Naza -15

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Naza -15

Post autor: czak45 »

Ktoś może próbował przy minus 15?
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Ja wczoraj latałem przy trochę lżejszym mrozie (max -10) i bez problemów większych - poza wariacjami alarmu napięcia - albo przetwornik w nazie staje się mało dokładny, albo akumulator przy tej temperaturze ma większą rezystancję wewnętrzną - mam ustawiony alarm tak żeby rozładować 80% pakietu, a teraz się świeci gdy wylatam zaledwie 60%.
Awatar użytkownika
kamil_rc
Posty: 123
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 21:34
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: kamil_rc »

Normalnie się lata tyle że czas lotu /2.
Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
Savvas
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 09:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Savvas »

W instrukcji napisane jest -10 do +50 . Sam jestem ciekaw jak to moze byc przy -15st.
Mysle ze moze jutro pojdziemy na jakies testy.Ale obawa jest.Ktos testowal w extremalnych warunkach?
M@T!
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 15:10
Lokalizacja: Oslo - Sandomierz

Post autor: M@T! »

jak w instrukcji pisze że do -10 to ja bym nie ryzykował :)
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Latałem wczoraj przy - 16 naza v2 zamontowana w dji s800 :-P Nie zauważyłem jakiś różnic w locie , pewnie czas lotu jest krótszy niż zwykle ale po 10 min odpuściłem bo mi palce zamarzały :-)
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

Mi hexa wystartowała, ale nie chciała się nawet wznosić, od razu po wystartowaniu włączył się alarm niskiego poziomu baterii. Lipole wcześniej leżały z godzinę w zimnym bagażniku. Kolejną próbę podjąłem wrzucając lipole na czas transportu do torby z termoforem wypełnionym ciepłą wodą - czas lotu był normalny, w locie lipole nagrzewają się podczas pracy - nie zdążyły się wystudzić.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Latać się da bez problemu. Ale trzeba zachować pewne zasady, po pierwsze pozwolić aby barometr i wszystkie czujniki nie miały szoku termicznego. Po drugie baterie trzymamy w cieple i zakładać dopiero przed lotem. No i plastiki są bardziej łamliwe!!!
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

Mi przy -20 regle odmówiły (hobby wing 25A, chyba bez kwarcu) - nie mogły się zsynchronizować z PWM z Nazy.
A tak to czas lotu /2 i tyle :)

Niestety Multiwii Criuse SE przy -8 bodajże "zamarzają" żyra i robi się niesterowny kloc :D a baro BMP085 w ogóle nie działa ze względu na brak kompensacji temperaturowej (poza zakresem w tabeli)
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Regulatory na atmedze bez oscylatora będą miały problemy w takiej temperaturze. To samo w pełnym słońcu. Nie ma to jak regle na silabsach :)
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Ja testowałem Nazę V2 i Lite w niedzielę przy jakichś -12. Lite zupełnie zwariował w kwestii pomiaru napięcia - zaraz po starcie zaczęła migać czerwona dioda i dałem spokój... Naza V2 odbyła 3 loty - pierwsze 2 bez żadnych problemów, natomiast przy 3 locie zaczęły się problemy. Wyglądało to tak, jakby FC na ułamki sekund przestawał wysyłać jakikolwiek sygnał do wszystkich regli jednocześnie - wszystkie silniki stawały, hexa opadała równo o jakieś 2 - 3 metry i nagle wszystko wracało do normy... Po 3 takim zajściu spakowałem sprzęt i dałem spokój...
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

camaroon pisze:No i plastiki są bardziej łamliwe!!!
Czyżby zatrzaski w ramach Tarota pękały ?
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

shaggee pisze:Regulatory na atmedze bez oscylatora będą miały problemy w takiej temperaturze. To samo w pełnym słońcu. Nie ma to jak regle na silabsach :)
Nie sądze aby tu o kwarc chodziło bo w końcu poleciałem za kilka minut. Wg. datasheet atmeg wewnętrzny rezonator przy tak niskich temperaturach wciąż ma zbyt małe odchyłki ażeby działała nieprawidłowo. Za to można ją bardziej kręcić :)
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Testowałem przy -9
Naza v2 - po minucie przechodzi na drugi alarm poziomu napięcia.
Ipeaka 30A bez problemów
Czas lotu wygląda na zgodny z kalkulatorem, nie znam jeszcze letniego bo dopiero co składam całość do kupy :)

Obrazek
ODPOWIEDZ