Smootny

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy Smootny powinien dostać bana na forum?

Tak
10
29%
Nie
24
71%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

mikun pisze:daje nam wskazówki napisał że są to silniki na które wielu z nas narzeka można wytypować które to
wiadomo że Tower Pro :lol:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

wiadomo że Tower Pro :lol:
A nie małe, czerwone Emax'y? :mrgreen:
smootny

Post autor: smootny »

dyskusja toczy się nadal - i znów odbiegliśmy od tematu... :mrgreen:
Panowie wracając do sedna sprawy - postuluje by na forum zmienić pewne zasady.
Chodzi mi dokładnie o "pitolenie" na temat komercyjnych aspektów wykorzystywania wiedzy z zasobów forum..
Nie lubie i niechciałbym już słuchać biadolenia na temat "hobbistycznie pomogę/pokarzę, jak komercja to figa z makiem...
Większość z nas robi to w jednym celu i nikt się tego nie wyprze, tak więc oszczędźmy nerwów całej reszcie i bawmy się.... a jak ktoś nie - to poprostu NIE i gęba na kłódkę... resztę zachowujemy dla siebie.

Pozdro for all :]
Jak widzę ankieta uratowała mi d..ę :] ufff
dzięki panowie

ps. nic nie trzeba przywracać wsio jest .
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Ja pierdziu. Syndrom Alexa i pfmrc się pojawił i tutaj :)
smootny

Post autor: smootny »

ak już to mój a nie jakiegoś tam alexa :]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a ja chciałem przypomniec tylko jedno : klik
I TEGO SIĘ TRZYMAJMY.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
smootny

Post autor: smootny »

Rurek pisze:a ja chciałem przypomniec tylko jedno : klik
I TEGO SIĘ TRZYMAJMY.
no ....dobra... :oops:
Awatar użytkownika
joemonster
Posty: 562
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: joemonster »

Tak patrząc z zewnątrz i z doświadczenia 10 lat na różnych forach, to na każdym forum przychodzi taki moment, że nagle jakieś takie dziwne emocji, nie ukrywajmy, żeńska energia fochów i żali wybucha i... to jest normalne. Jako faceci powinniśmy sobie poradzić, bo od tego zależy przyszłość tego forum.

Ale wiecie, dla początkującego tutaj na forum, takie informacje że Kefir zrobi skrzydło, Miś zrobi regla, czy Remzibi sprzeda OSD to też wielka tajemnica... niczym partyzantka AK podczas II wojny, jak człowiek się dowie, że ktoś do niej należy to nie może uwierzyć, że oni biorą za coś pieniądze. O tych pieniadzach mówi się szeptem, a tak naprawdę dla wymienionych powyżej to nie starczy na ratę na porsche, nie mówiąc o racie za kawalerkę. To hobby zwykłe.

Prawdę mówiąc, moim osobistym zdaniem, jedyną osobą która robi tutaj prawdziwy biznes jest właśnie Klenio i te przepychanki, tajemnice i sekrety, to trochę piaskownica w porównaniu do skali działań tego pana, który w zasadzie bez skrupułów zmienił hobby z dzieciństwa w dochodowy biznes, szuka tutaj nie kolegów, jak większość z nas, ale klientów z dużą kasą. Mało to romantyczne? Mało przyjazne? Brak tu u K. budowania fajnej więzi międzyludzkiej? Fakt, ale z drugiej strony uważam że zarabiać na modelarskim hobby w czasie gdy Chińczyk robi to samo za $12 miesięcznie to wielka sztuka i na swój sposób godne uznania i szacunku. Wk...a że byle co sprzedaje tak drogo i mam zamiar kiedyś jego sparodiować pewnym projektem, ale nadal szanuję.

Rozumiem ból co poniektórych, bo sam czuję żal że jeden z moich filmów nie został pokazany w tv (a tak bardzo na niego zasługuje, prawie oskarowy dokument, hehehe), bo wiem, że wiedza kolegów jest gigantyczna i pewnie niedoceniona, ale z drugiej strony wiem, że można się z tym przebić jak się w diabły rzuci wszystko i tylko tym zajmie i to odważnie i poświeci mnóstwo czasu (Klenio), co z tego że ktoś zrobi fajny gimbal tańszy od Photoship One o 1000$ jak nikt (chciałbym się mylić) nie wie jak wynegocjować serię zleceń za 20 tys. złotych, zresztą przy której cena gimbala 1 czy 4 tys. $ nie miałaby znaczenia, a tylko jego jakość. Piszę o tym magicznym gimbalu bo ostatnio stał się jakimś fetyszem tutaj, ale dotyczy to wszystkiego co niektórzy chcą zacząć sprzedawać.

