Ślizg na narto-łyżwach

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: starszy »

Poszukaj w Castoramie stalowej linijki, kiedyś taką kupiłem. Szeroka na 30mm
grubość 0,7mm i dł. 300mm. Wydaje mi się, że się nada na płozy.
starszy
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

ok wiec wygrały amelinowe kątowniki jako lekkie i tanie ;D 6.99 pln czy jakoś tak. Chyba je zamontuje na sztywno bo nie mam pomysłu na gotowy zawias ,tym bardziej ze kątownik jak to kątownik ma dwie płaszczyzny pozioma i pionowa i musiałbym wyciąć kawałek tej poziomej a wtedy straci trochę swoja sztywność.

Do tego powklejałem wzmocnienia na złączeniach drewnianych, i z tylu poprzeczne wsparcia żeby przy skręcaniu się nie rozjechał. Planuje też usztywnić przód bo jest długi i lichy ;D

Obrazek
Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Wiem ,że poniższe zdjęcia będą takie jak poprzednie, ale jest wielka różnica bo kątowniki są już przyczepione na stale po 2 śruby na jeden kątownik.Nie dałem zawiasów bo nikt mi nie podpowiedział z czego je zrobić a ja nie miałem pomysłu... trzeba je jeszcze trochę wytrymować podkładkami żeby były równo... chociaż ... lód wszystko przyjmie :P

Noi są trochę na skos do środka, bo pierwszy "tak się przykręcił" ;) a drugi już dokręciłem pod podobnym katem - poszedłem za ciosem. Będzie trochę wolniejszy bo one są tak 3-4 stopnie do środka tak jak się hamuje "pługiem" na nartach....

Został ostatni krok żeby można go było puścić na lód jeżeli taki się znajdzie w tym roku w Stargardzie.. a mianowicie przód... mam na wyposażeniu serwo coś około 12 kg wiec powinno styknąć bo alu-kątownik jest lekki. Prawdopodobnie oś będzie aluminiowa - znów Castorama i 10 PLN, i przechodząca przez rurkę a rurka ładnie wkomponowana drewnem użytym do tej pory...


I tu pojawia się zagwozdka: jak trwale połączyć aluminiowy okrągły walec który będzie szedł w pion jako oś i kątownik o zaledwie 10 mm powierzchni (minus 2 mm bo trzeba odjąć grubość płozy od dołu...) póki co koncepcja jest taka żeby wywiercić w kątowniku dziurkę tak jak w przypadku montowania tych dwóch co już są i w walcu tez i wkręcić na śrubę bądź wkręta... problem może powstać jeżeli kątownik zechce się obracać... bo więcej miejsca niż na jedna śrubę nie ma.. więc całość zaleje klejem.. nic lepszego mi na myśl nie przychodzi.


Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Szanowni koledzy prosze o pomoc z pomyslem na przednia ploze sterowana serwem
co kupic gdzie i po ile i jak zamontowac? Mam serwo 13kg. W razie braku pomyslu z w akcie desperacji przyczepie ploze do serwa a to profanacja sztuki modelarskiej
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

kazikfer pisze:Szanowni koledzy prosze o pomoc z pomyslem na przednia ploze sterowana serwem
co kupic gdzie i po ile i jak zamontowac? Mam serwo 13kg. W razie braku pomyslu z w akcie desperacji przyczepie ploze do serwa a to profanacja sztuki modelarskiej
Pionowa ośka przedniej narty mocowana na jakieś małe łożysko. A resztę tak widzę:
Obrazek

P.S. Myślałeś może nad zastosowaniem spojlerów, pochyleniem silnika trochę w dół, żeby pojazd miał trochę lepszą przyczepność? Rozważyłbym też możliwość zastosowania turbinki EDF 64mm :-)
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

link nie dziala
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Post autor: joint »

Moim skromnym zdaniem przednia płoza trochę za długa. Serwo się strasznie napoci przy zmianie kierunku.
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

wszystkie 3 plozy tak samo dlugie, 23cm
serwo ma 13kg wiec spokojnie da rade, jedynie bym mial zastrzezenia co do zamontowania plozy bezposrednio na serwie, wprawdzie ma metalowe tryby ale mysle ze max jeden sezon i po serwie. :( ale nie mialem natchnienia na wieksza rzezbe... ani warunkow
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Jutro podeślę linka ze zdjęciem jak ja to widzę ;-)
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

kondiz jutro nie nastapilo nigdy ;)

tymczasem bestia dostala oswietlenie ;D

Obrazek

Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Ale wstyd! Zapomniałem :oops:

Obrazek
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

wlasnie chcialem tak zrobic ale w ogole nie mam pojecia z czego wykonac i gdzie kupic poszczegolne elementy
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

A mógłbyś dodać dokładne zdjęcie mocowania przedniej płozy? :-)
Konrad
Awatar użytkownika
kazikfer
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 12:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kazikfer »

wiec
-dodalem trzecia lampke - nie mylic z barwami policji :)
-obkleilem go tasma pakowa zeby ( przynajmniej w teorii) zmniejszyc opory powietrza powstajace miedzy szczebelkami, zbudowalem mala kratownice na przednia czesc zeby go usztywnic
-zalaczam zdjecie (pozal sie panie boze) mocowania przedniej plozy
Obrazek
Obrazek
Bogaty przedsiębiorca do bezrobotnego na zasiłku podczas rozmowy kwalifikacyjnej:
- Nie wstyd panu tak wykorzystywać system?
- A Panu?
ODPOWIEDZ