tam gdzie można by się coś dowiedzieć to masz unkown i no log data
ciekawi mnie jak włączyłeś te logi w Firmware Version 3.1.5 ?
bo u mnie się nie da :-/
---------
może ktoś inny coś wydedukuje, tylko wrzuć ten kompletny log
na jakiś serwer hostingowy i tu wklej tylko link do pobrania
możesz też napisać temat z prośbą o odczyt loga w
http://rc-fpv.pl/ » Technika » Multikoptery » APM/Pixhawk
sam jestem ciekaw co się stało ?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Mam teraz problem z kalibracją kompasu w MP. Gdy zaczynam obracać quada wokół osi, ledwo zbiorę kilka punktów, a program przerywa mi kalibrację piknięciem twierdząc, że już koniec. W starym gps robiłem sporo obrotów i zbierałem wszystkie punkty zanim procedura dobiegła końca. Ostatecznie lata gorzej niż na starym gps.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: tombstone »

to wyłącz automatyczne zatwierdzanie [oddznacz ptaszka] uzbieraj 2000 punktów, zaznacz ptaszka pokręć jeszcze trochu i poczekaj na zatwierdzenie piknięciem
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Przez warunki polowe chyba nie zauważyłem tej opcji. Jutro ciąg dalszy. Liczę na "solid still" jak już wszystko doprowadzę do końca.

EDIT - scalenie

Zamieszczam nowe informacje odnośnie zmagań z gps. Liczyłem na 20 satelit, a w porywach jest 15.
http://wrzucaj.net/images/2016/08/03/Ky1MV.jpg

Zrobiłem masę obrotów przy kalibracji, ale dalej robi kółka w trakcie lotu albo ni stąd ni zowąd zaczyna uciekać, a przy rozpoczęciu obniżania lotu zaczyna się sam obracać w prawo. Na manualu wszystko idealnie.
http://wrzucaj.net/images/2016/08/03/KymzW.jpg
Chyba wrócę do oryginalnego gps, który po kalibracji miał max 1,5 m odchyły ale tak nie wariował.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
DronNOOB

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: DronNOOB »

na abc-rc w wyprzedaży oryginalny moduł GPS do Cx20 kosztuje 45 zł przecena z 129.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Posiadam oryginalny. Zamieniłem go na Beitian BN-880 licząc na poprawę, ale się zawiodłem. Chyba, że coś źle robię. Na screenie widać Compass 1 error: 216. Co to za błędy i czy nie jest to niepokojące?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: tombstone »

ja to widzę tak:
- na pierwszym foto widać, że kreska kierunku i czarna kreska gps
nie pokrywają się, mimo że dziób drona masz prawie na północ [yaw 4.49 °]
tzn. że kompas inaczej pokazuje północ niż gps [dlatego może ci go obracać odchyłka jest prawie 45 °]
hdop bardzo dobry 1.2 , ilość satelit 15 jest ok - choć mogło być więcej, to zależy od warunków pogodowych. altitude [wysokość] pokazuje ci -0.64m, masz założoną czarną gąbkę na barometrze ?
- na drugim foto widać że kula z punktami w przestrzeni nie jest idealna, ma czarne dziury i załamania krawędzi, a kompas wywalił ci 1 error. więc musisz poćwiczyć kalibrację
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Na oryginalnym gps przed kalibracją w mp yaw był jeszcze gorszy
http://wrzucaj.net/images/2016/07/27/7QjEg.jpg
ale go nie obracało. Co zrobić aby wyrównać te kreski?
Gąbka na barometrze jest (tzn pod tą obudową na apm?)
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: tombstone »

nie zrozumieliśmy się, yaw na tym zrzucie to jest odchylenie dzioba drona od północy 8-)
jak nim będziesz w poziomie obracał to się będzie zmieniał od 0-360 °
- tak czarna gąbka pod obudową apm na barometrze , bo barometr bardzo
czule reaguje na światło i wiatr więc go trzeba osłonić
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Tzn miałem na myśli że ta różnica w kącie między czarną a pomarańczową kreską była większa. Muszą się one pokrywać?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: dragonfly24 »

Znów sorry za kolejny post pod postem, ale zamieszczam jeszcze kolejne zmagania z nowym gps. Czyli powinienem wykalibrować gps tak aby czarna kreska zawsze była na północ? Nie wiem czy coś nie jest poknocone z kierunkiem zamieszczenia gps.
Założony jest tak samo jak w tym quadzie http://wrzucaj.net/images/2016/08/04/Ku0I5.jpg. Nos, rozumiem tutaj tak jak przód samochodu. Na filmikach pokazujących kalibrację są rozbieżności i nie wiem czy powinienem ustawić przy kalibracji nos quada na północ, czy aby ta strzałka wskazywała na północ http://wrzucaj.net/images/2016/08/04/KuE9F.jpg http://wrzucaj.net/images/2016/08/04/KuFZE.jpg. Zamontowałem też gps tak aby strzałka wskazywała przód quada (pomarańczowa kreska wychodziła wtedy z nosa), ale wtedy był już w ogóle niesterowny i całkowicie uciekał. Zamieszczam tutaj mój filmik (wtedy gps jest zamontowany tak jak tu http://wrzucaj.net/images/2016/08/04/Ku0I5.jpg):
https://www.youtube.com/watch?v=eNXUkUVxYVc
widać, że gdy przekręcam quada, pomarańczowa kreska kręci się w przeciwną stronę. Północ jest za mną. Czyli wychodzi na to, że gps powinien być do góry nogami? Gdy o obrócilem GPS o 180 stopni i strzałka wskazywała nos oraz wskazałem nosem północ, to tak samo kręcił się w przeciwna stronę.
Napiszcie proszę jaka pozycja zamontowania gps jest prawidłowa i czy Current heading oznacza obecne skierowanie nosa quada na północ czy tej strzałki na gps (chyba, że powinienem obrócić go o 180 stopni, wtedy będzie to samo).
Ostatnio zmieniony piątek 05 sie 2016, 07:41 przez dragonfly24, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
greg89
Posty: 38
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 17:47
Lokalizacja: Slough

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: greg89 »

Witajcie . Z moim cx 20 ver. open
Moze nie robiłełem kalibracji i nie wiem czemu dron sam mi ucieka podczas lotu. w uparte leci bokiem kiedy chce go odbic zeby wracał do mnie czasem mu się uda czasem nie...
przy strarcie zielona dioda zapaliła się na stałe,nie wiem czy mało satelit znalazł czy dać mu chwilę jeszcze ( 5min)
Ktoś potrafi w programie zobaczyc jego parametry?
ODPOWIEDZ