DJI Phantom -hack, usprawnienia,masa, dłuższy czas lotu, FPV

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Mako pisze:P.S. Ja miałem P1 z Nazą V1 i miałem lewe i prawe gwinty. Widać to już był model ze środka produkcji .
Tak no już nowsza wersja. :) Ja też mam pierwszy model P1 i tam są wszyskie silniki takie same (takie same gwinty) :)
morty
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Pytanko o kolejne usprawnienia.

Post autor: morty »

Witam witam

Zaczynam przerabiać swojego Phantoma. Wrzucam to pytanie do tego wątku ponieważ dotyczy to tylko Phantoma a nie żadnej mocniejszej maszyny :)

Czy ktokolwiek z forumowiczów montował do Phantoma Nikona 1 J3 i spinał to z gimbalem ?

Może polecicie Gimbala. Wszyscy polecają Tarota ale on jest pod Go pro i podobne.

Nie znalazłem takiego wątku na forum :)

Latało to w ogóle dłużej niz 5 miniut przy pakiecie 2 baterii ?

Znalazłem cos takiego ale moze ktoś ma inny pomysl:
http://www.ebay.pl/itm/Vortex-XD-2-Brus ... 27dfdb8c81

Wielkie dzieki
Powoli ale do góry. Phantom 1.1.1+ Śmigła od Vision 2+Mobius - I wiele planów na przyszłość
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Post autor: zawodnik3 »

Latanie z czymś większym od tarota to już chyba szaleństwo masa krytyczna
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Phantom tego nie dźwignie. Jeśli gimbal to tylko pod GoPro. Widziałem jak Phantom latał z RX100 ale o gimbalu do niego nie ma mowy.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Pytanko o kolejne usprawnienia.

Post autor: fragles »

morty pisze:Czy ktokolwiek z forumowiczów montował do Phantoma Nikona 1 J3 i spinał to z gimbalem ?
Sprawdź sobie najpierw ile jest w stanie udźwignąć (podczepiając jakieś obciążenie) i będziesz wiedział, czy to w ogóle ma sens. Moim zdaniem Nikon 1 z gimbalem będzie za cięźki - do takich rzeczy raczej hexa.
morty
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Gimbal dla Phantoma

Post autor: morty »

Wielkie dzięki wszystkim.

Takich odpowiedzi się obawiałem ale nadzieja umiera ostatnia:)...

Będzie trzeb przełożyć bebechy Phantoma i przerobić do Hexy.

Albo jak wpadnie dodatkowa gotówka zakupić GO pro lub podobne :(

Na razie latałem tylko z Iphonem jako kamerą :) 135 G
Powoli ale do góry. Phantom 1.1.1+ Śmigła od Vision 2+Mobius - I wiele planów na przyszłość
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Gimbal dla Phantoma

Post autor: fragles »

morty pisze: Albo jak wpadnie dodatkowa gotówka zakupić GO pro lub podobne :(
Możesz kupić Mobiusa - to tylko 70$ a jakość prawie jak GoPro.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Re: Pytanko o kolejne usprawnienia.

Post autor: Mako »

morty pisze:Czy ktokolwiek z forumowiczów montował do Phantoma Nikona 1 J3 i spinał to z gimbalem ?
Oj będzie kiepsko. Goły Phantom 1 to 800g. Maksymalna masa to 1300g czyli można dołożyć max. 500g. Przy takiej masie lata jakieś 4-5 minut. Nikon 1 z gimbalem co podałeś to pewnie ponad 600g bez obiektywu będzie więc Phantom ledwie oderwie się od ziemi o ile w ogóle wystartuje. To nie zadziała. Do tego Nikona to trzeba by np. F550 złożyć.
morty
Posty: 11
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Nikon 1 J3

Post autor: morty »

Przepraszam nie podałem wagi.

Nikon 1 J3 z kitowym obiektywem 10 - 30 = 245 g+115 g = 360 G
Powoli ale do góry. Phantom 1.1.1+ Śmigła od Vision 2+Mobius - I wiele planów na przyszłość
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Re: Nikon 1 J3

Post autor: Mako »

morty pisze:Nikon 1 J3 z kitowym obiektywem 10 - 30 = 245 g+115 g = 360 G
No to z tym gimbalem 700g. Maszyna 1,5kg to ledwie oderwie się od ziemi i będzie latać pewnie 3 minuty.... Bez gimbala to by latało nawet fajnie.
FrancisBegbie
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 13:38
Lokalizacja: Biesy i Czady

Post autor: FrancisBegbie »

Witajcie,
Nadszedł czas na "męską" decyzję, przełamałem się i chcę zacząć przygodę z FPV - na początek od Phantoma 2.

