Koniec z żółcią

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Koniec z żółcią

Post autor: krall »

Ostatnio trochę się tu porobiło pozwólcie więc wyjaśnić sobie parę kwestii.

Jaki jest cel forum rc-fpv.pl?
Wymiana doświadczeń w kwestiach technicznych, prezentacja swoich osiągnięć - to przede wszystkim.
Jako dodatek jest Hyde Park i giełda.
Na początku istnienia forum te podstawowe działy świetnie spełniały swoją powinność. Dodatki były dodatkami, było miło, kulturalnie i na temat.
Niestety sami widzicie, że od jakiegoś czas pojawiło sie w naszym krwiobiegu trochę złej krwi, która jak rak zaczęła trawić klimat forum.
Codziennie wchodząc na forum można było doświadczyć sensacji i jadu, który wypływał różnymi dziurami.
Próbowaliśmy to wciąż uszczelniać dokręcając regulamin ale wiadomo zawsze, jak ktoś chce, może sobie pogrywać na krawędziach regulaminu.
Ale skutek sami widzicie nie jest satysfakcjonujący
Niektórzy powiedzą - więcej demokracji, znieść ograniczenia, itp.
Niestety to, jak się okazuje, nie jest dobra metoda - daje to przede wszystkim więcej swobody wichrzycielom wszelakim.
Coś trzeba z tym zrobić.
Zdaję sobie sprawę, że nie ma prostych rozwiązań.
Można pójść w stronę większego poluzowania, rozwijając mocno regulamin albo jak diem to zainicjował swobodniejszego ale banowania.
Pierwsze rozwiązanie wymusi większą kontrolę, więcej pracy ze strony moderatorów bo niezadowolonych (bo nie będą mogli robić tego co chcą ale będą próbować - taki charakter) będzie wciąż przybywało i ta droga chyba niczego nowego nie wniesie.
Drugi wariant pozwoli wyeliminować tych wiecznie niezadowolonych i zdaje się będzie to operacja prostsza i jednorazowa.
Patrząc z poziomu administracji/moderacji rozwiązanie to jest lepsze.
Bez obawy, że zapowiadają się czystki. Defacto forum to 98% użytkowników miłych sympatycznych, chętnie dzielących się wiedzą i potrafiących kulturalnie dyskutować.
2% - to wieczni malkontenci - co ciekawe wciąż te same nicki - i Ci niestety trafią do odstrzału.
Ktoś zaraz krzyknie: faszyści, komuniści, itp. Nie - my nie musimy niczego sobie udowadniać, nie mamy wybujałych ambicji politycznych, biznesowych, władza nie uderzyła nam do głowy.
To nie tak.
To forum hobbystyczne, gdzie ma być miło i przyjemnie. To nie wielka polityka czy biznes gdzie ban oznacza koniec kariery i ubóstwo. Proszę więc nie dramatyzować i doszukiwać się jakiegoś spisku czy drugiego dna.
W zasadzie nic się nie zmieni oprócz tego, że jeśli ktoś będzie ciągle narzekał, hejtował (nauczyłem się tu tego słowa), zachowywał się po chamsku, urządzał osobiste wycieczki, i to nie pierwszy raz, to nie będziemy z nim dyskutować tylko od razu zachęcimy do zmiany forum...
Pozornie początkowo forum może na tym ucierpi bo czasem trudny charakter użytkowników idzie w parze z wiedzą i doświadczeniem. Trudno, podejmniemy to wyzwanie.
Docelowo jednak, jak powróci, miła i spokojna atmosfera, wrócą do nas Ci zniesmaczeni tym całym dymem co wciąż się tu wije.
To tyle i aż tyle.

Peace

Giełda wróci mocniej zautomatyzowana, gdzie ogłoszenie będzie od razu zamykane, zero dyskusji
Bezpieczeństwo naszego hobby jest najważniejsze ale dyskusje wokół tego są już naprawdę męczące i zawsze są zarzewiem konfliktu - tu też podejdziemy do tematu jakoś systemowo.

