[P] Pożyczę FTDI

Tu trafiają nieaktualne już ogłoszenia drobne

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

ODPOWIEDZ
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[P] Pożyczę FTDI

Post autor: bienias »

Witajcie.
W ramach budowania mojego niskobudżetowego Quada napotkałem problem w postaci nie posiadania konwertera FTDI. Muszę nim zaprogramować I2C-GPS Nav Board i później nie będzie mi potrzebne. Może ktoś pożyczyć takie urządzenie? Najlepiej okolice Warszawy to wtedy żeby nie podnosić kosztów ktoś by mi to odebrał i odwiozł albo bym odesłał z Płocka.

Pozdrawiam
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Proponował bym zaopatrzyć się w swój kabelek, można go kupić już za 15zł jak się trafi a mnogość jego wykorzystania jest ogromna, ja nie wyobrażam sobie życia bez takiego kabelka ;)
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Mam już 2 przelotki w tym jedna na chipie FTDI Ale ma niestety coś jeszcze jest dalej i mi nie idzie - nawet tą nie mogę dać rady z zaprogramowaniem ukladu. Drugi kabelek mam na OTi i także nie idzie - liczyłem dla tego na FTDI Breakout czy FTDI Basic jak w przepisie programowania ustrojstwa.
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tysiąc pińcetny raz polecam sprawdzony działający z każdą naszą zabawką
http://allegro.pl/konwerter-ft232-usb-r ... 59039.html
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Hehh, Rurek. Mam taki kryzys finansowy, że mnie nawet na to nie stać. Głupio to przyznać i ciężko zrozumieć ale budując dom często tak jest tak jest, że drenaż portfela jest taki, że na chleb ledwie starcza, a co dopiero mówić o hobby. Kontroler wymieniłem na stabilizator samolotowy, a reszta gratów quada (silniki i regle) leżała już z rok. Teraz się za to wziąłem mając już teoretycznie wszystko. Nic to, będę musiał zanabyć w przyszłym miesiącu...
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Temat do kosza...zainwestowałem te 32 zł i kupiłem - nie to dokladnie co Rurku zaproponowałeś a to: http://allegro.pl/konwerter-usb-rs232-t ... 22131.html
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wiesz...szkoda słów.
To teraz jak Ci przyjdzie - nie zapomnij wlutować się w drugą nóżkę scalaka żeby mieć sygnał DTR.
I jak tu pomagać, jak żyć? :-) skoro dobre rady są ignorowane i pacjent woli wybrać gorszy wariant leczenia, jak zwykle wie lepiej niż doktor ;-)

Edicao: A może nie będzie źle - spojrzałem tylko w opis na aukcji a nie przyjrzałem się obu zdjęciom. DTR wygląda na to że jest wyprowadzony wbrew opisowi z aukcji :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bienias
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2011, 12:40
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: bienias »

Czekaj czekaj...Co jest z nim nie tak? Ma przecież DTS ,TX,RX,GND,VCC...

EDIT:
Ufff. aleś mnie wystraszył....:P dzięki za pomoc - tu i w drugim wątku.
Fan 3D, FPV, MODELARZ,www.fpvplock.tk
ODPOWIEDZ