Koniec z żółcią

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Jakub Jewuła pisze:Jedrula napisał/a:
Wg, mnie
- wiek obowiązkowo, żeby go zweryfikować proponował bym parę pytań dot. lat w których żył. ;-)


"Ile kosztowalo pol litra i Popularne gdy miales 18 lat"
Eee, na poważnie? Pamiętasz? Ja nie pamiętam, jak było potrzeba, to się szło do sklepu i kupowało, robiło się zrzutę itp. Ja nie monitoruję cen, nawet nie pamiętam ile miesiąc, czy rok temu kosztowało 0,5. Można pamiętać, gdy od 18 lat minęło bardzo niewiele czasu.
Z cen, to jedynie pamiętam mniej więcej ile kosztował gaz, gdy ostatnio tankowałem.

Odnośnie "kamerunów" - niech będą, ale za link/filmik z nazwą swoją/firmy danymi kontaktowymi, to ostrzeżenie i usunięcie danej wypowiedzi. Odpowiednia liczba ostrzeżeń i ban. Ostrzeżenia niech nie będą na stałe, tylko na rok czasu - IMO jest to wystarczający czas.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

BQB pisze:Odnośnie "kamerunów" - niech będą, ale za link/filmik z nazwą swoją/firmy danymi kontaktowymi, to ostrzeżenie i usunięcie danej wypowiedzi.
A ja przewrotnie napiszę, że żałuję tych restrykcji na komercję. Wielu forowiczów robi naprawdę świetne materiały, bierze udział w interesujących projektach i wydarzeniach. Oprócz samej przyjemności oglądania można podejrzeć warsztat, pomysły realizacyjne, montaż. Poza tym to pieniądz napędza rozwój, więc komercyjne przedsięwzięcia zwykle jako pierwsze mają rynkowe nowości. Niedługo potem te nowości tanieją, stają się ogólnodostępne, a my mamy na tacy podane sprawdzone rozwiązania. Komercyjni muszą już w tym czasie testować "dla nas" kolejne nowinki, żeby nie zostać w tyle względem konkurencji.
A że w filmiku pojawi się podpis, nazwa, kontakt? Nie obawiałbym się zalania reklamami. Przecież my nie jesteśmy ich rynkiem docelowym! Sami sobie nagramy ;-) A jeżeli ktoś od czasu do czasu złapie przez forum dodatkową fuchę to też się chyba nic nie stanie?
Zalewu weselnych kamerunów też bym się nie obawiał, bo kamerun nie przychodzi na forum chwalić się produkcjami, a pytać jak za pincet mieć takie latające z kamerą - co ma przecież miejsce i teraz. I jak teraz, można go uświadamiać, ignorować bądź mieszać z błotem. Zresztą, kameruńskie produkcje są tak nędzne, że nie obawiał bym się ich wysypu na forum :-P
Dzięki forumowym zawodowcom podpatrzyłem wiele rozwiązań, które zastosowałem w mojej maszynie i teraz mam fajny sprzęcik do nagrywania rodzinnych plenerów i fotografowania ładnych widoczków. Obawiam się, że szlaban na komercję pozbawi forum progresywnej stymulacji i będziemy się kisić we własnym sosie.
A może bałagan, pyskówki i skakanie sobie do oczu nie są spowodowane komercją jako taką, ale zwykłą zazdrością, że ktoś robi coś fajnego i jeszcze kasę za to przytula? Taka ludzka zawiść i żalościsk otworu odbytowego. Może wystarczyłoby bezwzględnie wymagać przestrzegania podstaw: zwykłej kultury i netykiety?
Awatar użytkownika
extream
Posty: 671
Rejestracja: czwartek 05 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Stockholm/Kraków

Post autor: extream »

Ładziak 100 % prawdy ! Jak zwykle zazdrość i polska zawiść. Osobiście dzięki tym którzy tutaj zajmują się tym komercyjne mam sprzęt dzięki któremu latanie sprawia mi radość a nie niepotrzebne nerwy przy lutownicy, konfigurowaniu czegoś co i tak jeśli już poleci to będzie nieporównywalnie gorsze od "zwykłej" nazy... Osobiście gdybym miał wybierać między forum hobbystów nie tolerujących tych którzy zajmują się tym zawodowo, a forum jak to niektórzy nazywają "Kamerunów" wybrałbym to drugie gdzie sprzęt jest nowoczesny i jest przyszłością. A napis na filmie jakoś przeszkadzać mi nie będzie. Rozumiem ograniczanie ruchu w giełdzie ale reszta aspektów związanych z zajmowaniem się tą tematyką zawodowo nie ma według mnie żadnego złego wpływu na funkcjonowanie forum, a raczej na samopoczucie tych których z jakiegoś powodu to boli...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Ładziak pisze: A ja przewrotnie napiszę, że żałuję tych restrykcji na komercję. ...
Oczywiście - tak jak napisałem - świetej wojny nie będzie. Wyjście powinno być zdroworozsądkowe (i dlatego trudno to ubrać w konkretne punkty regulaminu).
Intencja jest tylko taka, żeby nie robić z forum jednego wielkiego działu handlowego, czy to na oferowanie swoich usług czy towarów. A że ktoś pokaże dobrze zrobiony film (zrobiony na zamówienie) raz na jakiś czas a nie 2 razy w tygodniu to tylko miło popatrzeć.
Rozumiecie, że granica jest cieńka...

