Lokalizator zagubionego sprzętu latającego

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Rurek pisze:Wystarczy przechowywać i wysyłać ostatni odczyt przy fixie minimum 5 satelit wraz z godziną z której jest ten odczyt. Wtedy ma się pewność że koordynaty są prawidłowe...a przy odrobinie szczęścia ;-) nawet aktualne
no właśnie "ostatni" - a jak on będzie lipa ? - nie lepiej mieć 2-3 ? Rurku,sam dobrze wiesz jak to z tym szczęsciem jest - jak mu nie pomożesz to ono może d...y nie ruszyć :-D
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Toć napisałem że dla 5ciu satelit i wtedy lipy nie będzie tak sądzę.
Idea byłaby taka że co, powiedzmy sekundę logika sprawdza i zapisuje do EPROMu koordynaty i czas. Zapisuje/nadpisuje oczywiście pod warunkiem sat>5. I robi to cały czas od momentu włączenia i uzyskania fixa aż do śmierci (pakieciku wbudowanego) . Aby pakiecik wbudowany nie zdechł w czasie pracy "nieawaryjnej" potrzebny będzie jakiś kilkuelementowy manager zasilania coby zasilanie było z głównego pakietu a dopiero po ucieczce i zdechnięciu/rozłączeniu pakietu załączałoby się wbudowane zasilanie sos. Zastanowiłbym się też nad cyklicznym nadawaniem sygnału np co 10" a nie ciągłym - na dłużej starczy bateryjki rezerwowej :-)
Następnie moduł nadwaczy (logika) pobiera ten zapamiętany odczyt i w razie spełnienia warunku że jest w trybie lokalizatora - wysyła te dane w świat i przy pomocy eLdisPa/track my rc sobie te dane odczytujemy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Ok,dotarło i jest do przyjęcia :-D
Pozdrawiam, Jacek
Jurek
Posty: 94
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 22:29
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Post autor: Jurek »

czytam Wasze opinie na temat instalowania lokalizatrów w modelu.Mogę podzielić się swoimi uwagami.Od 4 lat używam lokalizatora GPS Tracker TK102-2,nie miałem żadnych niespodzianek.traker mam usytuowany na skrzydle w miejscu gum do mocowania skrzydła do kadłuba [Skywalker 1900],lub model Talon.Zdarzyła się awaria AV 6km od bazy włączyłem RTH [AP FY-21] .Dla utwierdzenia się ,że model wraca do bazy zadzwoniłem na nr.trakera otrzymałem odpowiedz że model wraca do bazy.Powtórzyłem to 2#.żadnych zakłóceń.
Jestem zadowolony z w/w urządzenia
Ps. Trzy Krotnie wskazał zgubę
Pozdrawiam -tyle startów co lądowań
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Skusze się na ten TK102-2 - przetestuje a jak wyjdzie coś nie tak na hexie to będę miał w samochodzie jako lokalizator i już - zawsze korzyść.
Z tego co widze na alledro http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk106 ... 81936.html to jest nawet jakiś nowszy model ponoć lepszy od 102 Co wy na to?
Ten tracker ma też aplikacje na androida https://play.google.com/store/apps/deta ... kmon&hl=pl

Całkiem ciekawie może działać.
Wstrzymam się do rana i jak coś to biorę tego TK106
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

Myszon pisze:Skusze się na ten TK102-2 - przetestuje a jak wyjdzie coś nie tak na hexie to będę miał w samochodzie jako lokalizator i już - zawsze korzyść.
Z tego co widze na alledro http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk106 ... 81936.html to jest nawet jakiś nowszy model ponoć lepszy od 102 Co wy na to?
Ten tracker ma też aplikacje na androida https://play.google.com/store/apps/deta ... kmon&hl=pl

Całkiem ciekawie może działać.
Wstrzymam się do rana i jak coś to biorę tego TK106


Ja mam ten TK 102, jest spox
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
CzaRoman
Posty: 91
Rejestracja: piątek 09 gru 2011, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: CzaRoman »

Myszon

Poczytaj komentarze sprzedającego - to jest pośrednik...
Z opisu aukcji...
Niektóre przesyłki mogą być objęte procedurą celną, zdarza się to bardzo rzadko, podana cena w aukcji nie zawiera ewentualnych niewielkich opłat celnych.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

CzaRoman pisze:Myszon

Poczytaj komentarze sprzedającego - to jest pośrednik...
Z opisu aukcji...
Niektóre przesyłki mogą być objęte procedurą celną, zdarza się to bardzo rzadko, podana cena w aukcji nie zawiera ewentualnych niewielkich opłat celnych.
Faktycznie dzięki, pewnie bym nie doczytał tego. Może faktycznie wystarczy ten TK102
Ewentualnie zadzwonię jutro tu http://astercomp.pl/sklep-internetowy/l ... ia-do-200/
Chyba że się coś jeszcze trafi na miejscu taniej.
Podejrzanie tanio http://mixmall.pl/pl/65-lokalizator-gps ... sluch.html
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Przerobienie on off na czasówkę i jest tracker z podsłuchem złodzieja ;)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Czasówkę zmontuje w obudowę albo przytwierdzę do tego urządzenia. Najpierw przetestuje go na hexie - zobaczymy co potrafi.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Tego z Allegro bym nie brał. Szkoda czasu i nerwów, poczytajcie jakie negi ma.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Allegrowicz "wysyła" towar z UK i jakoś ma pecha co do UC.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

czasówkę trzeba tak zrobić, aby w przypadku jej zniszczenia/odcięcia zasilania wcześniej - układ się włączył .... albo ją zintegrować mocno z trackerem aby była niezniszczalna...
idealnie by było aby w samym trackerze można było skonfigurować łączenie się modułu z gsm w określonym czasie ale pewnie nie ma na to opcji
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Post autor: Royce »

Jaka kartę GSM najlepiej używać z tym lokalizatorem ?
Radek Piotrowski
XJ600
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 12:03
Lokalizacja: Lubanie

Post autor: XJ600 »

Może coś z Playa. Bo ma roaming innych sieci. Czyli nie ma zasięgu play to połączy z tmobile, plusem albo Orange.
Jakiś prepaid z długą ważnością konta
ODPOWIEDZ