czym nagrywać?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

czym nagrywać?

Post autor: HaNsKlOsS »

mozecie polecic jakis sprzet konkretny ?
nagrywarka jakas mała na SD czy tam HDD

czy są jakieś nagrywarki ktore maja od razu podgląd LIVE bez lagów?
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

było miljion pińcet sto dziewińcet razy :-) kamerka miniDV z odzysku. Byleby analog in miała w sobie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

hmmm
przy AVin oczywiscie podgląd bedzie live?

mam taka lezy mi w kącie ale paskuje jak ta twoja :lol: moze czyszczenie glowic wystarczy

na SD była by wygodniejsza
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

HaNsKlOsS pisze: mam taka lezy mi w kącie
Niejeden zabiłby tu za taka kamere a Ty grzeszysz :) Moze Misiek bedzie w stanie naprawic?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

podgląd jest live oczywiście.
A paskowała moja tylko ten jeden raz , prawa Murphy'ego działają ;-) Czyszczenie zapewne pomoże, ino weź czysty spirt spożywczy ;-) nie zostawia żadnego nalotu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Potwierdzam mini DV właśnie się przesiadłem z PVT i EasyCap-a na mini DV...bez porównania...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Ja czekam na recenzje dotyczące tego urządzenia. Na razie nic nie wiadomo ale ludzie zamawiają. Niedługo pewnie będzie coś słychać.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Michał, fajne to jest i nie drogie, tylko jakieś dziwne rozdzielczości daje. Mógłby być po prostu PAL.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mnie się zdaje że to jakaś aszybka w tekście....zamiast 720 wpisał chochlik 704 (innym razem 705)...no bo skoro facet pisze że D1....jeżeli to byłoby naprawdę w specyfikacji D1 no to byłoby pozamiatane, jeszcze za tę cenę....ale jakoś nie chce mi się wierzyć że bez kompresji by to rejestrowało...myślę że tu jest pies pogrzebany i dopiero testy pokażą co się dzieje z materiałem zarejestrowanym.
Z innej beczki, -mi- fajnie obczaiłeś ten sklep...tak przeglądam ofertę i wpadło mi to przed oczy Aż się nie chce wierzyć że to może być dobre... kompletne FPV za tę cenę.... z kamerą, pantiltem, headtrackerem niby bez dryftu... i nadajnikiem na modelu. Coś za tanio żeby było tak dobre jak z opisu wynika...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Rurek pisze:...no bo skoro facet pisze że D1....
Wg mnie to facet nie za bardzo wie co to znaczy D1. Tu jest przez niego napisane że zapis może mieć "almost 4mb/s". Należy dać ludziom kupić i przetestować.

Tak Arturze - fajna opcja z tymi goglami. Fajna gdyby wszystko było tak jak w opisie. Teraz jeszcze nie wiadomo jak to działa i czy działa.
Kupując taki kombajn albo nastawiam się na jednorazówkę (ale wtedy ta cena!) albo wymagam dobrego supportu. Co miałbym zrobić gdyby wysiadł jeden wyświetlacz? HT, A/V Rx nie przełożę do następnych gogli...

Trzeba dać im się najpierw wykazać.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Hmmm Michał....no jest te dziwne 704 pixele no i kompresja....rzeczywiście trzeba poczekać na filmy, dodatkowo nie okaleczone zbyt mocno przez vimeo czy jutjuba....może exposureroom? żeby to chociaż do MPEGa2 było zbliżone to już za te pieniądze będzie warto. Tyle że jeśli facet pokazuje nam przepływność rzędu 4 Mbit/s to raczej podchodzi pod LowLevel MPEG2...tyle że wtedy rozdziałka powinna być niższa...w takim razie skoro ma rozdziałkę "prawie pełny PAL" o przepływność w okolicy 4Mbit/s to wiemy co to oznacza....silna kompresja na pokładzie....
No i rzeczywiście facet chyba tylko zasłyszał że D1 to ma rozdziałkę 720x576 (mógłby tak samo napisać że trzyma normę CCIR601 ;-) ) chociaż i tak gubi kilkanaście pixeli na szerokości (ciekawe o co cho?)
Czyli tu poszedł w PR i marketing z tym naukowo brzmiącym D1 ;-)
Ciekawe czy tak samo z tym setem googli jest....pażywiom-uwidim...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ja zanabylem jakis czas temu takiego goscia za niecale 60$ na ebaju:
http://www.neurostechnology.com/recorde ... ifications

tu jest przykladowe nagranie:
http://exposureroom.com/members/cholo/8 ... f3bff39f5/

nie wiem czy to jeszcze mozna gdzies kupic bo chyba juz tego nie produkuja.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

--mi-- pisze:...

Tak Arturze - fajna opcja z tymi goglami. Fajna gdyby wszystko było tak jak w opisie. Teraz jeszcze nie wiadomo jak to działa i czy działa.
Kupując taki kombajn albo nastawiam się na jednorazówkę (ale wtedy ta cena!) albo wymagam dobrego supportu. Co miałbym zrobić gdyby wysiadł jeden wyświetlacz? HT, A/V Rx nie przełożę do następnych gogli...

Trzeba dać im się najpierw wykazać.
A więc mamy już review :mrgreen:
Yep I got a pair an it's true... No Drift They are great, Takes 3 taps on the centre button (also power button) before takeoff and they are spot on, no need to reset and the image is great, no side blur like the FS but then again I think the image size is similar to the headplays, Haven't seen the headplays myself but the features of the fox are as it says, and work brilliant.

Little confusing with the menu the first time but easy to work with once you have been through a few times.

I think the ski mod would work but I am perfectly happy with the way the silicone works, the forehead section when sitting correct seems to pull the sides in to stop any external light. Works great on my mug anyway.

Yeah, Couldn't be happier.

Cheers
Mr_B
8)
//
czyli warte grzechu chyba....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze: Aż się nie chce wierzyć że to może być dobre... kompletne FPV za tę cenę.... z kamerą, pantiltem, headtrackerem niby bez dryftu... i nadajnikiem na modelu. Coś za tanio żeby było tak dobre jak z opisu wynika...
a gdzie tam jest kamera i pantilt bo cos nie widze ?
to chyba zwykle gogle 640x480 z odbiornikiem video na 2.4 i 5.8 ghz i wbudowanym headtrackerem.
cena wydaje sie bez specjalnych rewelacji.
za to mamy fatsharki z wbudowanym odbiornikiem i plytke HT (headtracker ), ktora mozemy do nich wlozyc i jeszcze na piwko starczy :mrgreen:

btw. tego HT mam wlozonego do swoich timersionow
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

hmm moja kamerka mimo ze byla kiedyś top, nie ma wejscia AV in za to ma DVin szkoda..
trza bedzie jednak czegos poszukać..
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
ODPOWIEDZ