edit:
dlatego mimo wszystko forum ma mieć charakter hobbystyczny.
Gdybyśmy chcieli bawić się pieniądze i zarabianie na forum do wprowadzilibyśmy opłaty za to czy tamto, może by to coś uprościło a może nie. Nie chce mi sie w to wikłać...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Jedna uwaga - osoba, która montuje materiał, przecież może zrobić dwie wersje - jedną z napisami a drugą bez. Napisy itp. robi się na końcu. A przecież żaden wysiłek umieścić dwa filmiki w sieci prawda? I będzie można się pochwalić sprzętem, nowościami, umiejętnościami itp.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

BQB pisze:Jedna uwaga - osoba, która montuje materiał, przecież może zrobić dwie wersje - jedną z napisami a drugą bez. Napisy itp. robi się na końcu. A przecież żaden wysiłek umieścić dwa filmiki w sieci prawda? I będzie można się pochwalić sprzętem, nowościami, umiejętnościami itp.
To oznacza jednak wyrenderowanie 2 wersji, 2 ładowania do netu, itp i drugi aspekt wystawianie filmu bez znaku wodnego to zaproszenie do "pożyczania" sobie tego materiału przez każdego w necie, z czym niestety nieraz się spotkałem...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

BQB, nikt Ci nie każe zaglądać do działu video, a jak przeraża Cie wizja znaku wodnego czy podpisu, to nie wiem jak innym, ale mi osobiście jest Ciebie żal. Zabawa w koptery jest dla ludzi opanowanych o mocnych nerwach i dużej cierpliwości, a jak Ciebie boli już głupi znaczek czy podpis, pomyśl może o szachach.

Kiedyś interesowałęm się rowerami, skakaniem, lataniem na rowerach. Co chwile ktoś nagrywał filmik "ze sztuczkami", wrzucał do sieci, jakiejś firmie się podobało jak jeździ to go sponsorowała i nagrywał filmiki jeżdżąc na ich częściach, pijąc ich napoje, wrzucając logo w filmie i nikt słowa nie powiedział złego. Wszyscy się z nim cieszyli, że mu wychodzi, każdy chętnie obejrzał. Fajna zdrowa atmosfera. Ale tam się ruszaliśmy, człowiek dotleniał mózg, męczył się, spędzał z resztą dużo czasu i nie było miejsca na takie coś.

A tutaj? Każdy wielka indywidualność, zamknięta w 4 ścianach, ukrywająca się pod niewiadomo co znaczącym nickiem, 3/4 nawet swojego zdjęcia nie wrzuci, bo chyba wstyd wam, że was ktoś rozpozna po tym, co wypisujecie.
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Akurat ja zaglądam, aby odznaczyć jako przeczytane. Mi chodzi o to, aby nie było bezczelnej reklamy "Profesjonalne wykonywanie filmów i zdjęć, numer telefonu xxx xxx xxx". A zdjęcia swojego nie wrzucę, bo szanuję swój wizerunek. Jak z kimś będę chciał się gdzieś poznać, to mu na e-mail nawet fotkę prześlę, aby mógł mnie rozpoznać, ale nie wszędzie i nie dla wszystkich. Tak samo, wiem, że facebook istnieje, ale istnieje beze mnie - nie jest mi potrzebny.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

-Wyedytowano jad na prośbę, zastąpiono uprzejmością -

Szanujesz swój wizerunek pisząc anonimowo? No nie wiem, po pierwsze nie szanujesz reszty forumowiczów. Ja lubię widzieć, z kim rozmawiam.

BQB, najprościej będzie dla Ciebie nie oglądać filmów, lub dodać do ignorowanych użytkowników, którzy mogą nagrywać filmy komercyjne, skoro powoduje to w Tobie tyle złych emocji. Wtedy taki post Ci się nie wyświetla i nie rani Twoich uczuć i poglądów.

Poza tym... każdy orze jak może, jak tak ktoś zarabia na życie, na chleb dla rodziny, to dlaczego rzucać mu kłody pod nogi? Dla niektórych szczytem ambicji, a może możliwości jest zrobić taki film i umieścić go na forum, a jak jeszcze komuś się to spodoba i go wynajmie do latania nad głowami na swoim weselu, to gdzie jest problem :!: :?:

Niech sobie zarobi te x00 zł phantomem na takich a nie innych ujęciach, z których i tak pan młody będzie dumny przez kolejne 20 lat pokazując je przy rodzinnym obiedzie, a pani młoda zadowolona, że jej toto na głowę nie spadło i welonu nie pocieło :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 12 lip 2013, 11:57 przez Karol, łącznie zmieniany 3 razy.
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Jestem podpisany nickiem, który mnie identyfikuje i to wystarczy, do tej pory nigdzie, na żadnym innym forum nie było z tym problemu, ale oczywiście masz prawo do tego aby mieć swoje zdanie.

