Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Mam pytanie : gdzie się należy udać, aby zapisać się na egzamin? Czy tu: ul. Marcina Flisa 2 Warszawa ? Czy też jest jakaś inna procedura?
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
spajk
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: spajk »

Ja prowadzę takie szkolenia, oto link
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=17 ... 6wiadectwo

Zapraszam, szczególnie jeśli ktoś ma na celu otrzymanie świadectwa kwalifikacji. Patrząc na różne filmy i czytając opowieści o lotach, wielu kolegom ta wiedza by się przydała.
Pnow65
Posty: 250
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 11:04
Lokalizacja: PL

Post autor: Pnow65 »

spajk pisze:Ja prowadzę takie szkolenia...
A jak u Kolegi z wpisem do rejestru ULC podmiotów szkolących do uprawnień UAVO?

Chyba nie bardzo, bo na dziś jest jeden wpis http://dlapilota.pl/wiadomosci/internet/powstal-pierwszy-osrodek-szkolenia-operatorow-uav

Swoją drogą ciekawe ile będą kosztowały kursy?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

U Spajka 400zł za kurs/8h.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pnow65 pisze:Chyba nie bardzo, bo na dziś jest jeden wpis http://dlapilota.pl/wiado...-operatorow-uav
I do tego nie ma uprawnień na szkolenie kamerunów :-) bo tylko na samolociki jest w tym kwicie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Przypomina mi ten cały bajzel czasy jakie mi moja mamcia powiadała nawiązując jak się kiedyś prawo jazdy robiło . Robiłeś na B rundka dookoła śmietnika , klakson i - zdane. Potem instruktor sie pytał no to może na A robimy ? OK - rundka do okoła śmietnika na komarku na pedały - A zrobione. No to jest jeszcze traktor na placu to na traktor tez mama zrobiła przy okazji. Dzis wszyscy w rodzinie sie smieją ze mamcia ma T zrobinione :mrgreen: .
To jest szczerze mowiąc najlepszy okres dla kamerunow zeby te uprawnienia robic bo narazie nikt jeszcze nie wie co i jak i jest latwo. Moge sie zalozyc o dobrą flaszke ze jak sie tam u gory polapią i wymyslą kolejną maszynkę do chapania kasiory to juz tak latwo i tanio nie będzie.
i tak skonczysz ... wrając do RC
Pnow65
Posty: 250
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 11:04
Lokalizacja: PL

Post autor: Pnow65 »

lukisek pisze:P
To jest szczerze mowiąc najlepszy okres dla kamerunow zeby te uprawnienia robic bo narazie nikt jeszcze nie wie co i jak i jest latwo. Moge sie zalozyc o dobrą flaszke ze jak sie tam u gory polapią i wymyslą kolejną maszynkę do chapania kasiory to juz tak latwo i tanio nie będzie.
I nie tylko dla kamerunów.

Jak ktoś ma czas, to polecam poczytanie opracowania UE o planach dotyczących bezzałogowców - tutaj
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sajgon »

spajk pisze:Ja prowadzę takie szkolenia, oto link
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=17 ... 6wiadectwo

Zapraszam, szczególnie jeśli ktoś ma na celu otrzymanie świadectwa kwalifikacji. Patrząc na różne filmy i czytając opowieści o lotach, wielu kolegom ta wiedza by się przydała.
U Spajka 400zł za kurs/8h.
Hah to u mnie 300zł a co mi tam !!! promocja zimowa wszystko to co u kolegi spajka+dyplom z painta :)))
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

"Ośrodek szkolenia pilotów dronów" :mrgreen:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... onow_.html
wisnia
Posty: 87
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 21:13
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wisnia »

czytam i czytam i nic nie rozumiem ja w miesiac zrobiłem uprawnienia bez wiekszych przeszkód panowie z ULC podchodzą normalnie do sprawy chcą nam pomóc i to ułatwić a tutaj każdy szuka dziury w całym i non stop problemów. Na teorie wystarczy przeczytać ustawę tam jest wszystko napisane. Praktyka to praktyka na razie sami nie wiedzą co egzaminować ale da się to zdać bez problemów.Teraz uczę się na instruktora i zamierzam zdać Vlos i Bvlos. Jeśli wszystko co planuje ULC dojdzie do skutku to szkolenie nie bedzie kosztować 400zł tylko wiele więcej. Ale muszę też powiedzieć zebyście nie dali nabierać sie na szkolenia bo na dzień dzisiejszy jedyny ośrodek prowadzący szkolenia i wydający oświadczenia to flytronik i uważajcie.
Pnow65
Posty: 250
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 11:04
Lokalizacja: PL

Post autor: Pnow65 »

wisnia pisze: ... i uważajcie.
Na co?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

No w właśnie na to, aby nikt nie wcisnął paintowego certyfikatu, bo jest jeden ośrodek mający takie uprawnienia :)
Awatar użytkownika
czaro
Posty: 42
Rejestracja: wtorek 20 mar 2012, 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czaro »

Odbycie szkolenia w certyfikowanym ośrodku wymagane jest tylko w przypadku ubiegania się o uprawnienia do latania poza zasięg wzroku, czyli UAVO BVLOS.
Szkolenie do podstawowych uprawnień w zasięgu wzroku - VLOS, można zrobić w dowolnym ośrodku szkolenia, lub nauczyć się samodzielnie.

Jeżeli spajk szkoli do VLOS (a tak zakładam skoro pisze w temacie o VLOS i nigdzie nie dopisał, że chodzi mu o BVLOS), żadnego certyfikatu mieć nie musi.
pozdrawiam
Czarek
Awatar użytkownika
cosin
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2013, 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cosin »

takie świadectwo by się przydało, przynajmniej jak ktoś się przyczepi to "jest papier"
Bixler 1400
Turnigy 9XR
Tarot FY690S
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=17045
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

czaro pisze:Odbycie szkolenia w certyfikowanym ośrodku wymagane jest tylko w przypadku ubiegania się o uprawnienia do latania poza zasięg wzroku, czyli UAVO BVLOS.
Mówi o tym jakiś punkt ustawy czy to kolejny wymysł ludzi z ULC. :roll:
Lecę na nielegalu!
ODPOWIEDZ