Tarot Brushless Gimbal for Gopro Hero 3 (2Axis)

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

RRBM
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 13:00
Lokalizacja: Głogów

Post autor: RRBM »

Podłączane pod oba gniazda. Oglądałem płytkę i nie ma na niej widocznych uszkodzeń, przewody zasilające wyglądają na dobrze przylutowane.
Nie świecą żadne diody.
Trudno zgłosiłem reklamację, zobaczymy jaka będzie reakcja ze strony sklepu.
grzehu

Post autor: grzehu »

Sprawdz czy masz ta czesc miedzy wtyczkami ,ja mialem luzem w worku wiec zauwazylem a Ty mozesz wcale nie miec .
Na zdjeciu fochowo wlutowana :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Witam.
Przymierzam się do kupna tegoż gimbala.
Z tąd: Infinity Hobby

Chcąc uniknąć problemów mam do was 3 pytanka:

1. Mniemam, iż V2 jest lepsze, więc czy jest to na 100% wersja 2 (na zdjęciach tak, ale różnie bywa)
2. Czy w zestawie jest kabel usb (w opcji combo (której obecnie brak) jest na zdjęciu, tutaj brak)
3. Jeszcze nie zagłębiałem się w temat podłączenia (będzie na to czas, czekając na przesyłkę), mam kfc z kanapką i eleresem, czy nie będzie problemów ze zgraniem?
[edyta] 4. Jeżeli nie przesadzam z pytaniami - Latam na 4s, będę miał step down do kanapki i nie wiem, czy potrzebuję dodatkowy pakiet, np zalecane 900mA 3s, a może osobny step down, żeby nie narażać odbiornika na awarię zasilania...
ew. coś takiego na kanapkę i bimbal

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sobota 15 mar 2014, 21:54 przez yahny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

yahny pisze:1. Mniemam, iż V2 jest lepsze, więc czy jest to na 100% wersja 2 (na zdjęciach tak, ale różnie bywa)
2. Czy w zestawie jest kabel usb (w opcji combo (której obecnie brak) jest na zdjęciu, tutaj brak)
3. Jeszcze nie zagłębiałem się w temat podłączenia (będzie na to czas, czekając na przesyłkę), mam kfc z kanapką i eleresem, czy nie będzie problemów ze zgraniem?
1.Tak jest to v2, przeszło mi to przez rączki i na tyle sprawnie działo że aktualnie czekam na swój egzemplarz tego bimbala ;-)
Co do tego czy jest lepsze od v1 to raczej niee, twórcy mogą zarzekać się że plastik jest fantastic i lepiej tłumi dodatkowe drgania.
Według mnie spowodowane jest to oszczędnością i tańszym eksploatowaniem wtryskarek niż cnc.
Wystarczy zrobić parę form, kupić granulat i można trzaskać do upadłego, nie przejmując się stanem frezów i obsługą obrabiarek numerycznych.
2. W każdym zestawie z płytką imu do gimbala znajduję sie kabelek usb do komunikacji uart
3.Z tego co wiem to kanapka kfc na wejściach które nie są obsługiwane posiada wyjścia pwm z eleresa, więc jak najbardziej wszystko będzie działać

Taniej raczej nigdzie nie dorwiesz ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Jendruś
Posty: 7
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 11:11
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Post autor: Jendruś »

Koledzy seeeeerdeczne dzięki - skorzystałem "troszkę" z Waszej wiedzy. Może podzielę się problemem z którym trochę walczyłem, a nie był przez nikogo chyba opisany - może przyda się jakiemuś "zielonemu" takiemu jak ja :-)
Wszystko chodziło dobrze dopóki nie zacząłem grzebać w dołączonym sofcie. Nagle gimbal zaczął owijać kabelek wokół siebie i ni jak nie mogłem go zmusić żeby zachowywał się prawidłowo. Teraz wiem, że gimbal był powykręcany na boki, a ja kliknąłem Calibrate sensors. Dopiero po jakimś czasie zakumałem że trzeba postawić gimbala jak na załączonym obrazku i wtedy kliknąć Calibrate sensors :oops: Jeszcze przede mną podłączenie do NAZY i przedłużenie podwozia. Pozwolę sobie dalej korzystać z wiedzy kolegów. Jeszcze raz dzięki. Pozdr.
RRBM
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 13:00
Lokalizacja: Głogów

Post autor: RRBM »

Nowy soft
1.5
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Wgrałeś 1.5, jakieś znaczące zmiany w porównaniu z i tak świetnym 1.4 ?
RRBM
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 13:00
Lokalizacja: Głogów