Nie jest moim celem otwarcie tu polemiki czy to dobre rozwiązanie czy nie - bo decyzja już zapadła.
Ew. delikatne korekty/doprecyzowanie ogólnego trendu...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Jestem ZA, bo też mam dosyć traktowania forum tylko jako miejsca do zdobycia wiedzy o latadełkach - by później wykorzystywać ją do n.p. bezmózgiego latania nad ludźmi, i jeszcze się tym chwalić publicznie..
Modelarstwo to hobby, a nie wyścig szczurów gdzie jeden przed drugim przechwala się swoim najnowszym setupem bądź kolejnym gadżetem - ta droga doprowadzi nas do dyskusji nie hobbystycznej, ale gadżeciarskiej, gdzie iluś oszołomów będzie puszyło się przed innymi oszołomami.
Jeśli to forum ma traktować o hobby - pewne drastyczne kroki są konieczne, tak samo jak pielenie ogródka z chwastów..
POPIERAM!!
oski
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 22:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: oski »

Chociaż nie udzielam się na forum zbyt często, czytam je jednak dość często i przyznam że tematów czysto merytorycznych jest coraz mniej - dominują osobiste wycieczki i wszelkiego rodzaju zawoalowane aluzje a potem odbicie piłeczki...

Od czasu do czasu faktycznie dodaje to "smaczku" do forum, zresztą idealnej społeczności nie da się zbudować, zawsze będzie ta przysłowiowa "czarna owca" jednak ciągłe przekomarzania malkontentów są po prostu nudne.

Nie jest moim zamiarem nikogo obrażać, ale niestety patrząc z boku można zaobserwować spadek kultury na forum, a przecież większość aktywnych użytkowników to dorosłe osoby, które niejednokrotnie mają własne rodziny, a zachowują się jak dzieciaki na podwórku.

Mam nadzieję że moderacja ze swojej strony wprowadzi konstruktywne, zgodne z tym co napisał Krall, gdyż im represje większe, tym podziemie silniejsze ;-)
Awatar użytkownika
Ciast3k
Posty: 179
Rejestracja: środa 07 mar 2012, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ciast3k »

Z tą giełdą fajny patent, tak jak na pfmrc - wklepujesz ogłoszenie i tyle Twojego. Co najwyżej edytowanie zostaje.
krall pisze:Bezpieczeństwo naszego hobby jest najważniejsze ale dyskusje wokół tego są już naprawdę męczące i zawsze są zarzewiem konfliktu - tu też podejdziemy do tematu jakoś systemowo.
W końcu :-D Każdy latając nad ludźmi wie czym to grozi i chyba nie potrzebuje potwierdzenia tego od innych :lol:
Rumcajs pisze:Modelarstwo to hobby, a nie wyścig szczurów gdzie jeden przed drugim przechwala się swoim najnowszym setupem
Ejj, co w tym złego że się ludzie dzielą setupami? Przecież o to chodzi że jak znajdziesz dobre rozwiązanie to sie nim dzielisz, nie? :-P
Bartek Castelli
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

Ciast3k - proszę, przeczytaj cały mój post ze zrozumieniem - bo wyciąganie jednego zdania z kontakstu prowadzi do bzdurnych wniosków..
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

Jestem generalnie zielony i od niedawna przeglądam forum, ale mam wrażenie, że Rumcajs jest za i popiera usuwanie malkontentów i ograniczenie i usystematyzowanie dyskusji o bezpieczeństwie, aby nie były zarzewiem konfliktów, a w tym samym poście miesza jeszcze z błotem ludzi za latanie nad głowami...

Czy nie chodzi właśnie o ukulturalnienie dyskusji? I nie wyzywanie się od bezmózgow i oszołomów? Nie jestem żadnym starym modelarzem itd, ale mam pewne doświadczenie w archeologii i widzę jak to jest na konferencjach w Polsce i międzynarodowych. Polacy po każdym referacie szukają gdzie tu wbić komuś szpilę za to co prezentuje, natomiast np. Anglicy podchodzą, gratulują, jeżeli mają wątpliwości to albo dopytują, albo sugerują, albo po prostu ucinają temat, jeśli widzą, że ktoś się upiera przy swoim. I nie chodzi o to, że obiekty archeologiczne nie są z włókna węglowego i nie robią kilku tysięcy obrotów na minutę i nie zabijają ludzi, tylko ogólnie o poziom dyskusji. Nawet niech ona będzie, ale na poziomie. O ile to możliwe