I żeby nie było, że depczę piękne marzenia - nie kłóćcie się, jak jeden z was znajdzie zamówienie za 20 tys. to sam szybko zrozumie, że nie da rady sam zrobić wszystkiego i poprosi kolegów z forum o pomoc... jeśli nie poobraża wszystkich po drodze :)

Zresztą, może zrobić jakiegoś posta i przykleić z lista nicków osób, które coś potrafią zrobić dla innych, tak hobbystycznie ale fachowo zarazem? Żeby nowy wiedział do kogo napisać? Bo to fajne hobby... a panowie, tutaj klientów do naprawdę dużych zleceń to nikt tu nie znajdzie, stali bywalcy mogą tylko pomóc sobie nawzajem, a na pewno nie zarobić jeden na drugim. Za to niech nowi latacze do nas dołączają i niech biją kolejne rekordy, kręcą nowe filmy w przyjaznej atmosferze.

Ps. Smootny, opisy jak przerobić regle na i2c są w setce miejsc w internecie, sa na rcgroups... i co z tego? Jak sam zaczynałem FPV też przez miesiąc miałem jazdę - och, ten rynek potrzebuje gotowców, tak żeby nowy mógł kupić sobie zestaw od razu do latania... dobrze, że nie puściłem go tutaj, bo bym został zjedzony żywcem, a teraz myślę żeby mi się nie chciało robić, testować a potem jeszcze serwisować sprzętu, a prowizje nie są wielkie. Ursus za 350 zł to jest cud, że pan Marek chce robić za takie pieniądze coś tak pięknego, Multiplex by brał za to 1300 zł :)

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze:a ja chciałem przypomniec tylko jedno : klik
I TEGO SIĘ TRZYMAJMY.
Czasem trzeba rozładować jednak napięcie, dać se w twarz i wszystko wraca do normy :D



btw. rozwiązanie konkursu: :mrgreen:
Quad + gopro - Emax 2822 - bez wymienionych łożysk
Hexa + mktr - Turnigy 2213 (na ktore pol forum narzekało) - bez wymienionych łożysk

+ wiele wiele godzin spędzonych przy każdym modelu zamiast na forum narzekając że ktoś mi pomóc nie chce :D


edit. można Wam tłuc tutaj do upadłego (i pozniej za to obrywać) że najpierw należy nauczyć się latać, budować i ustawiać małe modele - budujcie oktoptery, będziecie wielcy :P
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Czyli te turnigy 2213 mają mieć 2kg ciągu? Co daje w Twojej hexie 12kg jak pisałeś wcześniej na jednym z postów ooo tu na dole strony http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1850 :-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

12kg jeszcze nie zbudowałem. Oczywiście jak poleci mogę podzielić się z Wami napędem, narzekają na niego 10x bardziej niż na 2213. Ja tu widzę inny problem, problem który mnie przeraża. Zaczniecie to budować po kolei na ślepo, bo tak zrobił kolega z forum.

Kefir zrobił okto, pół forum buduje okto na tym samym napędzie - z czego wiekszość nawet nie wie po co. Ludzie chcą wozić lustrzanki a gopro nie umią opanować, od razu wszyscy budują ogromne maszyny....

Wkręcają się po kolei wszyscy w słowo 'komercja' a jeszcze godziny w powietrzu żadnym kopterem nie spędzili :)



Popatrzcie na ludzi takich jak Jakub (oprawca). Mimo iż nie przepadam za jego charakterem, to jestem pełen podziwu jak po kolei zalicza wszystkie etapy. Zaczął z grubej rury jeszcze u Petera - "nie mam pojecia o co chodzi ale bede robił zdjęcia z lustrzanki".
Jego etapy:
-zebrał info na rcgroups
-nauczył się budować koptery
- nauka latania klasycznie (cały sezon?)
- poznawanie różnej elektroniki
- aktualnie nauka latania fpv

Mogę założyć się z kimkolwiek, że bedzie latał lepiej niż 3/4 forum.

Z pewnoscia kolejne etapy:
-budowa duzego koptera
-pod koniec sezonu latanie z lustrem.

A co robi reszta? Reszta zaczyna przygode od budowy hexa/oktokoptera. Porobią w końcu maszyny po 30kg ciągu, Ugrzęzną w d., nic z tego nie będzie i jeszcze komuś krzywdę zrobią.

Przyzwyczaj się więc Smootny, że będę do Ciebie pisał "projekt komercyjny", będziesz to słyszał ode mnie do czasu aż się tutaj podejście nie zmieni i przestaną się dolary w oczach świecić. Można przykleić silnik na taśmie i lecieć, jak debil, na 10km, ale można też zrobić 20km małymi, bardziej odpowiedzialnymi krokami. Dałbym sobie łeb uciąć, że mała hexa już Ci nie starcza i budujesz coś większego, a ja nie pomogę Ci w niczym do póki nie zobaczę jak quadem latasz.

To jest forum hobbystyczne, tutaj mamy się razem uczyć, latać i wymieniać doświadczeniami. Jeśli ktoś jest tutaj tylko po to, by wyłapywać info do byznesów i "wymagać" czegokolwiek od innych, to droga wolna.