Post autor: RRBM »

Wgrałem. Niestety nie potrafię ocenić zmian. Gimbal dopiero dzisiaj do mnie dotarł i walczę z ustawieniami.
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

No i coś zwaliłem jednak , przez pomyłkę zamieniłem plus z minusem :/ działała tylko diody i nic więcej co mnie zastanowiło zobaczyłem odwrotną polaryzacje i ostro zakląłem .
Po zamianie gimbal o dziwo działał lecz strasznie buczał i się trząsł delikatnie (wibracje)

Z tego co widzę padło coś na wejściu zasilania z racji tego że gimbal załącza się jak tylko jest podłączony do nazy (działa góra duł i stabilizuję się , bez nazy tak jakby brak zasilania , na płyce nie widać żadnych zmian uszkodzeń . dziwne
Awatar użytkownika
yahny
Posty: 120
Rejestracja: sobota 30 lis 2013, 09:52
Lokalizacja: Złotolasy/Jaworzno

Post autor: yahny »

Witam. Łeb mnie strasznie boli (choróbsko jakieś), a nie mogę znaleźć na forum, poza tym chcialbym ulotnić bimbala na sobotę.
Sam w sobie gimbal hula.

1. Chcę podłączyć pitch bimbala pod kfc z kanapką i eleresem.
Zasilanie gimbala mam docelowo przez step down z 4s, tymczasowo z pakietu 3s.
Czy dobrze rozumiem, że np. na 5 kanale miksuje potencjometr, sygnał i '-' z wejścia 5CH kfc wpinam pod 'T' i '-' gimbala?

2. Mam kabelek do gp3, wizje wpinam do kanapki, a ładowanie? Czy na gimbalu jest jakieś 5V, bec z kanapki pewnie nie wydoli.

Pozdrawiam.
[edit]
kurcze na pierwszej stronie mam większość odpowiedzi :)

[edyta 28.03.14] Wszystko fajnie działa, dzisiaj był pierwszy lot z gimbalem i fpv.
Obraz super.
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

Koledzy , potrzebuje zmierzyć pilnie ten element , jutro giełda elektroniczna :)
Nie wiem czy to przypadkiem nie zerówka i nie chce ryzykować , dzięki za wszelką pomoc :)
http://zapodaj.net/8259779ee53ca.jpg.html
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Post autor: geo »

Natomiast ja utknąłem w
"COM port open successfully, please connect ZYX-BMGC!"
i żadne kombinacje nie pomagają by podłączyć gimbal do komputera.
W desperacji zrobiłem firmware upgrade dla płytki i dla silników, idzie czyli coś tam działa.
Po aktualizacji mruga mi 3x zielona i potem ciągły czerwony.
Przy okazji płytka robi się gorąca.
Jendruś
Posty: 7
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 11:11
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Post autor: Jendruś »

Niestety po drugim locie mój bimbal zdechł :( Po podłączeniu do kompa i molestowaniu go różnymi ustawieniami ożył, ale przy większym wychyleniu w panoramie i łapał głupawkę :( Wysłałem do serwisu razem z kopterem, żeby zaraz do NAZy podłączyli. Jak się okazało padła płytka. Dziś przyszedł z serwisu, ale pierwszy lot cały z mikro-wibracjami :(. Wkurzyłem się, bo serwisant mówił że teraz jest OK. Zrobiłem update do 1.5 - kalibrację i wszystko zadziałało WZOROWO :)
Gościu w serwisie podpiął mi zasilanie GoPro z bimbala, ale wypiąłem, bo moje GoPro sporo prądu żre - z zasilaniem z bimbala ok. 4 min lotu - bez ok. 5 min 30 s na tym samym pakiecie - Phantom 1
Całe szczęście że bimbala kupiłem w ABC_RC. Jak bym kupił u Chińczyków, to bym się załamał :)
Awatar użytkownika
mario_n
Posty: 131
Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 21:41
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: mario_n »

mknet pisze:Wgrałeś 1.5, jakieś znaczące zmiany w porównaniu z i tak świetnym 1.4 ?
Sporo już wylatalem na 1,5 i niestety do świetności sporo mu brakuje.
Przy ciągłym zakręcie ucieka mu horyzont.
Octocopter fpv
czarny5
Posty: 3
Rejestracja: piątek 11 kwie 2014, 22:38
Lokalizacja: zamość

Post autor: czarny5 »

Mam to samo, przy skręcie ucieka mi horyzont, co z tym zrobić?
ODPOWIEDZ