Pozdrowienia
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Jestem częściowo za, lecz wolałbym (wiem, że to więcej pracy i nikomu się nie chce), aby władza pozwalająca na bany nie była dana moderatorom - oni nie są od tego, tylko od moderacji. Jak kilkukrotnie wspominałem, jeden moderator tej samej osobie może dać 2 ostrzeżenia, kolejne ostrzeżenie już inny moderator, a czwarte ostateczne i powodujące bana tylko administrator i/lub tzw. supermoderator. W takim wypadku sprawa banów będzie jasna, nie będzie posądzania o złośliwość jednej osoby nad drugą.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Przyda Wam się zdanie nowicjusza ?
Takiego co z założenia patrzy trochę bardziej obiektywnie niż stali bywalcy "skrzywieni" wieloletnią znajomością uczestnikòw tego zacnego Forum ?
Jak chcecie to posłuchajcie...

Jestem członkiem innego Forum i Klubu - kompletnie niezwiązanego z tematem, ale ròwnież polegającym na uprawianiu pasji, i wierzcie mi stukrotnie wiecej wartej, liczonej w bezwzględnych wartościach pieniądza. Pole do popisu wszelkiego rodzaju Oszołomòw i Nowobogackich (tylko i wyłącznie w złym znaczeniu tego słowa), Wariatòw ktòrzy wchodząc na wspomniane forum uprawiają Trolla, prowokują, zachowują sie niezgodnie z Regulaminem. Mamy tam do czynienia z typowymi objawami chamstwa, typowymi dla anonimowego eternetu :k pròbami handlu mniej lub bardziej nachalnego, wylwaniem żòłci wszelkiej maści frustratòw...itp znane objawy Forumowych bolączek.

Pròby administrowania dały tyle że Goście" pojawiali się pod kolejnymi nickami a admin siedział i tropił IP delikwenta. Dopiero ułożenie forum na zasadach "klubowych" tzn. musisz dać się poznac, odczekać jakiś czas, uszanować możliwośćograniczonego dostępu do generowania postòw np. W dziale sprzedam, zamieszczania zdjęć i linkòw + wzmożona kontrola Admina dały oczekiwany rezultat.
Jednocześnie przestrzegana była zasada ;
NOWY = niewidza ALE zawsze komuś się chce doradzić, wskazać właściwą droge, ta pasja o ktòrej pisze niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo dla pasjonata i postronnych widzòw (przykład - Poznań i 17 osòb poszkodowanych) - BO TO POTENCJALNIE PRZYSZŁY KLUBOWICZ,za rok dwa możliwe że wniesie coś cennego do bazy wiedzy, a na pewno może być dobrym ambasadorem, popularyzatorem sportu/pasji/hobby

Wujek dobra Rada :)
Ostatnio zmieniony niedziela 07 lip 2013, 14:45 przez jacekV, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

piszu - gdy chodziłem na modelarnię za gówniarzerskich czasów wpojono mi (i nie tylko mnie, bo było to powtarzane do znudzenia wszystkim), że najważniejsze jest bezpieczeństwo, a dopiero później moja frajda z latania. Dziś modelarni już prawie nie ma, za to dostęp do najnowszych zabawek może mieć dosłownie każdy - dlatego uważam, że jakie by to nasze forum nie było to musi w jakimś sensie przejąć rolę dydaktyczną, a autorzy filmików z latania nad ludźmi powinni być natychmiast banowani.. Nie widzę nic złego w najnowszych technologiach, ale zauważ sam ile pojawia się osób całkiem przypadkowych, i od razu chcących wskoczyć na najwyższy stopień modelarskiej drabiny. Niech teraz jeden taki spowoduje wypadek, i niech przed prokuratorem powie że wiedzę czerpał z tego forum dzięki uczynności innych kolegów - dam sobie j..a ogolić że to będzie początek końca tego forum..
Że używam mocnych słów - zgoda, ale każde inne określenie było by za słabe w swojej wymowie.
Rurek pisze:A więc mamy pierwszego jeba#$%go kameruna który wleciał w ludzi..
Mów co chcesz, ale nie jestem jedyny w swoim podejściu, i mimo wszystko określenie "bezmózg" jest o wiele łagodniejsze niż cytowane "jeba#$%y kamerun".. Podejrzewam że po pierwszym wypadku określenia będą bardziej dosadne - przejrzyj TEN wątek to zrozumiesz o czy mowa. Zresztą - co też jest w jakiś sposób znamienne - sprawca został potraktowany przez innych bardzo pobłażliwie, by nie powiedzieć - zostało to potraktowane jak gdyby nic się nie stało..

