eleres do mikrokoptera

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

Zadziałało :) problem wynikał ze złego ustawienia w turnigy - radioclone. Po zmianie ppm zmienne na ppm const - nadajnik zaświecił się na zielono. Dalej już poszło. Dzięki za pomoc.

Podłączony też jest bluetoth - odbiornik go wykrył danych oczywiście nie ma.

Pytanie - mam OSD by Miso , GPS z MK - da się użyć tego sygnału do telemetrii dla eleresa - jak to można podłączyć ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pobrać TX i masę z GPSa i podłączyć do RX i masy eLeReS'a :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm z tego co wyczytałem w wątku o trackerze Miś pisał że w MK trzeba osobnego GPSa
grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

a same dane telemetrii - prędkość, wysokość- nie da się ich "wziąć" z OSD misia ? bo doszła mnie informacja że nie można tego podłączyć z niewiadomego powodu z płyty MK. Czy jednak można.

czyli
1 GPS
2 TELEMETRIA

Płyta MK, GPS MK, OSD MISIO. ELERES
Czyli da się to połączyć czy coś trzeba dokupować ?
---
Mikrokopter Hexa + Turnigy 9x Radioclone + eleres mifau + osd misio
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

poczekajmy może aż Miś się wypowie bo się robi szum informacyjny....znaczy ja chyba coś przeoczyłem :-) nie zakumałem że to jest GPS MK a nie Miś'iowy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

eLeReS nie zrozumie danych z GPS od MK niestety. OSD też nie jest w stanie "przekodować" danych z Navi na format strawny dla telemetrii z eLeReS'a.
Na dzień dzisiejszy pozostaje tylko dodatkowy moduł GPS podłączony do eleresa.
Być może uda się w przyszłości zaimplementować w eleresie protokół UBLOX'a, i wtedy będzie hulać z UBLOX'ami, czyli z MK też.
Pzdr. -----MIŚ-----
grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

acha , czyli gps na razie osobny, a na pozostałe dane telemetryczne jest sposób ?- z MK do eleresa ?
bo z gps będzie wysokość, prędkość, położenie - brakuje tylko poziomu baterii / jakości sygnału eleres-eleres
---
Mikrokopter Hexa + Turnigy 9x Radioclone + eleres mifau + osd misio
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pozostałe dane możesz mieć z eLeReS'a. Poziom baterii - mierzy eLeReS po zrobieniu(dorobieniu dzielnika). RSSI wiadomo że samo z siebie wysyła telemetrią jako jedna z podstawowych informacji.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Dokładnie, jak dorobisz dzielnik do pomiaru baterii to będziesz miał RSSI i napięcie.
Tylko prawdę mówiąc po co Ci ta telemetria jak masz OSD na którym widać wszystko, i są nawet alarmy dźwiękowe jak podłączysz audio do nadajnika video ? Jedyne co trzeba zrobić to podłączyć wyjście RSSI z eleresa do OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

Nadajnik zawsze się włącza, podgląd video nie :) a co za tym idzie i osd nie, ale jest ok to co już jest jest super. Poczekam może doczekam się jak napisał miś UBLOX'a do eleresa wtedy będzie bez kłopotów podstawowe parametry na apce.
---
Mikrokopter Hexa + Turnigy 9x Radioclone + eleres mifau + osd misio
grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

miś pisze: Zrobione z grubsza, choć chętnie wywaliłbym całe info o walce z płytami Zbeera, oraz wpychaniem bootloadera do osobnego postu, albo przynajmniej na koniec, do sekcji "Jak płytki Zbeera (albo te pomarańczowe) nakarmić nowościami :D
Tutaj się zgodze - to forum jest kopalnią wiedzy ale jeżeli chodzi o porządek.... hm.
Na innych dużych forach specjalistycznych - najczęściej w regulaminie jest - jeden wątek jeden temat (np. forum.ubuntu.pl ). i jest to bezwzględnie przestrzegane. Tutaj dyskusje mają po setki ekranów i dotyczą od specjalistycznych informacji, przez opowiadania o czymkolwiek a kończąc na zupełnie innych tematach żeby po x ekranie wrócić do tematu .

Cieszy mnie jedynie że jest jakiś podział - widząc tematy po kilkaset podstron można łatwo wyobrazić sobie to forum jako jeden temat z 188120 postami. z drugiej strony sprawa prosta - można napisać- wszystko jest opisane w tym poście - a że ma 18 tyś ekranów po 100 postów - co tam, ważne że jest napisane :)

Tak czy inaczej wprowadzenie zasad jeden temat jeden post, daje w efekcie super funkcjonalność i przeszukiwalność.
---
Mikrokopter Hexa + Turnigy 9x Radioclone + eleres mifau + osd misio
Artu

Post autor: Artu »

Bo to jest forum towarzysko hobbystyczne, a nie sucho specjalistyczne.
Jak Lubisz takie "klimaty", to jeszcze elektroda oferuje totalne sztywniactwo :mrgreen:
grek
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2011, 20:49
Lokalizacja: bielsko

Post autor: grek »

No tak może to trochę co innego, choć nie miałem na myśli działania jak czysto techniczne fora typu elektroda, ale ok nie będę wnikał może - każde forum ma swoje zasady czy ich brak jako zasade:) .
Z drugiej strony trochę porządku nie jest taki straszne zwłaszcza żę posty z tego foum są używane jako instrukacja do niejednego urządzenia czy problemu. Szkoda że te instrukcje zmieniają się w .... I osoby jak ja zaczynające z RC, maja poważne problemy z oddzieleniem co jest a co już nie na temat :) A nawet osoby bardziej znające się na rzeczy - kóre mi pomagają mówią że nie ma informacji - a pewnie są tylko że ciężko je znaleść przez ten styl. Ale najważniejsze że jest tu masa pomocnych ludzi którzy rekompensują wszelkie ewentualne niedogodności z nawiązką :). Dzięki za pomoc, jeżeli chodzi o eleresa sprawa na razie zakończona.
---
Mikrokopter Hexa + Turnigy 9x Radioclone + eleres mifau + osd misio
Artu

Post autor: Artu »

Czasami zastanawiam się, czy przypadkiem taki "mały bałagan" nie jest zbawienny dla Naszego forum :roll: :mrgreen:
Ktoś, kto jest cierpliwy i dociekliwy, ten znajdzie potrzebne dla Niego informacje.
Ktoś, komu nie chce się szukać, albo sobie odpuści, i dobrze, bo to hobby wymaga cierpliwości i dociekliwości. To nie jest sprzęt RTV, który włącza się do gniazdka, naciska przycisk na pilocie i działa.
Tutaj trzeba dużo cierpliwości w rozwiązywaniu problemów, wyszukiwania błędów, i ogólnie dużo chęci, aby to co robimy chciało działać tak jak powinno.
Innym "typem nowo rejestrujących się" na forum, są tacy, którzy kilka minut po rejestracji, zakładają tematy... wszyscy wiedzą jakie.
Jeśli są to konkretne i przemyślane pytania, to uzyskują fachową pomoc.
Jeśli są to pytania "od czapy", również uzyskują "pomoc", ale od userów zarejestrowanych kilka dni wcześniej :lol: czyli bardzo "fachową" :mrgreen:
Ale coż, każdy chce się "wybić" i "zaistnieć" :lol:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Staramy się (adminomodostracja ;-) ) od pewnego czasu porzadkować wiedzę w ten sposób że istotne informacje zbieramy w pierwszym poście danego tematu...
No i ważne tematy są przyklejone...
No i luźniejsze gadki w dziale gadającym to jest clue :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