dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Gawon
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Gawon »

temat samograj :)

BTW ktoś w końcu powie jak jest zrobiona owa 3cia oś ?
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Post autor: elektrex »

Gawon pisze:BTW ktoś w końcu powie jak jest zrobiona owa 3cia oś ?
Tak samo jak pozostałe dwie osie i nie jest to żadna wielka tajemnica. Dla chcącego nic trudnego :-P
A Kefir biega ze swoją platformą w ręce i się popisuje trzy osiowym brushless gimbalem ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A Kefir biega ze swoją platformą w ręce i się popisuje trzy osiowym brushless gimbalem ;-)
I jest czym - latałem tym przez chwilę jako operator kamery. Miodzio...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

elektrex pisze:
Gawon pisze:BTW ktoś w końcu powie jak jest zrobiona owa 3cia oś ?
Tak samo jak pozostałe dwie osie i nie jest to żadna wielka tajemnica. Dla chcącego nic trudnego :-P
http://www.simplebgc.com/files/v10/SimpleBGC_connection_diagram_2x.pdf
elektrex pisze: A Kefir biega ze swoją platformą w ręce i się popisuje trzy osiowym brushless gimbalem ;-)
Bo to takie polskie, że pokazuje się lizaka przez szybkę żeby ludzie się ślinili,
a wybrańcy losu dostępowali "zaszczytu" obejrzenia rozwiązania.

PS.: Nie, nie jestem zazdrosny. Obserwuje ten temat od jakiegoś czasu i nasuwa mi się jedno zdanie ze znanej reklamy: Kefir, weź zjedz chłopie snickersa [...] :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Bo to takie polskie, że pokazuje się lizaka przez szybkę żeby ludzie się ślinili,
a wybrańcy losu dostępowali "zaszczytu" obejrzenia rozwiązania.
Bo to takie polskie narzekać że ktoś niekoniecznie ma ochotę dać się okraść z pomysłu. Tak jak elektrex napisał - żadnej magii w tym nie ma. Ot, trochę mocy obliczeniowej szarych komórek. Ale oczywiście kamerunom łatwiej jest pojojczyć jaki to Kefir zły że nie daje się skopiować kolejnym personifikacjom Ciastka niż siąść i objednać temat w kilka wieczorów.

I nie "wybrańcy" tylko osoby które nie polecą zaraz do swojego garażowego CNC żeby wystawić, jak ktoś to ładnie określił, gotowy produkt za cenę laminatu i frezów
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Verid pisze:
Bo to takie polskie, że pokazuje się lizaka przez szybkę żeby ludzie się ślinili,
a wybrańcy losu dostępowali "zaszczytu" obejrzenia rozwiązania.
Bo to takie polskie narzekać że ktoś niekoniecznie ma ochotę dać się okraść z pomysłu. Tak jak elektrex napisał - żadnej magii w tym nie ma. Ot, trochę mocy obliczeniowej szarych komórek. Ale oczywiście kamerunom łatwiej jest pojojczyć jaki to Kefir zły że nie daje się skopiować kolejnym personifikacjom Ciastka niż siąść i objednać temat w kilka wieczorów.

I nie "wybrańcy" tylko osoby które nie polecą zaraz do swojego garażowego CNC żeby wystawić, jak ktoś to ładnie określił, gotowy produkt za cenę laminatu i frezów
No cóż, takie czasy i mentalność ludzi.
Gimbale są kopiowane, ludzie ładują crackowanego Alexmosa, itd.
Z drugiej strony nie ma się co dziwić jak sprzedawcy nieraz windują ceny.
Ad meritum: co za problem od razu poinformować publikę, że z w/w względów szczegóły techniczne
nie zostaną ujawnione (choć tak jak napisałeś filozofii w tym nie ma).
I będzie jasne. A tak to wyszło jak napisałem powyżej...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ad meritum: co za problem od razu poinformować publikę, że z w/w względów szczegóły techniczne
nie zostaną ujawnione (choć tak jak napisałeś filozofii w tym nie ma).
I będzie jasne. A tak to wyszło jak napisałem powyżej...
Ależ była już o tym dyskusja - ja pamiętam przynajmniej 2 razy - i konkluzja w obu przypadkach była taka że osoby pracujące za pomocą FPV nie powinny być atakowane za nie dzielenie się swoimi narzędziami pracy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Verid pisze:Ależ była już o tym dyskusja - ja pamiętam przynajmniej 2 razy - i konkluzja w obu przypadkach była taka że osoby pracujące za pomocą FPV nie powinny być atakowane za nie dzielenie się swoimi narzędziami pracy.
Skoro pracują i nie dzielą się wiedzą, oraz nie można naruszać powagi majestatu i
zwrócić im za to uwagi to jaki cel ma umieszczanie takich filmów tutaj i czemu służy to forum?
Reklamie stargetowanej na kamerunów, czy wątpliwym podnoszeniu własnego ego
żeby ludzie skandowali "pokaż gimbala"? :mrgreen:
Dotychczas sądziłem że forum to jest miejsce gdzie ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, jak widać się mylę.
Artu

Post autor: Artu »

JLasocki pisze:Dotychczas sądziłem że forum to jest miejsce gdzie ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, jak widać się mylę.
I tak było do pewnego czasu... a dokładniej do czasu, aż kilka projektów przedstawianych na forum hobbystycznym zostało skopiowane i wprowadzone do sprzedaży pod szyldem kopiera.
Od tamtej pory, zaczęło się robienie wszelkiego wyposażenia "pod stołem" i prezentowanie tylko efektów, bez "wchodzenia" w szczegóły techniczne projektów.
Takie czasy, że pojawiły się możliwości taniego dostępu do wszelkiego rodzaju obrabiarek, pirackiego oprogramowania projektowego...
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Artu pisze:
JLasocki pisze:Dotychczas sądziłem że forum to jest miejsce gdzie ludzie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, jak widać się mylę.
I tak było do pewnego czasu... a dokładniej do czasu, aż kilka projektów przedstawianych na forum hobbystycznym zostało skopiowane i wprowadzone do sprzedaży pod szyldem kopiera.
Od tamtej pory, zaczęło się robienie wszelkiego wyposażenia "pod stołem" i prezentowanie tylko efektów, bez "wchodzenia" w szczegóły techniczne projektów.
Takie czasy, że pojawiły się możliwości taniego dostępu do wszelkiego rodzaju obrabiarek, pirackiego oprogramowania projektowego...
Kur... pora zejść do podziemia z tego co widzę...
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Szczegolne brawa dla Kefira ze byl w stanie biec, tzn lecial przez kika minut bez slyszalnej zadyszki ...
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
ODPOWIEDZ