EDIT
Cytat z dziś:
ick56 pisze:..Od razu mówię że z modelami latającymi nie miałem absolutnie żadnego kontaktu. Jednak po zobaczeniu quadcoptera od razu stwierdziłem że muszę go zbudować. ..
Też jestem za wprowadzeniem jakiegoś okresu przejściowego, a że to więcej pracy dla moderatorów - no cóż, pielęgnowanie swojego ogródka wymaga dużo pracy..
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

piszu pisze:Jestem generalnie zielony i od niedawna przeglądam forum, ale mam wrażenie, że Rumcajs jest za i popiera usuwanie malkontentów i ograniczenie i usystematyzowanie dyskusji o bezpieczeństwie, aby nie były zarzewiem konfliktów, a w tym samym poście miesza jeszcze z błotem ludzi za latanie nad głowami...
...dla mnie Rumcajs to extremista, zabronil by nam wszystko (bezpieczenstwo utopijne) a sam chyba jeszcze nie latal FPV (czy moze juz zaczales ?)...bo chyba sam jest tak przestraszony ze go to paralizuje, ale nie musi przeciez nas tym zarazac.

.Edit: zeby nie bylo: zawsze jestem za zachowaniem bezpieczenstwa jako podstawa do wszystkich lotow FPV i wszyscy z nas powinnismy dbac o dobre opinie o nas bo fakt ze latwo mozna to nasze hobby zdemonizowac.
Ostatnio zmieniony niedziela 07 lip 2013, 17:40 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Rumcajs

Post autor: Rumcajs »

waszka - mylisz się, ale żeby Tobie i innym lepiej się spało zaraz usunę swoje konto. Miłej zabawy:)
oski
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 22:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: oski »

Rumcajs - piszesz aby od razu banować za przewinę. Zastanów się tylko gdzie w takim razie miejsce dla jednostek które wyciągnęły wniosek ze swojego zachowania i chcą się "poprawić" . Forum miałoby być na zawsze dla nich zamknięte? Przecież taka sytuacja aż prosi się o dublowanie kont...

Może dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie jakiegoś baneru dla nowych użytkowników oraz tych którzy popełniliby przewinę, który wyświetlałby się non-stop na górze strony podczas przeglądania forum i informowałby o konieczności ponownego zapoznania się z kluczowymi tematami : np. regulamin, bezpieczeństwo i inne uznane za ważne. Nakładka/baner znikałby np po tygodniu dla potencjalnego winowajcy, a po miesiącu dla nowego użytkownika forum.
Wydaje mi się że uzyskalibyśmy w ten sposób "wymuszony nakaz" zwrócenia uwagi na pewne kluczowe tematy raz jeszcze, albo po raz pierwszy :lol: Ponadto jakieś podświetlenie awatara widoczne dla innych użytkowników (inne niż krawat który nieodmiennie kojarzy się już z giełdą) także widoczne przez np. miesiąc. Mogłoby to wymusić wstyd w winowajcy który byłby jawnie widoczny dla swoich kolegów z forum.

Naturalnie takie decyzje powinny być zatwierdzone przez Admina forum lub senior-moderatora.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Koledzy, bez wycieczek osobistych.
Postarajcie się, na pewno się uda.

Pragnę także uspokoić tych którzy obawiają się banowania. Co prawda napisałem, że z wichrzycielami nikt już pieścić się nie będzie ale każdy taki ban będzie przegadany w gronie moderatorskim.

Co do info-banneru. Tak też o tym myślałem. Główne bolączki: czyli bezpieczeństwo oraz jak zbudować swój pierwszy zabawowy/super pro kopter.

A jak myślicie - wymóg bardziej paszportowego awatara, wiek, miejscowość oraz imię i nazwisko pomogło by nam wszystkim? Tylko bez polemiki - tak czy nie?
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Nie, chyba, że widoczne tylko dla modów/adminów

Jestem przeciwny publikacji swojego wizerunku oraz danych związanych ze mną w sieci.
Proponowałbym również możliwość pisania w dziale "giełda" osobom z minimum miesięcznym stażem oraz posiadającym minimum kilkadziesiąt postów. Ilość postów zliczana tylko w jakichś konkretnych działach.
ODPOWIEDZ