Bad Cat - czyli moje nowe mini H

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Czy coś trzeba jeszcze ustawić w GUI by robić zawisy w pokoju z utrzymywaniem wysokości jak na Twoim filmie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

To na filmie to było z początków trymowania wiec na pewno nie było jakoś wypieszczone. A potem to już latałem na dworku nie zwracając uwagi na baro ;-)
Awatar użytkownika
pa0l0
Posty: 37
Rejestracja: piątek 07 wrz 2012, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pa0l0 »

Bardzo fajny projekt. Gratuluję.
Mam kilka pytań technicznych.
Jak jest zasilane FPV?
Czego używasz do linku FPV 1.2?
Jakie masz Gogle? Maja wbudowany odbiornik 1.2GHz?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Z pakietu głównego zasilam FPV porpzez płytkę KFC32FTB na której filtr video jest zintegrowany. Link jest 1.2GHz do walizki a z walizki do okularów już 5.8.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Posty: 184
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 05:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcin1415 »

Trochę offtopic, jaką drukarką drukowałeś ramę? Czy ten plastik się nie rozwarstwia? Jaką tanią drukarkę polecacie aby móc drukować dobrej jakości elementy?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

To jest rama z Fr4 1.5mm a nie drukowana ;-)
Awatar użytkownika
michalzimniak
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 08:03
Lokalizacja: Łódź/Kraszew

Post autor: michalzimniak »

Witam.
Pozwolę zadać sobie pytanie w tym poście bo generalnie jako pierwszego quadcoptera miałem składać bad cat'a według projekty kolegi Marbalona. Szukając na stronce myrcmart znalazłem coś takiego:
http://www.myrcmart.com/zmr-xpower-4axi ... -6321.html
Można prosić o opinię czy się nada do zabawy/nauki?
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Zaletą kotka jest możliwość schowania elektroniki i jest przygotowany pod FPV
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

@michalzimniak: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=15647 ostatnie wpisy w wątku, moja sugestia projektuj pod 3s
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Awatar użytkownika
michalzimniak
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 08:03
Lokalizacja: Łódź/Kraszew

Post autor: michalzimniak »

Poczytalem i jednak na bank bede robic na gretach z projektu marbalona. Na poczatem chyba jednak wezme gotowca a potam wymienie plytke na te mala od marbalona te z fpv.
Jest jeszcze jeden dylemat za 140$ mini hexa. Mam jeszcze tydzien na przemyslenia.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Wylatałem dziś cztery pakiety kopterkiem Bad Cat. Co prawda loty na otwartej przestrzeni ale to moje początki kopterowego FPV. Lata super i daje moc emocji.
Następne loty już z mobiusem na pleckach.
Zbyszek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Bad Cat ma jedną zaletę, jak nim latam to jakoś bez obaw o nic. Smigła ok złamią się ale resztę cieżko "ubić" z uwagi na prostotę konstrukcji i małą masę modelu. ja kurka ostatnio za grosz czasu... tylko w pośpiechu gdzieś jeden pakiecik...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

na jo go troszkę dzisiaj "ubiłem", ale to wszystko przez mocny wiatr, czasami aż za mocny, generalni nic się nie stało, delikatnie jedno ramię się rozkleiło - nawet śmigła się nie połamały :)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Ja jakiś czas temu też zrobiłem swoją wersję Bad Cata, setup bardzo podobny do Marbalona - w zasadzie to tylko nadajnik video dałem mniejszy, ale docelowo chyba zmienię na foxa 800.:

* Motors: ZMR/RCX-1804 (2400kv)
* Props: 5030 trójłopatowe
* ESC: RCX 10A (G Series)
* FC: KFC32FTB
* FPV camera: Sony 600TVL (2.1 Lens)
* HD Camera: Mobius Action Cam (standard lens)
* VTX: fpvhobby nano 1.2Ghz 50mW
* Bateria: Zippy Compact 1300mAh 3S
* Antenki: do eleresa jakiś krótki plastikowy bacik za 5zł (docelowo będzie bacik 16cm), do video też bacik

Parę fotek:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

W weekend mój Zły Kotek odbył swój pierwszy lot FPV:


Filmik długi, ogólnie nuda (przynajmniej na początku, bo od połowy to zacząłem nieco szaleć ;)), bez muzyki, sorki, ale nie miałem czasu na cięcie tego i obróbkę, więc to RAW wersja prosto z mobiusa. To co mnie denerwuje na nagraniu to zmiana kolorów przez Mobiusa - sorki za OT, ale jak to wyeliminować? Latałem na domyślnych ustawieniach.. muszę pokombinować. Czasem są wibracje, szczególnie przy wzonoszeniu i opadaniu, ale zapewnie się trochę polepszy jak wyważę śmigła, bo założyłem "prosto ze sklepu". W przyszłości sprawdzę też te carbony 5x3, bo też do mnie lecą już jakiś czas. Planuję też dołożyć kompas, prawdopodobnie na dolnej tylnej mono-nóżce, bo to chyba najdalej czegokolwiek w tej ramie.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

MatManiak pisze:To co mnie denerwuje na nagraniu to zmiana kolorów przez Mobiusa - sorki za OT, ale jak to wyeliminować?
Trzeba ustawić ręczny balans bieli. "Ręczny" w znaczeniu, że wybrać jakiś konkretny (albo i całkowicie manualny), a nie "auto", bo własnie automatyczne przechodzenie z jednego na drugi powoduje te zmiany.
ODPOWIEDZ