Z racji, iż chciałbym na starcie już nieco namieszać, pod moje wykorzystanie (panoramy sferyczne, zdjęcia i ew. jakieś krótkie filmiki). Dlatego chciałbym Was prosić o porady, bo ja jeszcze jestem zielony, mimo, że już coś czytałem - forum wertowałem, youtube'a, googla... i tyle co wiem i co widziałbym do zmiany w phantom 2(do tej wersji: http://www.abc-rc.pl/Phantom-2-Zenmuse-H3-2D) to:

- śmigła na lepsze np. http://goadventure.pro/quadricopter-dji ... om-2-.html
- silniki http://www.abc-rc.pl/Phantom-Antigravity-MN2214
--- powyższe w celu uzyskania stabilniejszego lotu no i widziałem, że zdarza się, że phantom 2 ma problem z "turbulencjami"
- do tego wydłużenie podwozia w celu maksymalnego uniknięcie pozostawienia śmigieł w kadrze: http://www.abc-rc.pl/Phantom-podwozie-podniesienie

Zastanawiam się nad rozwiązaniem głowicy panoramicznej (tutaj jest gotowe rozwiązanie: http://dronexpert.nl/product/dji-phanto ... -complete/), gdyż z podanym gotowcem są 2 problemy:
1. Cena
2. Brak możliwości podglądu na ziemi

Dlatego moje pytania są takie:
1. czy moje zmiany wyżej są w ogóle uzasadnione?
2. czy coś jeszcze jest godne modernizacji?
3. czy ktoś ma propozycję rozwiązania głowicy panoramicznej?
4. czy wybrać gotowy zestaw FPV (np. http://aero.pl/pl/fpv-monitor-lcd ... on-rc.html + http://aero.pl/pl/dji-systemy-kon ... splay.html) - czy tutaj jest szansa, że kompletny amator to złoży sam z podzespołów kupionych samemu? bo tego się obawiam... że nie podołam, albo zepsuję:) a kwota nie mała.

Dzięki serdeczne za pomoc:)
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Na głowicach panoramicznych się nie znam ale co do śmigieł to bym poszukał jakieś carbony ale samozakręcające bo to duże ułatwienie (widziałem takie na e-bay ale nie wiem co to warte) a co do silników to mam mieszane odczucia bo po kilku lotach na jednym z moich pojawiły się spore luzy. Jestem w trakcie wymiany jednego z moich MN2214 na gwarancji i zrobię drugie podejście. Może tym razem będzie lepiej bo silniczki faktycznie mają więcej ciągu niż te fabryczne. Złożenie własnego zestawu FPV nie jest bardzo trudne ale kupienie takiego gotowca też ma swoje zalety bo można łatwiej i szybciej uruchomić a powinno działać. Tylko że w tym zestawie co podałeś jest jakiś ściemniarski opis że nadajnik i odbiornik są firmy Fat Shark a nie kojarzę aby Fat Shark robił takie monitory w wbudowanym odbiornikiem.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Po co Ci głowica do Phantoma? Wystarczy gimbal. Jak będziesz miał FPV to wystarczy z gopro napstrykać zdjęć obracając model dookoła a potem to poskładać w np PTguiPRO. Popełniłem już kilka panoram w ten sposób i wychodziły całkiem przyzwoicie. Zazwyczaj wystarczyło zrobić 3 serie zdjęć dookoła: gimbal max do góry (tzn tak aż zaczną się pojawiać łopaty śmiegieł w kadrze), gimbal w poziomie, gimbal mocno opuszczony i jedno zdjęcie patrząc pionowo w dół. Na koniec jedna fota nieba zrobiona z ziemi pionowo w górę. Składanie w PTguiPro w dużej mierze robi się samo, trzeba tylko wyciąć śmigła i nieco poprawić linkowanie punktów.
FrancisBegbie
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 13:38
Lokalizacja: Biesy i Czady

Post autor: FrancisBegbie »

Rufus - zarabiam na tym i wiem, że czas to pieniądz - pstryknięcie 4 zdjęcia z użyciem tej głowicy co podałem jest ciekawym rozwiązaniem z uwagi na czas i precyzję składania. Nie wiem jak jest przy użyciu gimbala 2D - bo nigdy nie używałem. Jeżeli jesteś tak dobry i chciałbyś być jeszcze lepszym człowiekiem i podzielić się swoimi pracami, byłbym wdzięczny :)

Odnośnie tego phantoma 2 to mam mieszane uczucia, bo nie wygląda mi to solidnie wykonane a nie chciałbym też nikogo tym zabić:) zwłaszcza, że zielony jestem w temacie kompletnie.

Zastanawiałem się nad alternatywą tj. Dji f550 - jednak tutaj koszta rosną i nie wiem jak z korzyścią dla mnie - czy zauważę, aż taką korzyść. Nie ukrywam, że w phantomie cena i czas lotu mi odpowiada. Szkoda wielka, że dodatkowy aku jest tak drogi, no ale to urok "gotowca".
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Nie wiem czy jest się czym chwalić ale tu masz dwie moje panoramki z lutego i marca.

Phantom to zabawka (choć i na niej idzie *coś* zrobić i *coś* zarobić), do pracy lepiej byłoby jednak coś większego zbudować, IMHO. Ale mądrzyć się nie zamierzam, bo sam też latam mydelniczką a dopiero buduję coś większego.
ODPOWIEDZ