Od usuwania reklam mam odpowiednie programy i popisane dane wraz z wyjątkami

To jest tylko moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, nie twierdzę, że tak musi być. Każdy ma prawo się wypowiedzieć co o tym sądzi.

Proponuję zakończyć naszą dyskusję Karolu, bo powoli zmierza to w złą stronę.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Karol,

Mimo tego, że w temacie anonimowego awatara podzielam Twój pogląd to trochę chyba przegiąłeś z formą wyrażania swoich uczuć.
Po co tyle jadu??
Weź no, niezwłocznie, przeedytuj swój post proszę. Postaraj się trochę!
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

Krall, masz racje, poprawiłem się. Szkoda nerwów :mrgreen:
BQB pisze:Jestem podpisany nickiem, który mnie identyfikuje i to wystarczy, do tej pory nigdzie, na żadnym innym forum nie było z tym problemu, ale oczywiście masz prawo do tego aby mieć swoje zdanie.

Od usuwania reklam mam odpowiednie programy i popisane dane wraz z wyjątkami

To jest tylko moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, nie twierdzę, że tak musi być. Każdy ma prawo się wypowiedzieć co o tym sądzi.

Proponuję zakończyć naszą dyskusję Karolu, bo powoli zmierza to w złą stronę.
Skoro to tylko Twoje zdanie, to nie narzucaj go innym w taki sposób, jak to robisz.
Co do nicku - oczywiście, fajnie że coś dla Ciebie znaczą te 3 literki, ale ja nawet nie wiem, jak do Ciebie się zwrócić. Możesz wyedytować profil i dodać imię nawet w podpisie oraz zdjęcie. To nic nie kosztuje.

Co do szanowania wizerunku - skoro uważasz, że pokazując nam jak wyglądasz, nie szanujesz samego siebie, to chyba źle o nas świadczy, czyli albo starasz się nas obrazić, albo uważasz, że nie jesteśmy godni, aby Cie oglądać. To po co z nami rozmawiasz :mrgreen:

Rozumiem, że kobieta z podpisu jest Twoją znajomą i mimo, że swój wizerunek szanujesz, jej wizerunu już nie, poprzez umieszczenie jej roznegliżowanego zdjęcia, gdzie trzyma doklejone w photoshopie Twoje "logo". Ciekawe, czy ona o tym wie, i jak by zareagowała? A może to nawet nie Twoja znajoma i nie szanujesz wizerunku zupełnie obcej osoby?
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Jak dodam zdjęcie, to będzie widoczne publicznie, a tego nie chcę. Skoro tak bardzo chcesz wiedzieć jak wyglądam, podeślę Ci fotkę na PW.

Avatar i "obrazek w podpisie" zrobił mi znajomy z innego forum, którego nigdy nie widziałem i nawet nie wiem, jak wygląda, ba nawet nie pamiętam, jak ma na imię, natomiast ksywkę kojarzę - do niego należą prawa autorskie, ja mam tylko zezwolenie na wieczyste użytkowanie.

Odnośnie profilu, to proszę bardzo, już wiesz, jak mam na imię, skoro już musisz zwracać się do mnie po imieniu.
Nie ciągnijmy tego już, gdyż od pewnego czasu temat toczy się o mnie, a nie taki był zamiar tworzącego.

Jakby ktokolwiek się ze mną kontaktował i mówił do mnie fonetycznie bekube, nie miałbym absolutnie nic przeciwko. Założę się również, że na zlocie do Misia wołają Miś, do Artu - Artu.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

Karol pisze:Co do nicku - oczywiście, fajnie że coś dla Ciebie znaczą te 3 literki, ale ja nawet nie wiem, jak do Ciebie się zwrócić.
Przerażające, szczerze mówiąc. Chyba wkraczamy w różnice między pokoleniami, chociaż dziwne jest to, że piszę to w kontekście 20-latka, mając sam raptem z 10 lat więcej... Powinieneś się właśnie zwracać do człowieka używając tych 3 liter i zasadniczo nie powinieneś z tego kpić i doszukiwać się żadnego sensu i ukrytego znaczenia. Guzik Cię to obchodzi. A niestety, wstawiłeś zdjęcie facjaty, wiadomo jak masz na imię, a mimo to, tak właśnie robisz.
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

A może niech sposobem na weryfikację danej osoby a jednocześnie narzędziem kontrolująco motywującym będzie wpłacanie kaucji np 250zł :) na konto forum.
Kilka wirników i dwie łopaty.
ODPOWIEDZ