OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

komanndos pisze:Z doświadczenia powiem... o kant dupy można pomarańczę potłuc :-)
Na antenie nadawczej od Zorby i dipolu od Kacpra w samolocie na ORX 1W (moc ustawiona na max) RSSI na 2000m 47%, na eLeReSie 1W przy mocy 200mW RSSI na poziomie 68%... tyle, że 5000m od bazy. Na obydwu zestawach latałem w takich samych warunkach i z tak samo rozmieszczonymi antenami.
Też jakiś czas temu wmawiałem sobie, że nie warto przepłacać ;-)
Wg mnie masz coś nie tak z nadajnikiem, na 2km to mam lekko 90-85% RSSI i to na moim 100mW module.
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Post autor: komanndos »

Antena nadawcza ok. 1m nad ziemią i na skraju lasu, dipol pod lekkim kątem w modelu, na pewno warunki mało idealne, ale tak jak napisałem, dokładnie przy takim samym układzie na eLeReSie o niebo lepiej. Nie wiem czy to nie wina odbiornika, miał bardzo nieliniowe wskazania RSSI, po starcie gwałtowny spadek od 100% (500m i RSSI ~80%), a potem już normalnie powolutku tak jak powinno.

O Atmedze w odbiorniku, która upaliła się od tak o, bez żadnych kombinacji i ostrzeżeń nie wspomnę, na szczęście zaraz po wylądowaniu, a nie w przestworzach :-)
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: speakerman »

Witam
Może ktoś nagrać jak po kolei według waszego sposobu edytuje się te pliki za pomocą tego programu?
Znalazłem też inną metodę wgrywania.

https://chrome.google.com/webstore/deta ... kgnpndjnkl

https://www.youtube.com/watch?v=dHnBclu ... e=youtu.be

Czy ktoś może w ten sposób próbował? Wygląda że jest prościej, tylko to wgrywanie samego oprogramowania. Jest możliwość iż to zadziała bez wcześniejszego wgrania bootloadera waszym sposobem?
Pozdrawiam!
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: skazi »

speakerman pisze:Witam
Może ktoś nagrać jak po kolei według waszego sposobu edytuje się te pliki za pomocą tego programu?
Znalazłem też inną metodę wgrywania.

https://chrome.google.com/webstore/deta ... kgnpndjnkl

https://www.youtube.com/watch?v=dHnBclu ... e=youtu.be

Czy ktoś może w ten sposób próbował? Wygląda że jest prościej, tylko to wgrywanie samego oprogramowania. Jest możliwość iż to zadziała bez wcześniejszego wgrania bootloadera waszym sposobem?
Pozdrawiam!
Niesamowite, odkryłeś prostszy sposób o którym pisałem kilka stron wcześniej i który jest znany od jakiegoś roku :-)
Sposób z pierwszej strony jest już nieaktualny i tak jak wcześniej pisałem wystarczy kliknąć kilka razy w konfiguratorze i soft wgrany.
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: speakerman »

Ok spoko Tylko pytanie. Poprzez programator UART nie wgrasz bootloadera. Przez opisywany na początku programator AVR usb asp się da.
W takim razie nie muszę wgrywać innego bootloadera??

Mam taki programator http://allegro.pl/modul-ft232-usb-uart- ... 89107.html
Czy on się nadaje? nie widzę pinu DTR wlutowanego.
dooku655
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:25
Lokalizacja: Kraków

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: dooku655 »

Czyli dobrze rozumiem, że aktualnie kupuję:
Nadajnik
Odbiornik
Dedykowany programator

i nową wersje sofu wgrywam i konfiruguję przez chrome?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: skazi »

speakerman pisze:Ok spoko Tylko pytanie. Poprzez programator UART nie wgrasz bootloadera. Przez opisywany na początku programator AVR usb asp się da.
W takim razie nie muszę wgrywać innego bootloadera??

Mam taki programator http://allegro.pl/modul-ft232-usb-uart- ... 89107.html
Czy on się nadaje? nie widzę pinu DTR wlutowanego.
Pytanie po co chesz wgrywać inny bootloader?
Nie wiem czy twój będzie działać, ja mam taki i wiem, że on działa na 100%.

dooku655, ten programator raczej nie działa z tym modułem (on jest do modułów na 2,4Ghz), bierz taki co podałem wyżej i będzie śmigać.
dooku655
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:25
Lokalizacja: Kraków

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: dooku655 »

Taki się nada?
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: oko »

dooku655 pisze:Taki się nada?
Ja używam tego i działa dobrze, sprawdź tylko czy przestawienie zworki zmienia tylko poziomy logiczne, czy także napięcie zasilające. W takim programatorze jak na zdjęciu u mnie zmienia także napięcie na pinie Vcc na 3.3V.
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: speakerman »

dooku655 pisze:Czyli dobrze rozumiem, że aktualnie kupuję:
Nadajnik
Ten programator to przez PPM gniazdo? Czy nim się da wgrać inny program niż tylko sterować z komputera? Jeżeli tak to powinno się z aparatury dać coś przestawiać w programie nadajnika.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: oko »

speakerman pisze: Ten programator to przez PPM gniazdo?
NIE. Czytaj instrukcję!
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: Japim »

Jakiś czas temu przyszedł do mnie Lrs orange. Nie mialem progranatora FTDI wiec długo przebijalem się przez poradniki jak zaprogramować go z użyciem USBAVR. Pewnie wiadomo wszystkim ze da sie:) Niemniej martwi mnie to, że pomimo wgrania najnowszego softu zasięg kończy mi się na 200 m. Juz lepiej latał mi się na stokowym Turnigy. Czy teraz już tylko nowe anteny?
Pozdrawiam,
Przemek
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: szymon220997 »

Zrób sobie dwa dipole na 433 i potestuj. Zasięg powinieneś mieć o wiele większy.
rav_wawa
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 15:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: rav_wawa »

Kupiłem pomarancze od jednego kolegi z forum i za nic nie mogę jej uruchomić . Czy jest ktoś kto mi to sprawdzi ? czy czasem nie kupiłem cegły ?
Mam programator FTDI 3V3 i nie łączy mi się z odbiornikiem rc , a muszę sprawdzić konfigurację do bindowania, i FC naze32 żeby połączyć to jednym kablem.
nadajnik i odbiornik niby się bindują i tyle tylko wiem :(
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: OrangeRX LRS - wgrywamy oprogramowanie OpenLRSng

Post autor: xDigYx »

rav_wawa pisze:Kupiłem pomarancze od jednego kolegi z forum i za nic nie mogę jej uruchomić . Czy jest ktoś kto mi to sprawdzi ? czy czasem nie kupiłem cegły ?
Mam programator FTDI 3V3 i nie łączy mi się z odbiornikiem rc , a muszę sprawdzić konfigurację do bindowania, i FC naze32 żeby połączyć to jednym kablem.
nadajnik i odbiornik niby się bindują i tyle tylko wiem :(
bo sie nie polaczy. zeby zaprogramowac odbiornik, to laczysz sie z nadajnikiem i za posrednictwem nadajnika ustawiasz odbiornik. Polecam lepiej przeczytac instrukcje.

A z innej beczki:
czy komus sie przytrafilo ze ten link zakluca link AV 5.8G?
U mnie przy default'owych ustawieniach czestotliwosci jest OK, ale jak tlyko chce zmienic na jakies inne czestotliwosci, to mocno zakluca 5.8G AV.
ODPOWIEDZ