Jaki gimbal?

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Jaki gimbal?

Post autor: kolti »

Jaki gimbal wybrać do kamery Panasonic AG-AC130AE która waży 2.2 kg czy są takie konstrukcje, czy możecie coś polecić?
interesuje mnie czy z profesjonalnego filmowego spojrzenia ma aż taki zysk kamera tej klasy w porównaniu do dobrej lustrzanki.
Bo pod lustro łatwiej dobrać jakiegoś gimbalka
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Forum hobbystyczne....
:-/
Konrad
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

kondiz Jestem hobbystą i nie latam zarobkowo. do mojego latania i kręcenia filmików z wakacji wystarczam i mała hexa i gopro.

zostałem zapytany jak to jest z gimbalami pod takie gabaryty (przez osobę zupełnie nie związaną z RC-FPV i w ogóle FPV ) więc postanowiłem zapytać w najlepszym miejscu jakie do tego znam czyli tutaj.


jeżeli Cię uraziłem takim pytaniem to przepraszam bardzo nie mniej jednak jeżeli są tutaj osoby które nie poczuły się urażone a na bieżąco w temacie to proszę o zabranie głosu w dyskusji
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

Od tego jest forum aby pytać :-) Sam zostałem zapytany przez znajomego fotografa o takie cudo do dokładnie tej samej kamery. Również dołączam się do pytania czy jakieś silniki bezszczotkowe pociągną takie cudo? Druga kwestia jeśli pociągną to czy prądy nie będą aż tak zawrotne coby alexmos to pociągnął?
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

Są są takie silniki i z tego co widać w necie to te sterowniki to pociągną - słowo klucz -balans.

Obrazek

Obrazek



http://forums.openpilot.org/topic/32847 ... ntry262686
Grzegorz
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Są, są, nawet potwooory :shock:
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Re: Jaki gimbal?

Post autor: mr_maniek »

kolti pisze:Jaki gimbal wybrać do kamery Panasonic AG-AC130AE która waży 2.2 kg czy są takie konstrukcje, czy możecie coś polecić?
interesuje mnie czy z profesjonalnego filmowego spojrzenia ma aż taki zysk kamera tej klasy w porównaniu do dobrej lustrzanki.
Bo pod lustro łatwiej dobrać jakiegoś gimbalka
Ja akurat zajmuję się filmowaniem, a dopiero od jakiegoś czasu zainteresowałem się kopterami. Dlatego odpowiem na Twoje pytanie. W miarę dobra lustrzanka, przy świetle dziennym ma nawet lepszą jakość nagrania niż kamerka o której napisałeś.
Jeżeli mają to być loty nocne, to niestety trzeba załadować kamerę na koptera ale to też nie taką jak ten panas, tylko coś co ma 3 matryce conajmniej 1/2 cala.
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kolti »

Dziękuje wszystkim za rzeczowe wypowiedzi. sam wolał bym do koptera załadować np. Nexa jeżeli ma kręcić lepsze wideo od gopro a zapas mocy wykorzystać na LiPole zawsze to więcej czasu w powietrzu.
No ale każdemu według potrzeb :)

Więc mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć znajomemu że dźwiganie takiej kamery to przerost formy nad treścią w hobbystycznym filmowaniu.
Awatar użytkownika
mr_maniek
Posty: 158
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 15:45
Lokalizacja: Morąg

Post autor: mr_maniek »

NEX 5 N i modele wyższe mogą śmiało zastąpić tą kamerę w świetle dziennym.
ODPOWIEDZ