Mój pierwszy film na serio

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pershing84
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 18:34
Lokalizacja: Wejherowo

Mój pierwszy film na serio

Post autor: pershing84 »

Chciałbym zaprezentować mój pierwszy film wykonany gopro3. Wiem że to tą kamerą to nie profeska, ale dopiero zaczynam budowę hexy. No i pewnie na raty Nex5.
Awatar użytkownika
Darro
Posty: 34
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darro »

Chyba bardzo blisko tej wieżyczki latałeś? Widzę, że funkcja "wide" włączona...
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

Ale kamera chyba na sztywno co?
Pozdrawiam Radek
pershing84
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 18:34
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: pershing84 »

saku pisze:Ale kamera chyba na sztywno co?
Gimbal na silnikach Rctimer GBM2212 z kontrolerem Martinez
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Szkoda, że pershing84 nie może pokazać całego filmu, który wtedy kręcił - wyszło naprawdę fajnie. Filmowany był obiekt komercyjny, którego właściciel bezprawnie chciał wykorzystać filmik do celów reklamowych, więc materiał musiał zniknąć z sieci...
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Jeśli można zapytać, nagrywałeś coś GOPRO 3 w 1080 z "wąskim" obiektywem?
Awatar użytkownika
mizuraw
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 14:48
Lokalizacja: PL

Post autor: mizuraw »

Odczułeś jakoś obecność anten telefonii komórkowej na wieży?
Awatar użytkownika
Darro
Posty: 34
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darro »

czak45 pisze:Jeśli można zapytać, nagrywałeś coś GOPRO 3 w 1080 z "wąskim" obiektywem?
Według mnie z szerokim, widać po horyzoncie... ale też jestem ciekawy, szczególnie te loty przy wieżyczce... było blisko.
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Lehoo, filmowaliście czyjąś własność bez pozwolenia, a ten ktoś później bez pozwolenia użył Waszego filmu?
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Nie musimy mieć pozwolenia na filmowanie czyjejś własności (jeśli oczywiście nie naruszamy czyjejś prywatności/godności ~ nie podglądamy). Nie ma nawet czegoś takiego jak zakaz fotografowania osób (nie mylić z wymaganą zgodą na publikację takiego materiału).
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Nie filmowaliśmy tylko kolega pershing filmował, filmował z pełnym pozwoleniem właściciela obiektu, który następnie miał zgłosić się, aby ustalić szczegóły "przekazania" materiału, a zamiast tego, bez zgody pershinga umieścił link do filmiku na swoim fanpageu...
pershing84
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 18:34
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: pershing84 »

Kolega Lehoo sporo wyjaśnił przez moją nieobecność na forum. Dodam że nie próbowałem GP3 nagrywać 1080p z wąskim obrazie. A jeśli chodzi o lot koło wieży to nic nie odczułem jeśli chodzi o nadajniki telefonii komórkowych, a latałem na stockowym module TG9X. Jedynym kłopotem był wiatr. Trochę wiało.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Gratuluje pomysłu na latanie z stockowym linkiem Turnigy, później można przeczytać, pooglądać w internetach, "dron wbił się w dach ratusza" w tym przypadku kościoła. Lepiej kupić podstawowego frsky'a niż narażać pieniądze zainwestowane w platformę i przede wszystkim zdrowie osób trzecich. Jeżeli chodzi o samo nagranie video to jak najbardziej na +, troszkę myszkuje oś yaw, więc potrzebne będzie zwiększenie deadband'u, dla tej osi, lub pidologia.
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

pitu pitu... Znów stanę w obronie kolegi - gdyby nie był pewny linku, nigdy nie wzniósłby się w takich okolicznościach... Boszzz - sami mędrcy na tym forum od jakiegoś czasu...
pershing84
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 18:34
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: pershing84 »

Widzę że ludzie na forum lubią tylko czepiać się i wytykać błędy. Nie mówię że ktoś ma innych zaraz chwalić ale nie jestem wariatem i nie chciałbym odpowiadać za uszczerbek na czyimś zdrowiu z mojego powodu. Więc nie latam nad ludźmi bo to tylko elektronika która może w niespodziewanej chwili zawieść (nawet FrSky). A jak sprzęt spadnie na dach to ja poniosę koszty naprawy dachu :) A sprzęt to tylko sprzęt a nie czyjeś zdrowie.
ODPOWIEDZ