Ślizg na narto-łyżwach

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Jeżeli chodzi o mocowanie, które masz aktualnie to myślę, że po jednym sezonie serwo pójdzie do wymiany.
BTW. Jakich prędkości się spodziewasz na tym zespole napędowym? :-)
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

mechanizm przedniej plozy to mysle ze nie wytrzyma nawet jednego sezonu ;D

silnik i smiglo jest z sky lady moto szybowca wiec szalu nie bedzie, ale mam zamiar dokumic drugi aku zeby podkrecic moc , poki co jest 7,2 v 2000mah

noi.. lepsze smiglo np trojramienne 6x3 albo jakos tak..... wtedy trzeba bedzie rozbudowac wiezyczke i ja troche wzmocnic.... ale poki co chce zobaczyc czy to w ogole dziala ;D

do tego jest w planach FPV zeby robic misje ratunkowe na lodzie... a raczej poszukiwawczo zwiadowcze... ;D plany sa wielkie :D
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Jak masz takie plany to pomyśl o ramie z np. włókna węglowego :-D
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

wlokno lezy juz w szufladzie ale to juz wieksza rzezba.. a usprawnien mozna robic i robic np plozy amortyzowane , albo dobrze wyliczyc jaka jest optymalna masa na 1 cm plozy ,chociaz to tylko metoda prob i bledow mozna sprawdzic
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Właśnie wpadłem na fajny pomysł, żeby zrobić rolki dla płóz. No bo po co czekać na lód? :P Jak coś naszkicuję to wrzucę "jutro" :mrgreen:
Konrad
Artu

Post autor: Artu »

Też myślę nad budową jeździdełka śniegowego FPV :-P
Tylko konstrukcja z profili aluminiowych 10x10/12x12 i "firmowe" płozy
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

kondiz ten watek sie zaczyna od koncepcji na kolkach :D patrz fotki w pierwszych postach ;) do tego prototyp ktory zostal u rodzicow lecz nie doczekal sie ukonczenia (jeszcze),

fajne plozy artu, moze je sobie sprawie jak nie bede mogl sie doczekac lodu albo zrobie sobie z balsiny ;D


Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Artu

Post autor: Artu »

Mam zamiar zrobić "na inną modłę", czyli cztery płozy, skręt... dobra na filmie widać o co mi chodzi, tylko zamiast pływaków płozy, i skala nieco mniejsza :-P

Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

hmm a przednie plozy beda skretne ? smiglo push czy pull?
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Artu

Post autor: Artu »

Całość ma się składać z dwóch modułów, które będą skręcane względem siebie, tak jak w "oryginalnej" wersji :-D
Coś takiego (nie umiem rysować :-P)

Obrazek
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

W sumie przy odpowiedniej prędkości to nawet te narty na wodzie dadzą radę :lol:
Konrad
Artu

Post autor: Artu »

Jak się sprawdzi, to może dostanie i takie pływaki :-P
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

jak zobacze to zobacze ;) :D
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Powoli wylania sie pojazd FPV, dzis zostala przymierzona kamera 2,4ghz przemyslowa ,ograbiona z obudowy ktora wazyla chyba 16 ton a zostala zastapiona.... the one and only... tasma pakowna

dokupilem drugi pakiet 3000mah, i niedlugo smiglo trojramienne bo kamera wazy tez pare gram i trzebaby zwiekszyc ciag...

rowniez ku mojemu zdziwieniu kamera na 4xaku AA GP Recyko+ 2100mah dzialala ponad godzine i pewnie dzialala by dalej gdyby mi sie test nie znudzil .... pakiet zasilajacy smiglo i tak nie pociagnie tyle wiec wszystko idzie zgodnie z planem

na dniach dorobie nartki z balsy bo snieg w stargardzie powoli zaczyna lezec ... a na lod zanim sie doczekam to .. o paaanie....

EDIT:chcialbym sie pochwalic ze kamera ma diody IR na nocne zwiady



Obrazek

Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

przygotowania do malowania (na zolto + laker) i przymiarka nartek bo na lod to niewiem kiedy sie doczekam
Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
ODPOWIEDZ