To wylałem trochę żali, jak zwykle "prosto z mostu" ... :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
smootny

Post autor: smootny »

diem pisze: Przyzwyczaj się więc Smootny, że będę do Ciebie pisał "projekt komercyjny", będziesz to słyszał ode mnie do czasu aż się tutaj podejście nie zmieni i przestaną się dolary w oczach świecić. Można przykleić silnik na taśmie i lecieć, jak debil, na 10km, ale można też zrobić 20km małymi, bardziej odpowiedzialnymi krokami. Dałbym sobie łeb uciąć, że mała hexa już Ci nie starcza i budujesz coś większego, a ja nie pomogę Ci w niczym do póki nie zobaczę jak quadem latasz.
w takim razie poczekasz sobie do zlotu jak nie dalej :] bo dopiero tam może zobaczysz jakiegoś "mojego" quada.... moja "mała hexa" styka w zupełnosci i narazie nic innego mi nie potrzebne.. to, że w miedzy czasie buduje się inne kopterki nie znaczy, że są moje/dla mnie - a h spędzone przy nich (budowa + latanko) są natomiast bezcenne.... :mrgreen:
Czy $$ przestaną świecić w naszych oczkach ?? - niesądzę... taki nasz ludzki urok, dzięki nim ja bynajmniej jeszcze głębiej wbijam się w to co mi przydatne i mogę kupować inne podzespoły które są mi potrzebne do latania.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

smootny pisze: Czy $$ przestaną świecić w naszych oczkach ?? - niesądzę... taki nasz ludzki urok
Gdyby każdy miał takie podejście, to teraz zamiast porad na forum miałbyś dostępne produkty i propozycje składania zestawów, jak to w przypadku kolegi Oktokoptera jest. Jak widzę dużo się nie różnicie, z tym że on nie wymaga od innych by mu pomagali.
smootny pisze: Nie lubie i niechciałbym już słuchać biadolenia na temat "hobbistycznie pomogę/pokarzę, jak komercja to figa z makiem...
Z Twoich ust te słowa brzmią bynajmniej śmiesznie.
pozdrawiam
Michał
smootny

Post autor: smootny »

diem pisze:
smootny pisze: Nie lubie i niechciałbym już słuchać biadolenia na temat "hobbistycznie pomogę/pokarzę, jak komercja to figa z makiem...
Z Twoich ust te słowa brzmią bynajmniej śmiesznie.

a niby to dlaczego (skoro to opis twojego zachowania) - ja nigdy nikomu nie odmówiłem jak coś potrzebował - chociaż wiedziałem , że to robił dla kasy, więc w czym problem ???

Wkurzyłes mnie TY swoim pitoleniem o allegro i tajemnicy, więc postanowiłem troszkę ci ciśnienie podnieść...
Dlatego też ten wątek powstał jak jeszcze tego nie zrozumiałeś...

Osobiście "żyję" na kilku forach tematycznych (serwis gsm) na których takich podziałów niema, każdy z nas tam ma swój punkt z serwisem i każdy na tym KASE (Choć ja nawet do tego hobbystycznie podchodzę) robi, chociaż co poniektórzy mieszkają od siebie dosłownie o pare km, ludzi/klientów jest tylu że dla każdego styknie..
Nikt nikomu nie wytyka takich bzdetów a nawet, tobie zapewne wyda się dziwne - POMAGAMY SOBIE !!!!!

.. ty jednak jak widzę masz troszkę inne podejście do tego "życia".
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

smootny pisze:
Wkurzyłes mnie TY swoim pitoleniem o allegro i tajemnicy, więc postanowiłem troszkę ci ciśnienie podnieść...
Dlatego też ten wątek powstał jak jeszcze tego nie zrozumiałeś...

.. ty jednak jak widzę masz troszkę inne podejście do tego "życia".

Mam chyba jakieś kompletnie zryte podejście do życia. Prowadzę/opłacam hobbystyczne forum, na którym mocno zaczęliśmy tematykę kopterową. Jakiś user, który znajduje sie tutaj tylko po to zeby zarobić:
WYMAGA ODE MNIE bym jak na spowiedzi podawał mu napędy do kopterów,
WYMAGA ODE MNIE bym skasował jego posty bo osoba 3cia powiedziała mu o jego zarabianiu,
WYMAGA ODE MNIE zmian na forum.


Hehehe, powiedziałbym Ci gdzie Ty możesz sobie wsadzić swoje żądania :mrgreen: To tak jakby teraz na mnie wyskoczyli kolesie z robokoptera, że wymagają ode mnie bym usunął im wibracje z tych cudnych zarobkowych platform :D:D

Wiesz na czym polega Twoj problem? Nie masz kompletnie nic do zaoferowania użytkownikom tego forum, Twojego zaangażowania w pomaganie innym jest śladowe, masz za to niezły tupet i ogromne wymagania.

Ode mnie nie dowiesz się już niczego, wierz mi :D Możesz mi teraz próbować podnosić ciśnienie do woli! :mrgreen:


Boże, porównał nas do forum GSM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