OSD do DJI Phantom V1.1.1 NAZA V2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Nawet masz w przyklejonych :)
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1628


A działa świetnie, z V2 przez PMU najlepiej, ale i z V1 lub lite też działa tylko nie wszystko.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

zybyzy teraz trochę zgłupiałem, piszesz że V2 "przez PMU" a w opisie Phantoma V2 jest że posiada CAN-bus.
Czy BMU to PMU i = CAN-bus ?
Pozdrawiam,
Jacek
Artu

Post autor: Artu »

Jacku, a po kiego Tobie w kopterze horyzont :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ale Miśiowe OSD to nie tylko horyzont...
Logowanie, gadanie, wariometr itepe... co tu się rozpisywać, oryginalne OSD od DJi nie dorasta do pięt Miśiowemu wynalazkowi.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

wjacek pisze:Czy BMU to PMU i = CAN-bus ?
Tak jest - będzie działać. Tylko trzeba pamiętać że wtedy oryginalnego gimbala nie będzie gdzie wpiąć bo wejście jest tylko jedno. Trzeba by wtedy chyba hub'a.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sq5alq »

A no właśnie co z gimbalem jak podłącze PMU i zna nim iOSD ???
DJI Phantom V1.1.1, Gimbal Tarot T2D, PMU, iOSD, TX 200 mW, Śmigła od Phantom V2
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

rufffus pisze:Ja do swojego 1.1.1 wrzuciłem DJI iOSD mini i jestem bardzo zadowolony. Całość praktycznie plug'n'play poza przylutowaniem 4 kabelków: 2 z obrazem z kamery i 2 z obrazem do nadajnika FPV. Aha, do Phantoma 1.1.1 z Nazą V2 potrzebujesz PMU v2, które niestety podwaja koszt instalacji.
Wlasnie rozkrecilem swojego phantoma i tak jak ruffus pisze trzeba dokupic PMU v2 i dji osd
razem to okolo 120 F =600zeta i jeszcze problem gdzie to upchac , osd Misia na 90% sie nie zmiesci
zostaje opcja jak Artu pisal remzibi na zawnatrz motowany np .na rzepa
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Adasko pisze:... PMU v2 i dji osd razem to okolo 120 F =600zeta i jeszcze problem gdzie to upchac , osd Misia na 90% sie nie zmiesci
PMU v2 i iOSD mini to wydatek rzędu 450~500 PLN. Oba moduły mieszczą się w obudowie 1.1.1. Może nie ma wielkiego luzu ale nic nogą na chama upychać nie trzeba.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

sq5alq pisze:A no właśnie co z gimbalem jak podłącze PMU i zna nim iOSD ???
wtedy raczej taj jak pisałem - hub
http://quadcopters.co.uk/dji-can-bus-hub-1048-p.asp

pod warunkiem że chcesz oryginalny DJI
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sq5alq »

Ok tylko z tego co pamiętam ale mogę się mylić gimbal (u mnie Tarot) mam podłączony pod wyjście F2 w nazie a z tego co w necie widzę PMU podłączyć trzeba jak X1,2,3 ale nie wiem jeszcze na 100% więc z tego co rozumiem nie będzie potrzeby HUB tylko PMU i iOSD no i to do TX video
DJI Phantom V1.1.1, Gimbal Tarot T2D, PMU, iOSD, TX 200 mW, Śmigła od Phantom V2
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

sq5alq pisze:Ok tylko z tego co pamiętam ale mogę się mylić gimbal (u mnie Tarot) mam podłączony pod wyjście F2 w nazie a z tego co w necie widzę PMU podłączyć trzeba jak X1,2,3 ale nie wiem jeszcze na 100% więc z tego co rozumiem nie będzie potrzeby HUB tylko PMU i iOSD no i to do TX video
Też mam tarota - nic nie zmieniasz w sposobie jego podłączenia, zostaje tak jak był pod F2.
sq5alq
Posty: 31
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sq5alq »

zybyzy pisze:
sq5alq pisze:A no właśnie co z gimbalem jak podłącze PMU i zna nim iOSD ???
wtedy raczej taj jak pisałem - hub
http://quadcopters.co.uk/dji-can-bus-hub-1048-p.asp

pod warunkiem że chcesz oryginalny DJI
Chodziło mi o odpowiedz kolegi zybyzy z tego co zrozumiałem sugeruje on ze jeszcze do kompletu będzie potrzebny HUB
A tak w ogolę może macie jakieś fotki jak to w środku upchaliście ??? np kolega rufffus
DJI Phantom V1.1.1, Gimbal Tarot T2D, PMU, iOSD, TX 200 mW, Śmigła od Phantom V2
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

sq5alq pisze:
zybyzy pisze:
sq5alq pisze:A no właśnie co z gimbalem jak podłącze PMU i zna nim iOSD ???
wtedy raczej taj jak pisałem - hub
http://quadcopters.co.uk/dji-can-bus-hub-1048-p.asp

pod warunkiem że chcesz oryginalny DJI
Chodziło mi o odpowiedz kolegi zybyzy z tego co zrozumiałem sugeruje on ze jeszcze do kompletu będzie potrzebny HUB
A tak w ogolę może macie jakieś fotki jak to w środku upchaliście ??? np kolega rufffus
Oryginalne iOSD mini od DJI ma wejście Can więc wtedy nie trzeba Hub'a. iOSD podłączamy do PMU a gimbala do iOSD.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

ok mój błąd, nie dopatrzyłem się wejść can w iosd/mini. Więc w PMU idzie iOSD a potem ZENMUSE.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Może jak Miś to przeczyta to sobie przypomni o kliencie, który czeka na numer konta :P
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ODPOWIEDZ