KK 2.0 czemu kręci bączki??

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Guliwer
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 cze 2013, 17:32
Lokalizacja: Tychy

KK 2.0 czemu kręci bączki??

Post autor: Guliwer »

Witam.
Na forum jestem nowy, w multikopterach tak samo ;).
Natrafiłem na problem, a mianowicie, po zbudowaniu tricoptera, poskładaniu model zaraz po oderwaniu od ziemi zaczyna kręcić bączki, i jak go nie posadzę na ziemi to mógłby równie dobrze służyć za kosiarkę...
Już brakuje mi pomysłów, próbowałem z pidami, żadna regulacja ogona nie pomagała, jedyny moment stabilizacji był wtedy jak wyzerowałem mu P gain oraz I gain, ale wtedy nie mam w ogóle reakcji na ogon, powoli zaczynam sie obawiać że to nie ogon...
Czasem wydaje mi się że przednie 2 silniki nie "idą" równo, ale wyczytałem że dla regli bez flasha nie idzie programować zakresu przepustnicy... i tu jestem w d...

Specyfikacja tri:
FC: KK2.0
ESC: Multistar 20A(nieflashowane bo nie nabyłem jeszcze sprzętu do takiej akcji)
Silniki: turnigy D2822/17 1100kV
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Złe kierunki obrotów silników prawdopodobnie.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wejdź w edytor Mixerów (Mixer Editor) a potem dla "Rudder" zmień wszystkie dodatnie wartości na ujemne, i ujemne na dodatnie. Zapisz i powinno być już OK.
Możesz też odwrócić kierunki obrotów wszystkich silników i pozamieniać śmigła miejscami (bo najprawdopodobniej to jest problemem), ale sposób z mixerem będzie prostszy.

EDIT: Aaaa, to jest tri, więc przy serwie rudder musisz zmienić znak w mixerze.
Pzdr. -----MIŚ-----
Guliwer
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 cze 2013, 17:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Guliwer »

Temat mam taki że śmigła mi idą tak jak mam opisane na wykresie jak sprawdzam motor layout, za chwile wyjde na plac i zdam relacje z tego co da mi przełożenie ruddera na minus,

Taka lużna myśl, to czemu nie "kołuje" jak mu wyzeruje gyro z yaw?

EDTYA: można jaśniej o.c.b. zmienić znak w mixerze?
Guliwer
Posty: 5
Rejestracja: piątek 21 cze 2013, 17:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Guliwer »

Guliwer pisze:Temat mam taki że śmigła mi idą tak jak mam opisane na wykresie jak sprawdzam motor layout, za chwile wyjde na plac i zdam relacje z tego co da mi przełożenie ruddera na minus,

Taka lużna myśl, to czemu nie "kołuje" jak mu wyzeruje gyro z yaw?

EDTYA: można jaśniej o.c.b. zmienić znak w mixerze?
jest git, dziękuje za pomoc. :D
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Guliwer pisze:Taka lużna myśl, to czemu nie "kołuje" jak mu wyzeruje gyro z yaw?
Bo wtedy nie robi poprawki z GYRO YAW. A jak jest zły znak (rewers na serwie) to robi poprawkę w drugą stronę i zamiast hamować obrót to potęguje.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